Matura biologia, chemia rozszerzona!

Jak dostać się na stomatologię, które uczelnie są najlepsze, ile muszę mieć punktów, jakie są zasady rekrutacji na studia medyczne. Wszystko co dotyczy stomatologii na studiach i w pracy zawodowej.
AsiaMed19
Posty: 6
Rejestracja: 14 lis 2011, o 15:21

Matura biologia, chemia rozszerzona!

Post autor: AsiaMed19 »

Hej, jakie macie sposoby nauki chemii i biologi do matury rozszerzonej.
mily
Posty: 9
Rejestracja: 3 lis 2011, o 20:29

Re: Matura biologia, chemia rozszerzona!

Post autor: mily »

co do chemii- min teorii, dużo praktyki, mnóstwo zadań.z pazdro, witkowskiego, arkusze maturalne itp
bio- sposób na nią- nauczyć się, zrozumieć, powtarzać, ja poswiecam minimum 1 godz dziennie i także zadania
ksiązka pod poduszke- wiem, śmieszne, ale jeśli przeczytacie przed samum pójściem spać, nie wiem, to jakiś magiczny sposób,
wymienienie się inf z kolegami,
opowiadanie jakiś inf rodzinie, mamie itplt wiem, moga się niezle wkurzyć, jak zaczniesz gadać o roślinkach itp
motywacja- chyba to jest najwazniejsze, jesli ma się cel to się dązy do niego, poświecając coś innego
Myslę, ze wybór odp ksiazek też jest wazny, bardzo długo szukałam, az znalazłam te odpowiednie, chociaż z fizyki wciaz szukam,
każdy ma swój własny sposób uczenia- ja zakreslam w ksiazce inf do zapamiętania, inni robią notatki, odkąd próbuje uczyć sie przynajmiej po 1 godz dziennie idzie mi o wiele lepiej, niz np pare godz przed spr.- to warto stosować
AsiaMed19
Posty: 6
Rejestracja: 14 lis 2011, o 15:21

Re: Matura biologia, chemia rozszerzona!

Post autor: AsiaMed19 »

Z jakich książek korzystasz?
cracko
Posty: 116
Rejestracja: 18 wrz 2011, o 14:10

Re: Matura biologia, chemia rozszerzona!

Post autor: cracko »

Ja cisnę biologię w weekendy po kilka godzin w zależności od potrzeb i robię powtórki co 2-3 działy. Jak mam czas to przed spaniem sobie czytam tematy na chybił trafił. Zajmuje to ok.20min a im częściej się powtarza tym lepiej. Mam też indywidualne w szkole, gdzie opowiadam wszystko nauczycielce, to też zapewne pomaga chociaż bardziej to, że mam narzucone odgórnie tempo pracy. Sam pewnie bym trochę mniej wymagał i mógłbym nie zdążyć do maturki. Zacząłem się uczyć bioli od zera we wrześniu (chodzę do technikum) i już widzę postępy Zadań narazie nie robię z bioli tylko napisałem dla późniejszego porównania 2 maturki po miesiącu nauki. Jak przerobię więcej to się zabiorę za arkusze.
Chemię zacząłem dopiero w połowie października, nie uczę się oficjalnych definicji tylko przekładam to na swój język lub robi to za mnie wykładowaca na kursie. Następnie tłukę zadania Witkowskiego i Pazdry, jak jest coś niejasne to czytam Chemię ogólną Atkinsa - tam jest naprawdę świetnie wytłumaczone.
Copacabanaa
Posty: 3
Rejestracja: 20 wrz 2012, o 11:54

Re: Matura biologia, chemia rozszerzona!

Post autor: Copacabanaa »

Sprzedam różnorodne materiały do matury rozszerzonej i podstawowej z biologii, chemii, fizyki, przydatne przy zdawaniu na studia na UM - lekarski, stomatologia, w tym:
podręczniki
wydrukowane wszystkie matury i opracowane do nich pytania,
notatki
wartościowe kserówki z różnych podręczników

do odbioru w Radomiu lub pocztą
pozdrawiam
[at].pl

ps sama dostałam się na stomatologie więc polecam w 100% moje materiały
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości