Rekrutacja na woj-lek, krok po kroku

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
witek_932
Posty: 142
Rejestracja: 25 mar 2011, o 14:37

Re: Rekrutacja na woj-lek, krok po kroku

Post autor: witek_932 »

W sumie to nie wiadomo , zmienili date rejestracji to może przesuną date testów
Awatar użytkownika
majek69
Posty: 21
Rejestracja: 20 wrz 2009, o 20:45

Re: Rekrutacja na woj-lek, krok po kroku

Post autor: majek69 »

Ktoś ma już komisję za sobą? Długo czekaliście? Ja złożyłem papiery do wku 16 dni temu i jak dotąd nie ma odzewu.
Mr_Sandman
Posty: 315
Rejestracja: 1 lip 2011, o 13:29

Re: Rekrutacja na woj-lek, krok po kroku

Post autor: Mr_Sandman »

Ja również czekam na telefon. To normalne. Cierpliwości.
Awatar użytkownika
majek69
Posty: 21
Rejestracja: 20 wrz 2009, o 20:45

Re: Rekrutacja na woj-lek, krok po kroku

Post autor: majek69 »

Dobrze, że nie jestem sam. Już się obawiałem, że odrzucili moje podanie. Co ciekawe dwie osoby z wku powiedziały mi, że jest to możliwe już na tym etapie, jednak nie sprecyzowały, czy tylko z powodu błędu formalnego czy też jakieś widzimisię rekrutera. Jak to usłyszałem to od razu włączył mi się kompleks chodzę do technikum i się trochę przestraszyłem. Mimo wszystko jutro zadzwonie do Wrocławia i się spytam.
Mr_Sandman
Posty: 315
Rejestracja: 1 lip 2011, o 13:29

Re: Rekrutacja na woj-lek, krok po kroku

Post autor: Mr_Sandman »

Spokojnie. Na I Etapie mogą Tobie podziękować za brak dostarczenia wszystkich potrzebnych dokumentów / nie przeprowadzenia badań / lub za karalność.

To co dalej będzie się z Tobą działo, poinformuje Ciebie Twoje WKU, do którego dostarczałeś pierwsze dokumenty.

-
WKU wysyła dokumenty do Wrocławia. Gdy WSO.Wroc. otrzyma pakiecik, wtedy poinformuje owe WKU i otrzymasz dalsze instrukcje.
Awatar użytkownika
majek69
Posty: 21
Rejestracja: 20 wrz 2009, o 20:45

Re: Rekrutacja na woj-lek, krok po kroku

Post autor: majek69 »

Co do ostatniej kwestii to jeśli dobrze pamiętam papiery z wku przed Wrocławiem zahaczają o departament kadr MON. Imo trochę bez sensu, ale my jak widać lubimy tonąć w papierach.
witek_932
Posty: 142
Rejestracja: 25 mar 2011, o 14:37

Re: Rekrutacja na woj-lek, krok po kroku

Post autor: witek_932 »

Słuchajcie , ale można do maja skłądać dokumenty tak ?
Awatar użytkownika
majek69
Posty: 21
Rejestracja: 20 wrz 2009, o 20:45

Re: Rekrutacja na woj-lek, krok po kroku

Post autor: majek69 »

Tak. Bodajże do 18 albo 21 maja. Na stronie dokładnie pisze.
Mr_Sandman
Posty: 315
Rejestracja: 1 lip 2011, o 13:29

Re: Rekrutacja na woj-lek, krok po kroku

Post autor: Mr_Sandman »

majek69 pisze:Co do ostatniej kwestii to jeśli dobrze pamiętam papiery z wku przed Wrocławiem zahaczają o departament kadr MON. Imo trochę bez sensu, ale my jak widać lubimy tonąć w papierach.
Zamiast uprościć życie, to się je utrudnia. Ale co poradzić. W tej kwestii nie mamy żadnego wpływu na cokolwiek.
witek_932
Posty: 142
Rejestracja: 25 mar 2011, o 14:37

Re: Rekrutacja na woj-lek, krok po kroku

Post autor: witek_932 »

To jest wojsko , tutaj niestety kończy się logika
Mr_Sandman
Posty: 315
Rejestracja: 1 lip 2011, o 13:29

Re: Rekrutacja na woj-lek, krok po kroku

Post autor: Mr_Sandman »

Coś w tym jest. Trzeba się z tym liczyć i jednocześnie uzbroić w jakże cenną cierpliwość.

Zastanawiam się jednak czy wojsko wyjdzie na dobre przyszłym woj.lekarzom. To powoduje we mnie jako takie wahania w podjęciu decyzji w sprawie aplikowania na ten szczególny kierunek. ]
witek_932
Posty: 142
Rejestracja: 25 mar 2011, o 14:37

Re: Rekrutacja na woj-lek, krok po kroku

Post autor: witek_932 »

To jest własnie ciężka decyzja , z jednej strony niższe progi punktowe ( w tym roku przy 70 miejscach obstawiam ze będa w granicach 370 punktów), zapewnione utrzymanie , dodatkowa pensja , no i pewien prestiż uczelni wojskowych , który niestety powoli zanika. Z drugiej strony wiele złego naczytałem się o tym jak są traktowani lekarze w wojsku i jakie problemy są ze zrobieniem specjalizacji. Więc na pewno tą decyzję trzeba poważnie przemyśleć i zastanowić się czy naprawde pasujemy do tej wojskowej rzeczywistości
Awatar użytkownika
majek69
Posty: 21
Rejestracja: 20 wrz 2009, o 20:45

Re: Rekrutacja na woj-lek, krok po kroku

Post autor: majek69 »

Jak ktoś aplikuje na ten kierunek to musi sobie zdawać sprawę z tego, że realia przyszłej pracy mogą znacząco odbiegać od tej znanej z cywila. Chociaż dla mnie wybór był łatwy.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 64 gości