Jak się uczyć na olimpiadę ?

Forum dla uczniów przygotowujących się do olimpiady biologicznej. Zadania, testy, przykładowe prace badawcze. Wymiana informacji i wiedzy biologicznej.
katrina1230
Posty: 44
Rejestracja: 15 lip 2011, o 12:47

Jak się uczyć na olimpiadę ?

Post autor: katrina1230 »

W 2012 startuję w olimpiadzie biologicznej (jestem w 3 kl. liceum). Chciałam się spytać finalistów z czego korzystali, z jakich książek ) ja planuję do olimpiady zrobić wszystkie testy persony, przerobić villego mniej więcej, krótkie wykłady pwn jeśli chodzi o genetykę, z hosera i wiśniewskiego zrobiłam człowieka, ale nie wiem, czy to nie za mało.Czytam też wiele czasopism typu Wiedza i życie, Przyroda polska etc., planuję też kupić testy z olimpiad przykładowe i rozwiązywać. Nie wiem co jeszcze, poradźcie coś, będę bardzo wdzięczna. ))
anusia1994
Posty: 329
Rejestracja: 13 wrz 2011, o 16:17

Re: Jak się uczyć na olimpiadę ?

Post autor: anusia1994 »

oglądaj filmy
Ozeret
Posty: 33
Rejestracja: 12 cze 2011, o 22:49

Re: Jak się uczyć na olimpiadę ?

Post autor: Ozeret »

Co do testów Persony to przejrzałem je trochę, ale po pewnym czasie uznałem, że za proste, bo niewiele nowych rzeczy się na nich uczyłem, wiele pytań się powtarza i jest bardzo podobnych (przynajmniej w tych działach, które ja rozwiązywałem). Polecałbym raczej w szczególności testy z poprzednich olimpiad np. Olimpiady biologiczne. Wybór zadań testowych (reklama tego zbioru jest na stronie głównej olimpiady). Poza tym mogę podać link do tekstu na temat przygotowań do olimpiady napisanego przez finalistę i laureata OB.
Awatar użytkownika
Collo
Posty: 1761
Rejestracja: 26 gru 2009, o 08:33

Re: Jak się uczyć na olimpiadę ?

Post autor: Collo »

Ozeret pisze:Poza tym mogę podać link do tekstu na temat przygotowań do olimpiady napisanego przez finalistę i laureata OB.
To podaj
Napisz w tym temacie lub wyślij PW
velvet2
Posty: 2
Rejestracja: 17 lis 2011, o 08:13

Re: Jak się uczyć na olimpiadę ?

Post autor: velvet2 »

Colloportus, a Ty z czego uczysz się do OB? Sama nie wiem czy wystarczy szkolny zestaw? Korzystasz z książek typu Villee itp?
Awatar użytkownika
Evolutio
Posty: 104
Rejestracja: 18 mar 2011, o 20:32

Re: Jak się uczyć na olimpiadę ?

Post autor: Evolutio »

Ozeret, jeśli możesz to również prosiłbym o wysłanie tego linka w PW.
katrina1230
Posty: 44
Rejestracja: 15 lip 2011, o 12:47

Re: Jak się uczyć na olimpiadę ?

Post autor: katrina1230 »

Również się dołączam
Tessy
Posty: 39
Rejestracja: 10 mar 2010, o 19:30

Re: Jak się uczyć na olimpiadę ?

Post autor: Tessy »

Także bym poprosiła
Awatar użytkownika
Nene
Posty: 231
Rejestracja: 5 wrz 2009, o 12:41

Re: Jak się uczyć na olimpiadę ?

Post autor: Nene »

Ja też, ja też
Hellades
Posty: 112
Rejestracja: 30 lip 2010, o 00:18

Re: Jak się uczyć na olimpiadę ?

Post autor: Hellades »

Także proszę
Awatar użytkownika
Collo
Posty: 1761
Rejestracja: 26 gru 2009, o 08:33

Re: Jak się uczyć na olimpiadę ?

Post autor: Collo »

Colloportus, a Ty z czego uczysz się do OB?
W planach miałem dokładne ogarnięcie Operonu i notatek z lekcji oraz przerobienie całego treningu przed maturą z Omegi. Potem planowałem poczytanie Villego i robienie testów z poprzednich lat i takiej książki z testami. Jako, że już mamy listopad, a do przerobienia zostało mi trochę genetyki, cały ewolucjonizm i człowiek to ograniczam się tylko do Operonu i Omegi. I wiadomo na koniec testy


Patrzę, że sporo osób chcę ten link
Ozeret
Posty: 33
Rejestracja: 12 cze 2011, o 22:49

Re: Jak się uczyć na olimpiadę ?

Post autor: Ozeret »

Chyba wszystkim chętnym już przesłałem linka na PW. Jakby ktoś jeszcze chciał to piszcie na gg (numer powinien być po prawej stronie) Na forum raczej nie często się pojawiam
anusia1994
Posty: 329
Rejestracja: 13 wrz 2011, o 16:17

Re: Jak się uczyć na olimpiadę ?

Post autor: anusia1994 »

Ozeret, ja też poproszę linka
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości