Matura - czy jest szansa, żeby zdążyć?

Matura 2019 - Forum maturzystów i kandydatów na studia. Nie wiesz jaki wybrać kierunek? Nie wiesz jak wygląda rekrutacja? Masz pytanie dotyczące toku studiów?
Eunice
Posty: 14
Rejestracja: 9 wrz 2009, o 15:12

Re: Matura - czy jest szansa, żeby zdążyć?

Post autor: Eunice »

Ok, dzięki, w takim razie odpuszczę sobie Villeego póki co i poprzestanę na Operonie, zakupię Bakułę i może coś jeszcze. Czytałam dobre opinie o książce Wiśniewskiego do 3 klasy, mieliście z nią do czynienia? Moja biologiczka też się dobrze o niej wyrażała. Czy warto ją kupić? I dlaczego wszędzie jest mowa tylko o 3 części?
A do chemii co polecacie? Posiadam podręczniki WSiP, starą książkę Pazdry Chemia dla kandydatów na wyższe uczelnie", granatowy zbiór Pazdry i jeszcze jakieś testy z Operonu, i zastanawiam się czy dokupić coś jeszcze.
Awatar użytkownika
wojtak
Posty: 795
Rejestracja: 22 lis 2009, o 21:33

Re: Matura - czy jest szansa, żeby zdążyć?

Post autor: wojtak »

Bo 3 klasa Wiśniewskiego jest o metabolizmie, który jest tam bardzo dobrze opisany.
york
Posty: 1902
Rejestracja: 27 gru 2007, o 22:05

Re: Matura - czy jest szansa, żeby zdążyć?

Post autor: york »

ze starych książek hoser jest jeszcze fajny
______________

Re: Matura - czy jest szansa, żeby zdążyć?

Post autor: ______________ »

Szanse masz ogromną dobrze zdać maturę. Jak opanowałaś matematyke rozszerzoną to te 3 przedmioty Rozszerzone bedą pikusiem . Z chemii polecam Witowskiego i Pazdrę, z fizyki repetytorium grega jest dobre- nic nie nauczy, ale jak umiesz to dobrze wiedzę uporządkuje. Z biologi mam Serię Bukały, może troche wykracza ale dzięki niej naprawde szybko biologia wchodzi do głowy bo ona uczy rozumieć biologię i dobrze tłumaczy.
Pozdrawiam
Eunice
Posty: 14
Rejestracja: 9 wrz 2009, o 15:12

Re: Matura - czy jest szansa, żeby zdążyć?

Post autor: Eunice »

Dzięki wam wszystkim za rady.
Raclif, nie jestem pewna czy te 3 przedmioty rozszerzone będą pikusiem. Niby tak, opanowałam matmę rozszerzoną w rok, do tego miałam przez 3 lata rozszerzoną biologię i chemię, ale. nie wiem, nie jestem pewna czy dam radę. Może z te fizyki zrezygnuję. Mi się trudno wziąć za naukę, do tego jeszcze praca i myślałam o prawie jazdy, tak więc nie wiem, czy dam radę opanować te trzy przedmioty tak dobrze, żeby zdać maturę na ok. 90%. No cóż, jeszcze mam trochę czasu
Eunice
Posty: 14
Rejestracja: 9 wrz 2009, o 15:12

Re: Matura - czy jest szansa, żeby zdążyć?

Post autor: Eunice »

Mam jeszcze jedno pytanie, dotyczące zbioru zadań z biologii. Czytałam tematy na forum, ale niewiele mi pomogły. Nadal nie wiem, jaki zbiór kupić. Mam już 2 zbiory arkuszy z Operonu i jeden Matura na 100%", i chcę jeszcze coś dokupić, ale nie wiem - Witowski czy Omega? A jeśli Omega, to zbiór zadań maturalnych Iwony Żelazny czy Jagiełło?
york
Posty: 1902
Rejestracja: 27 gru 2007, o 22:05

Re: Matura - czy jest szansa, żeby zdążyć?

Post autor: york »

omega, wiele razy z miliard osób pisało na forum, że witek do biologii to badziewie i ja się pod tym podpisuje
Eunice
Posty: 14
Rejestracja: 9 wrz 2009, o 15:12

Re: Matura - czy jest szansa, żeby zdążyć?

Post autor: Eunice »

Dzięki mimi11 Ale z Omegi są dwa zbiory: ten biologia-zbior-zadan-maturalnych-poziom-rozszerzony i ten biologia-matura-2012-zbior-zadan-maturalnych
Przemeqq
Posty: 811
Rejestracja: 30 wrz 2007, o 16:40

Re: Matura - czy jest szansa, żeby zdążyć?

Post autor: Przemeqq »

Witowski twierdzi, że płonnik jest jednopienny, więc nie ma o czym rozmawiać.
york
Posty: 1902
Rejestracja: 27 gru 2007, o 22:05

Re: Matura - czy jest szansa, żeby zdążyć?

Post autor: york »

ja miałam ten pierwszy i polecam, super mi się z nim pracowało jeden z lepszych zbiorów, drugiego nie widziałam, bo teraz został wydany na waszą maturę, więc nie mogę porównać
Eunice
Posty: 14
Rejestracja: 9 wrz 2009, o 15:12

Re: Matura - czy jest szansa, żeby zdążyć?

Post autor: Eunice »

a jakie jeszcze zbiory poza tym polecasz?
york
Posty: 1902
Rejestracja: 27 gru 2007, o 22:05

Re: Matura - czy jest szansa, żeby zdążyć?

Post autor: york »

z biologii mature na 100%, cała seria trening przed matura oprocz ewolucjonizmu i arkusze
Eunice
Posty: 14
Rejestracja: 9 wrz 2009, o 15:12

Re: Matura - czy jest szansa, żeby zdążyć?

Post autor: Eunice »

Dzięki
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 13 gości