Matura z biologii i chemii.

Matura 2019 - Forum maturzystów i kandydatów na studia. Nie wiesz jaki wybrać kierunek? Nie wiesz jak wygląda rekrutacja? Masz pytanie dotyczące toku studiów?
CzarnaWilczyca
Posty: 4
Rejestracja: 21 lis 2011, o 20:56

Matura z biologii i chemii.

Post autor: CzarnaWilczyca »

Witam, wiem że już jest dużo wątków tego typu, ale mimo wszystko nie znalazłam w nich odpowiedzi na swoje pytania. A mianowicie chodzi mi o przygotowanie się do matury z biologii i chemii.
Maturkę piszę dopiero za ponad rok (2013), ale już w tym momencie mam obawy. Z biologią nie mam problemów (w miarę), staram się jej uczyć na logikę, nie zakuwać jej. Posiadam takie książki: operon do 1 i 2 klasy podręcznik (oczywiście zakres rozszerzony), 2 części zbiorów z BIOLOGII Dariusza Witowskiego (niebieska i brązowa) i repetytorium z Grega do biologii rozszerzonej.
Co do chemii z nią jest większy problem, ale zaczynam przerabiać ją od początku, wiem ćwiczyć i jeszcze raz ćwiczyć, a z książek posiadam: książke operonu do 1 i 3 klasy (także rozszerzenie), zbiór zadań Witowskiego- 2 części ( pomarańczowa i różowa) oraz repetytorium z grega.
Co uważacie o tych książkach? Może powinnam jeszcze jakieś zakupić? Może możecie jakieś polecić? Do tego co możecie mi radzić, robić notatki czy uczyć się z książek? Będę wdzięczna za wszelkie odpowiedzi.
Remik_PL
Posty: 10
Rejestracja: 5 maja 2011, o 23:33

Re: Matura z biologii i chemii.

Post autor: Remik_PL »

Przede wszystkim rób testy i ucz sie odp. według klucza.

Ogólnie korzystam z tych samych książek i jeżeli będziesz regularnie powtarzać materiał + robić zadania, to matura nie będzie dla ciebie problemem.
Awatar użytkownika
Glina
Posty: 892
Rejestracja: 13 wrz 2010, o 12:50

Re: Matura z biologii i chemii.

Post autor: Glina »

Zbiór zadań z Pazdry wydaje mi się się niezbędny (brązowy)
Fajny jest także zbiór zadań z chemii wydawnictwa Operon, zakres podstawowy i rozszerzony, część 2 z zakresu chemii organicznej.
Najważniejsze to właśnie robienie zadań maturalnych i dostosowanie swoich odpowiedzi pod klucz
Batha
Posty: 2658
Rejestracja: 20 maja 2007, o 16:32

Re: Matura z biologii i chemii.

Post autor: Batha »

Witam, wiem że już jest dużo wątków tego typu, ale mimo wszystko nie znalazłam w nich odpowiedzi na swoje pytania. A mianowicie chodzi mi o przygotowanie się do matury z biologii i chemii.
są tematy nt. książek. jeśli tam odp nie znalazłaś, to zadaj tam pytanie.
Zablokowany
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość