Na jaki Uniwersytet??

Porady studentów, dzielimy się informacjami ze studiów przyrodniczych, w szczególności medycznych i pozostałych. Pomoc w wyborze kierunku studiów.
Selene94
Posty: 15
Rejestracja: 11 wrz 2011, o 18:07

Na jaki Uniwersytet??

Post autor: Selene94 »

Hej mam takie pytanie.Chciałabym bardzoo iść na studia medyczne i chciałabym abyście pomogli mi: (pokazali) jakie uczelnie medyczne są dobre i nie potrzebna jest na nich fizyka. Z góry dziękuję
Awatar użytkownika
Aszyn
Posty: 317
Rejestracja: 20 lis 2009, o 18:30

Re: Na jaki Uniwersytet??

Post autor: Aszyn »

Proszę kogoś kto to odkopał, ma na dysku itp o podanie linku do pliku pdf, który stworzyłem ponad rok temu ze wszystkimi progami, wymogami, datami rekrutacji itp. Dotyczył on roku 2010, ale może to trochę przerobię i wstawię jeszcze raz, żeby nie trzeba było każdemu z osobna pisać co gdzie jak kiedy.

Fizyka potrzebna do Wrocka i Warszawy obowiązkowo, fakultatywnie na wielu innych uczelniach 3przedmiotowych na wymianę z matmą, a na niektórych 2przedmiotowych na wymianę z chemią.

Jaki Uniwerek ? Zależy z której części Polski jesteś, bo najlepiej, żeby nie było daleko.

Wg mnie najlepsze to (kolejność nie ma znaczenia):

- Warszawa
- Kraków
- Gdańsk
- Poznań
- Katowice
- Wrocław
Selene94
Posty: 15
Rejestracja: 11 wrz 2011, o 18:07

Re: Na jaki Uniwersytet??

Post autor: Selene94 »

a Białystok dobry uniwersytet? tzn. ja jestem ze swiętokrzyskiegoale w sumie nie robi mi to różnicy czy dana uczelnia jest daleko.
Awatar użytkownika
asiula9222
Posty: 461
Rejestracja: 4 wrz 2010, o 11:58

Re: Na jaki Uniwersytet??

Post autor: asiula9222 »

Śmieszy mnie trochę dzielenie uniwersytetów medycznych na te lepsze i gorsze:)
Awatar użytkownika
Collo
Posty: 1761
Rejestracja: 26 gru 2009, o 08:33

Re: Na jaki Uniwersytet??

Post autor: Collo »

Najlepiej wybrać uczelnię najbliżej miejsca zamieszkania. Negatywne opinie słyszałem tylko o Katowicach. (ŚLUM ma też wydział w Zabrzu, a tam to już normalnie)

Selene94, widzę, że nowa jesteś na forum. Zanim zakładasz nowe wątki poszperaj trochę po forum
Selene94
Posty: 15
Rejestracja: 11 wrz 2011, o 18:07

Re: Na jaki Uniwersytet??

Post autor: Selene94 »

No właśnie, wiem już miej więcej o co chodzi.i założyłam ten wątek w genetyce D sorki xd
Awatar użytkownika
Aszyn
Posty: 317
Rejestracja: 20 lis 2009, o 18:30

Re: Na jaki Uniwersytet??

Post autor: Aszyn »

asiula9222 pisze:Śmieszy mnie trochę dzielenie uniwersytetów medycznych na te lepsze i gorsze:)
Dwie sprawy.

1. Nie bez powodu studenci niektórych uczelni lepiej zdają LEP, innych gorzej. Są uczelnie, które co roku są wysoko, są też takie, które co roku są nisko. (oczywiście wynik lepu w 100% zależy od studenta, ale nikt mi nie powie, że prowadzący przedmiotu nie mają wpływu na to, czy ich przedmiot jest dokładniej, czy bardziej pobieżnie wykładany)

2. Przenosiłem się i mogę z ręką na sercu powiedzieć, że w 2 miesiące tutaj nauczyłem się więcej niż na poprzeniej uczelni, a wcale nie jest tak, że tam nic nie robiłem. Czasu miałem nawet mniej.

Coś w tym jednak jest [choć sam przyznam, że nie poszedłbym chyba tylko na Szczecin i Białystok. Dlatego, że daleko od mojego miejsca zamieszkania i po prostu od zawsze miałem jakieś tam przekonanie o tych miastach. Życie tam inaczej wygląda niż w moich rejonach]
lith
Posty: 3117
Rejestracja: 28 wrz 2009, o 22:49

Re: Na jaki Uniwersytet??

Post autor: lith »

Tyle, że różnice w LEPie między uczelniami są raczej symboliczne i może zależą od sposobu prowadzenia poszczególnych przedmiotów, od sposobu sprawdzania wiedzy itd. Ale w kontekście przyszłej pracy to raczej nie jest istotne jaką z uczelni się skończy, bo po każdej będzie się przeładowanym teorią i nieogarniętym w praktyce
Selene94
Posty: 15
Rejestracja: 11 wrz 2011, o 18:07

Re: Na jaki Uniwersytet??

Post autor: Selene94 »

To znakiem tego że nieważne gdzie pójdziesz, ważne żebyś się uczyłAle właśnie ja myślałam nad Białymstokiem, albo Gdańskiem.ale teraz Białystok jest na 2miejscu w tym całym rankingu uniwersytetów i boje się że będzie zbyt duża liczba chętnych i się nie dostane.
Zablokowany
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości