potrzebuje porady:(

Matura 2019 - Forum maturzystów i kandydatów na studia. Nie wiesz jaki wybrać kierunek? Nie wiesz jak wygląda rekrutacja? Masz pytanie dotyczące toku studiów?
MaOaM
Posty: 620
Rejestracja: 11 lip 2010, o 09:38

potrzebuje porady:(

Post autor: MaOaM »

Od października zaczęłam studia na pw na kierunku technologia chemiczna jednak doszłam do wniosku ze chyba to nie jest to co bym chciala robic w życiu, myslę nad tym zeby poprawiać maturę i próbować dostać sie na stomę za rok, i tutaj dopadają mnie wątpliwości czy męczyć się nadal na tym kierunku i przy okazji uczyć się do matury, czy lepiej rzucić to i pójść do pracy do jakiegos call center a popołudniami się uczyc? jak myślicie? czy są tu moze osoby w podobnej sytuacji?
Awatar użytkownika
withi_as
Posty: 465
Rejestracja: 25 sie 2010, o 06:00

Re: potrzebuje porady:(

Post autor: withi_as »

Rzucić, skoro Ci się nie podoba i iść do lekkiej pracy, a czas po przeznaczyć na powtórki. Opcja - siedzę w domu i nic nie robię, jest głupia, przynajmniej ja w rezultacie nie zrobiłabym nic . Lepiej coś tam robić, w tym wypadku praca to fajna sprawa, bo daje Ci trochę niezależności
MaOaM
Posty: 620
Rejestracja: 11 lip 2010, o 09:38

Re: potrzebuje porady:(

Post autor: MaOaM »

problem rozwiązany bo jak powiedzialam o tym mamie to byla lekko mowiac niezadowolona
lith
Posty: 3117
Rejestracja: 28 wrz 2009, o 22:49

Re: potrzebuje porady:(

Post autor: lith »

ee? to znaczy zostajesz, czy od jutra nie chodzisz na uczelnię? Bo nie wiem:P
Awatar użytkownika
withi_as
Posty: 465
Rejestracja: 25 sie 2010, o 06:00

Re: potrzebuje porady:(

Post autor: withi_as »

Stawiam że zostaje na uczelni. Pamiętaj tylko że mamy mają to do siebie, że mimo wszystko nie zawsze mają racje.
MaOaM
Posty: 620
Rejestracja: 11 lip 2010, o 09:38

Re: potrzebuje porady:(

Post autor: MaOaM »

ale jak narazie wychodzi na to że moja mamą miała racje we wszystkim co zrobiłam nie tak jak ona mi radziła:( wiec tym razem sie jej posłucham i zostanę, sprobuje najwyzej mnie wywalą
Awatar użytkownika
mona16
Posty: 110
Rejestracja: 2 sie 2010, o 20:10

Re: potrzebuje porady:(

Post autor: mona16 »

MaOaM, jestem w bardzo podobnej sytuacji też rozpoczęłam technologię chemiczną na politechnice i nie ukrywam czuje się tak jakbym studiowała matematykę. Z chemia będę miała do czynienia dopiero przed kołem bo materiał jest z lo i nawet nie muszę się wysilać i chodzić na te zajęcia, ale nie mam zamiaru ich rzucać, wiedziałam że na polibudzie na 1 roku będzie tyle matmy ciekawa chemia zacznie się po przejściu koszmarnej maty, do której z resztą nigdy nie miałam pociągu
Przyznaje że studia te zajmują sporo czasu i o ile na chemii przyda się to przestawienie na typowo ścisłe myślenie to biologia czuje że oddalam się coraz bardziej ale planuje po sesji przysiąść i na weekendach może akurat wyjdzie. Poza tym też zastanawiałam się nad rzuceniem tego szczególnie po kołach ale nikt nie powiedział że matura z chemii w tym roku nie będzie jeszcze gorsza i wtedy zostałabym bez niczego.
Także MaOaM, wytrwałości Tobie i sobie też
lubiearbuzy
Posty: 18
Rejestracja: 5 sie 2011, o 17:02

Re: potrzebuje porady:(

Post autor: lubiearbuzy »

Co do poprzedniej matury z chemii, to wiem, że jedna osoba poleciała ze stołka, z powodu zbyt wygórowanego poziomu. Więc sądzę, że w tym roku będzie troszkę łatwiejsza, bo się będą bali o swoją przyszłość. Także jest nadzieja
Awatar użytkownika
wojtak
Posty: 795
Rejestracja: 22 lis 2009, o 21:33

Re: potrzebuje porady:(

Post autor: wojtak »

Daj jakieś źródło tej informacji?
Mój korepetytor twierdzi, że w tym roku, może być trudniejsza niż ubiegła. Dlaczego? Nie wiem
Awatar użytkownika
Ciastek_
Posty: 130
Rejestracja: 24 wrz 2011, o 20:22

Re: potrzebuje porady:(

Post autor: Ciastek_ »

lubiearbuzy pisze:Co do poprzedniej matury z chemii, to wiem, że jedna osoba poleciała ze stołka, z powodu zbyt wygórowanego poziomu. Więc sądzę, że w tym roku będzie troszkę łatwiejsza, bo się będą bali o swoją przyszłość. Także jest nadzieja

W tym roku łatwiejsza, za rok trudniejsza, ehehhe (ta 13 na pewno będzie pechowa)
Awatar użytkownika
Acetylo
Posty: 653
Rejestracja: 22 lis 2010, o 13:54

Re: potrzebuje porady:(

Post autor: Acetylo »

wojtak pisze:Daj jakieś źródło tej informacji?
Mój korepetytor twierdzi, że w tym roku, może być trudniejsza niż ubiegła. Dlaczego? Nie wiem
Co dziwne moja babka od korków po rozmowie z kobietą z OKE też mi powiedziała, żebym się nie nastawiała na łatwiejszą.
Ale i tak mam nadzieje, że lubiearbuzy ma racje
MaOaM
Posty: 620
Rejestracja: 11 lip 2010, o 09:38

Re: potrzebuje porady:(

Post autor: MaOaM »

no to co oni jeszcze mogą wymyślić/?
Awatar użytkownika
Collo
Posty: 1761
Rejestracja: 26 gru 2009, o 08:33

Re: potrzebuje porady:(

Post autor: Collo »

Lepiej nastawić się na trudną maturę i dobrze się do niej przygotować, niż spodziewać się prostej i swoje przygotowania ograniczyć do minimum
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość