rocznik 95

Matura 2019 - Forum maturzystów i kandydatów na studia. Nie wiesz jaki wybrać kierunek? Nie wiesz jak wygląda rekrutacja? Masz pytanie dotyczące toku studiów?
Jannx
Posty: 368
Rejestracja: 12 sty 2011, o 16:15

Re: rocznik 95 :>

Post autor: Jannx »

Kurde. kolejne zbyt ambitne towarzystwo . A myślałem że ja z moimi wygórowanymi planami na OB to ekstrawagancja.
Co do korków. Albo jestem cholernie zdolny, albo mam w szkole słaby poziom nauczania, ale o korkach nawet nie myśle. Rozumiem że chcecie sie rozwijać itd. ale w pierwszej klasie nie szkoda wam czasu? No i nie nudzicie sie na lekcjach? No chyba że macie wybitnie słabych nauczycieli a to już jakieś wytłumaczenie.
a wiadomo że lekcje indywidualne to +100% do wydajności i skuteczności:d
a zakładanie że tylko na korkach da sie nauczyć jest mega błędne
Awatar użytkownika
zoo_
Posty: 2101
Rejestracja: 13 maja 2011, o 15:25

Re: rocznik 95 :>

Post autor: zoo_ »

matino3 pisze: a wiadomo że lekcje indywidualne to +100% do wydajności i skuteczności:d
Nieprawda Korki są trochę wyidealizowane". Jasne, że indywidualna praca z nauczycielem to coś innego niż nauczyciel uczący jednocześnie ponad 20 osób ale i tak najwięcej daje porządna nauka samemu (ale taka na myślenie!). Dużo rozwiązań oraz informacji mozna znaleźć w necie (fora internetowe, specjalne strony poświęcone nauce np. chemii, różne opisy wykonywania zadań na YT).
Ewentualnie jeśli ktoś serio nie radzi sobie sam to najlepszą opcją jest nauka (próba nauki?) samemu, a dopiero pójście na korki z tymi zadaniami, z którymi na prawdę mamy trudność.
Już nie wspominając o tym, na ile korepetytor potrafi przekazać nam swoją wiedzę
matino3 pisze: Nie chodzi tylko o materiał z II klasy, mam w szkole tylko 2 lekcje chemii w tygodniu
Nie pamiętam ile ja miałam, ale wydaje mi się, że też 2. Obecnie (II LO) mam 3 godziny.

Ah, w pół roku ogarnąć całe 3 klasy (samemu ). No ambicje to macie niezłe, ale szczerze mogę Wam powiedzieć, że szybko Wam miną Albo inaczej - będą bardziej realistyczne
lith
Posty: 3117
Rejestracja: 28 wrz 2009, o 22:49

Re: rocznik 95 :>

Post autor: lith »

Ensuite, W sumie dość średnio mi pasują OB i biologia podstawowa Do tego startowanie w olimpiadzie z chemii, a jednocześnie lecenia na korkach. ogólnie nie widze w tym żadnej logiki. Będąc na tyle dobrym, żeby startować w konkursach chyba szkoda kasy wydawać na korki, tym bardziej, że żeby w konkursach startować i tak trzeba głównie się samemu uczyć.
Awatar użytkownika
Ensuite
Posty: 64
Rejestracja: 24 lut 2012, o 22:22

Re: rocznik 95 :>

Post autor: Ensuite »

Lubię chemie, na tyle że nie szkoda mi na nią kasy a są takie działy których ja sam nie ogarnę, nauczyciel ich jeszcze nie robił a w książce są wytłumaczone tylko proste przykłady, )
Awatar użytkownika
Collo
Posty: 1761
Rejestracja: 26 gru 2009, o 08:33

Re: rocznik 95 :>

Post autor: Collo »

Ensuite, po prostu dziwne jest to, że masz zamiar iść na OB (której poziom wykracza ponad zakres rozszerzony w LO) chcąc zdawać na maturze tylko podstawową biologię i chodzisz na korki z chemii, żeby wziąć udział w olimpiadzie chemicznej. Gdzie tu sens?
Awatar użytkownika
Katija
Posty: 65
Rejestracja: 20 kwie 2011, o 14:45

Re: rocznik 95 :>

Post autor: Katija »

Rozumiem że chcecie sie rozwijać itd. ale w pierwszej klasie nie szkoda wam czasu? No i nie nudzicie sie na lekcjach?
U nas jest dziewczyna która już od września chodzi na korki z chemii raz w tygodniu. Hmm no cóż, co robi na lekcjach.Przy jakimś zadaniu wcina się nauczycielce w słowo, wykrzykując co zrobić. Nauczycielki to bynajmniej nie odstrasza, wręcz się podnieca jaka to ta dziewczyna mądra Można i tak
Awatar użytkownika
Ensuite
Posty: 64
Rejestracja: 24 lut 2012, o 22:22

Re: rocznik 95 :>

Post autor: Ensuite »

Colloportus co do tej biologi to zwątpiłem w nią, chodzi mi o napisanie pracy która jest pierwszym etapem, jeśli udałby mi się przejść do drugiego to efektem była by dobra ocena z biologi bo ja bym się na drugi etap ( prawdziwa olimpiada ) już nie uczył.
Awatar użytkownika
zoo_
Posty: 2101
Rejestracja: 13 maja 2011, o 15:25

Re: rocznik 95 :>

Post autor: zoo_ »

Ensuite pisze:Colloportus co do tej biologi to zwątpiłem w nią, chodzi mi o napisanie pracy która jest pierwszym etapem, jeśli udałby mi się przejść do drugiego to efektem była by dobra ocena z biologi bo ja bym się na drugi etap ( prawdziwa olimpiada ) już nie uczył.
Napisanie pracy na OB nie jest błahostką i jeśli chcesz się tak męczyć dla 6 z biologii to poszukaj innego, dużo prostszego sposobu : P
Jannx
Posty: 368
Rejestracja: 12 sty 2011, o 16:15

Re: rocznik 95 :>

Post autor: Jannx »

Ensuite pisze:Colloportus co do tej biologi to zwątpiłem w nią, chodzi mi o napisanie pracy która jest pierwszym etapem, jeśli udałby mi się przejść do drugiego to efektem była by dobra ocena z biologi bo ja bym się na drugi etap ( prawdziwa olimpiada ) już nie uczył.
lol?
To zwątpiłem", to co znaczy? Szok spowodowany natłokiem materiału? Brak pokrycia z wyobrażeniami? Bo aż ciekaw jestem.
A z tą OB to też pojechałeś. Nie wyobrażam sobie pójścia na tak poważny konkurs z nastawieniem pomęczę się z pracą badawczą, dostane maks. punktów, ale nie będę sie dalej uczył bo mi nie zależy".
Ludzie by sie bili o taką szansę. Zresztą jak twój nauczyciel zobaczy że zawaliłeś całkowicie, to wątpie czy możesz liczyć na jakieś dobre oceny. Większości profesorów strsznie zależy na olimpiadach.
Awatar użytkownika
paaula
Posty: 1673
Rejestracja: 18 sty 2009, o 21:01

Re: rocznik 95 :>

Post autor: paaula »

Katija pisze:Co do liceum.Jedno z dwóch w moim mieście. W sumie to kontynuuję rodzinną tradycję, bo każdy z mojej rodziny (mówię o miejscowych, wiadomo nie np. o wujkach co przybyli z innych miast) chodził właśnie do tego liceum
Mogę spytać z jakiego miasta jesteś?
Bo normalnie jakbym słyszała swoje Liceum!

U nas też są dwa licea w mieście i oczywiście są to dwa najlepsze licea w Polsce , gdzie jest wieczna wojna między nimi
lith
Posty: 3117
Rejestracja: 28 wrz 2009, o 22:49

Re: rocznik 95 :>

Post autor: lith »

E tam. nie ma czegoś takiego jak zawalenie olimpiady, czy innego konkursu. Każdy konkurs ma prawo nie pójść Ja tam na sporo różnych konkursów chodziłem na beton. Może akurat nie na OB, bo tam się jednak pouczyłem trochę.
annabella
Posty: 39
Rejestracja: 22 paź 2011, o 19:16

Re: rocznik 95 :>

Post autor: annabella »

Mam jedno pytanie do osób z obecnych I i II klas krakowskich LO: Jaki był próg do Waszego LO (biol-chem), bo niestety jedyne progi jakie znalazłam to te z 2009 roku
Awatar użytkownika
Kinga_A
Posty: 13
Rejestracja: 5 sty 2011, o 20:14

Re: rocznik 95 :>

Post autor: Kinga_A »

M4rgaret pisze:Kinga_A, witaj Jesteśmy z tej samej szkoły ^^ Która klasa? )
b, ale biologie mam na moje nieszczęście z romciem.
Stalowy pisze:O rany. Częstochowa, Częstochowa

Która z polonistek w trgt kończyła biol-chem, powiedzcie starszemu koledze
MECKA KOŃCZYŁA MAT-FIZ : D ale ona jest na tyle wszechstronną osobą, że zastanawiała się też nad awf-em, jednak wzrost jej przeszkadzał, mimo że sprytu to jej nigdy nie brakowało.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości