Alkiny - zastosowanie

Forum chemiczne zajmujące się badaniem budowy, właściwości oraz reakcji związków chemicznych zawierających węgiel oraz opracowywaniem różnorodnych metod syntezy tych połączeń
kokopeli
Posty: 37
Rejestracja: 14 gru 2008, o 22:20

Alkiny - zastosowanie

Post autor: kokopeli »

Witam czy ktoś może zna jakiś knokretny alkin, który wykorzystuje się w życiu codziennym? Ja znalazłam tylko jeden: etyn - do spawania icięcia metalu, ale potrzebny mi jeszcze jeden. Będę wdzięczna za wszelką pomoc. Chemia, delikatnie mówiąc, nie jest moją najmocniejszą stroną.
Awatar użytkownika
Collo
Posty: 1761
Rejestracja: 26 gru 2009, o 08:33

Re: Alkiny - zastosowanie

Post autor: Collo »

Chemia, delikatnie mówiąc, nie jest moją najmocniejszą stroną.
Jak widać informatyka też nie.

- do wyrobu folii opatrunkowych
- stosowany jest do wyrobu tworzyw sztucznych
- jest uniwersalnym rozpuszczalnikem służącym do do prania na sucho i do ekstrakcji
- w ogrodnictwie (jako czynnik przyspieszający dojrzewanie owoców)
kokopeli
Posty: 37
Rejestracja: 14 gru 2008, o 22:20

Re: Alkiny - zastosowanie

Post autor: kokopeli »

Colloportus pisze:
Chemia, delikatnie mówiąc, nie jest moją najmocniejszą stroną.
Jak widać informatyka też nie.

- do wyrobu folii opatrunkowych
- stosowany jest do wyrobu tworzyw sztucznych
- jest uniwersalnym rozpuszczalnikem służącym do do prania na sucho i do ekstrakcji
- w ogrodnictwie (jako czynnik przyspieszający dojrzewanie owoców)


A Twoją mocną stroną nie jest, jak widać, czytanie ze zrozumieniem. Chodzi mi o konkretny alkin, etyn już mam, potrzebny mi jeszcze jeden.
Zastosowanie alkinów takie ogólne to nie problem znaleźć, jednak nie o to pytałam.

I po cóż była ta uszczypliwość?
Awatar użytkownika
Collo
Posty: 1761
Rejestracja: 26 gru 2009, o 08:33

Re: Alkiny - zastosowanie

Post autor: Collo »

kokopeli, przepraszam
kokopeli
Posty: 37
Rejestracja: 14 gru 2008, o 22:20

Re: Alkiny - zastosowanie

Post autor: kokopeli »

wybaczam, wybaczam

ja nie z tych co włążą na forum, żeby znaleźć kogoś kto za nich robotę całą odwali
akurat tego jednego, wydawać by się mogło prostego, przykładu nie mogłam nigdzie znaleźć

no i oddałam raport z tylko jednym przykładem, ale to był dłuugi esej o 13tu grupach homologicznych, więc jest mała nadzieja, że wykładowcy to umknie.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości