Czy warto brać udział ?

Forum dla uczniów przygotowujących się do olimpiady biologicznej. Zadania, testy, przykładowe prace badawcze. Wymiana informacji i wiedzy biologicznej.
Bebrave
Posty: 72
Rejestracja: 7 lip 2011, o 11:51

Czy warto brać udział ?

Post autor: Bebrave »

Witam !
Mam ambitny plan - studia medyczne : kierunek lekarski.
Jestem w drugiej klasie i zabrałam się za pisanie pracy badawczej, jednak obawiam się jednej rzeczy.
Jeżeli włożę całą swoją energię na naukę biologii to napiszę słabo maturę z chemii.
Moja poprzedniczka ze szkoły mocno mi odradza udziału.
Co Wy możecie mi poradzić ? Jak wygląda u was sytuacja ?
Musze zaznaczyć, ze i tak wkładam całą energię na naukę bio i chem i ciężko mi to idzie, a olimpiada to moje marzenie. Mam swoje obawy co do tego, ale nauczycielka uważa, że powinnam dać radę.
Awatar użytkownika
BlaBlues
Posty: 237
Rejestracja: 10 lip 2010, o 15:36

Re: Czy warto brać udział ?

Post autor: BlaBlues »

Na pytanie, czy warto brać udział, musisz sobie odpowiedzieć sama. Myślę jednak, że jeżeli naprawdę się tym interesujesz i sama chętnie sięgasz do literatury biologicznej, to masz spore szanse . Według mnie olimpiada biologiczna jest dosyć specyficzna. Nie wymaga ona bowiem od ucznia wyłącznie suchej wiedzy, ale przede wszystkim umiejętności jej wykorzystania i logicznego myślenia. Spróbować na pewno nie zaszkodzi, a nawet, jak się nie uda, to już masz powtórzony materiał do matury . Nawet, jeżeli typ zadań olimpijskich znacznie odbiega od maturalnych. Najważniejsze, to pozytywnie myśleć i się nie zniechęcać

Powodzenia
Bebrave
Posty: 72
Rejestracja: 7 lip 2011, o 11:51

Re: Czy warto brać udział ?

Post autor: Bebrave »

BlaBlues, dziękuję za ciepłe słowa : ) Nie powiem, zmotywowały mnie : )
Awatar użytkownika
BlaBlues
Posty: 237
Rejestracja: 10 lip 2010, o 15:36

Re: Czy warto brać udział ?

Post autor: BlaBlues »

To bardzo się cieszę, że mogłam pomóc i zmotywować ambitna licealistkę W końcu, jeżeli nie spróbujesz, to się o tym nie przekonasz, a o marzenia warto zawalczyć .
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości