XLI Olimpiada Biologiczna (2011/12) - etap okręgowy

Forum dla uczniów przygotowujących się do olimpiady biologicznej. Zadania, testy, przykładowe prace badawcze. Wymiana informacji i wiedzy biologicznej.
Awatar użytkownika
BlaBlues
Posty: 237
Rejestracja: 10 lip 2010, o 15:36

Re: XLI Olimpiada Biologiczna (2011/12) - etap okręgowy

Post autor: BlaBlues »

JaneDoe, ja mam ferie od tego poniedziałku, 30 stycznia . Hmm. Kolejne zaproszenie, kusząca propozycja . Ale bez kitu, najchętniej to bym się przejechała do Wawy, kiedy będzie ta centralka

Michaluspospolitus
Posty: 170
Rejestracja: 11 sty 2010, o 12:55

Re: XLI Olimpiada Biologiczna (2011/12) - etap okręgowy

Post autor: Michaluspospolitus »

Jane dobrze mówi. Dodam jeszcze, że wydawałoby się, że odpowiedzi A i B są poprawne. Sam wybrałem B w wyniku, mam wrażenie, dość naciąganego rozumowania - skoro prawdopodobieństwa urodzenia dzieci chorych i zdrowych w obydwu chorobach są identyczne (rozrysuj oba przypadki, to zauważysz), to trzeba znaleźć jakąś różnicę. Moim zdaniem mniej prawdopodobne jest, że aż troje rodzeństwa znalazło partnerów będących nosicielami mutacji. W każdym razie bardziej prawdopodobne jest, że ci partnerzy byli zdrowi. Wskazuje to determinację przez allel dominujący.
Pokręcone, nie?

Pozdrawiam,
Michalus
Awatar użytkownika
Jane Doe
Posty: 967
Rejestracja: 5 gru 2010, o 17:22

Re: XLI Olimpiada Biologiczna (2011/12) - etap okręgowy

Post autor: Jane Doe »

BlaBlues, no to wpadaj, mam kwaterę w Wawce! btw ciekawe jaką oni nam kwaterkę załatwią i czy np Warszawiakom też ją oferują.

Michalus, Malawi zadał mi takie pytanie na privie i dokładnie tak samo mu odpisałam
Awatar użytkownika
BlaBlues
Posty: 237
Rejestracja: 10 lip 2010, o 15:36

Re: XLI Olimpiada Biologiczna (2011/12) - etap okręgowy

Post autor: BlaBlues »

To już Wam przydzielili kwaterki? Bardzo szybko .

A to zadanie, to też trochę rozkminiałam, ale w końcu dobrze zaznaczyłam .

Malawi
Posty: 25
Rejestracja: 29 lis 2009, o 12:04

Re: XLI Olimpiada Biologiczna (2011/12) - etap okręgowy

Post autor: Malawi »

A czy nie jest jeszcze mniej prawdopodobne, że całe rodzeństwo znalazło 4 małżonków będących homozygotami recesywnymi?
Michaluspospolitus
Posty: 170
Rejestracja: 11 sty 2010, o 12:55

Re: XLI Olimpiada Biologiczna (2011/12) - etap okręgowy

Post autor: Michaluspospolitus »

Bardzo mi miło, Jane.
Swoją drogą szkoda, że w tym roku wypada centralka wypada 21 kwietnia, bo chyba nie będziemy mieli szansy zobaczyć, nazwijmy to, wydarzeń towarzyszących". W tamtym roku trafiliśmy na pewien pochód, co najlepsze chcąc się jak najbardziej się od niego oddalić. Ironia losu plus nieznajomość Warszawy - wynik: schowaliśmy się w bocznej uliczce cudem uniknąwszy zmiecenia z powierzchni ziemi przez czoło pochodu.

Malawi - raczej nie. Allel dominujący będzie w takim przypadku usuwany z populacji.

Pozdrawiam,
Michalus
Awatar użytkownika
Jane Doe
Posty: 967
Rejestracja: 5 gru 2010, o 17:22

Re: XLI Olimpiada Biologiczna (2011/12) - etap okręgowy

Post autor: Jane Doe »

BlaBlues, haha, nie kwaterki w związku z OB, jestem z Bydzi, ale mam znajomych studentów w Wawce i jak coś to mam nocleg, więc zapraszam, znajomi się zgodzili, żebym brała koleżanki koleżanki nawet bardzo wskazane

Michaluspospolitus, haha, no cóż, bywa i tak, dobrze jest schować się w metrze, dojechać do gmachu Trójki i czekać na ludzi bez twarzy (: kurde, kiedyś będę tam prowadzić audycje, zobaczysz! sorka, usłyszysz
Awatar użytkownika
BlaBlues
Posty: 237
Rejestracja: 10 lip 2010, o 15:36

Re: XLI Olimpiada Biologiczna (2011/12) - etap okręgowy

Post autor: BlaBlues »

JaneDoe, rozumiem, wiesz późna pora, to wolniej myślę, wybacz. Też mam znajomych i rodzinę w Warszawie, więc też nie byłoby problemu . A co do tych koleżanek. To się powstrzymam od komentarza .

Awatar użytkownika
Jane Doe
Posty: 967
Rejestracja: 5 gru 2010, o 17:22

Re: XLI Olimpiada Biologiczna (2011/12) - etap okręgowy

Post autor: Jane Doe »

BlaBlues, haha, my nie jesteśmy normalni, sory ale gwarantuję - same przystojniaki dobra, moje myślenie też jest spowolnione, a jeszcze historię jutro zaliczam. ZA CO TAKA KARA?!
Awatar użytkownika
BlaBlues
Posty: 237
Rejestracja: 10 lip 2010, o 15:36

Re: XLI Olimpiada Biologiczna (2011/12) - etap okręgowy

Post autor: BlaBlues »

Ja też do całkiem normalnych osób nie należę, o czym przekonałam się w ostatni sobotni wieczór, a raczej noc :p Jak przystojniaki, to ja się piszę . A historii współczuję. Ja mam na szczęście jutro angielski .

Stefuras
Posty: 3
Rejestracja: 16 wrz 2011, o 20:10

Re: XLI Olimpiada Biologiczna (2011/12) - etap okręgowy

Post autor: Stefuras »

Ciekawy jestem , czy realne jest to by nie dostać tych 30% na centralnym, jak często sie to zdarza?
Hellades
Posty: 112
Rejestracja: 30 lip 2010, o 00:18

Re: XLI Olimpiada Biologiczna (2011/12) - etap okręgowy

Post autor: Hellades »

Stefuras pisze:Ciekawy jestem , czy realne jest to by nie dostać tych 30% na centralnym, jak często sie to zdarza?
Większe prawdopodobieństwo jest chyba urodzenia kobiety chorej na hemofilię.
Michaluspospolitus
Posty: 170
Rejestracja: 11 sty 2010, o 12:55

Re: XLI Olimpiada Biologiczna (2011/12) - etap okręgowy

Post autor: Michaluspospolitus »

Wyobraź sobie, że źle robisz wszystkie pytania za pięć punktów i jeszcze ponad połowę reszty pytań.
Statystycznie strzelając zdobędziesz ponad 42 punkty.

Pozdrawiam,
Michalus
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości