jak walczyć z alergią?

Forum medyczne na temat uczuleń, alergii, astmy, objawach i leczeniu, odczulaniu. Wejdź na forum jeśli nie wiesz jakie leki stosować
sylvanas
Posty: 1
Rejestracja: 22 gru 2011, o 12:19

jak walczyć z alergią?

Post autor: sylvanas »

Jak się bronić przed alergią na kurz i roztocza? Prócz wizyt u lekarza i brania masy leków oczywiście. Czy są tutaj może jacyś alergicy? Jak sobie radzicie z tego typu chorobą?
Awatar użytkownika
Jane Doe
Posty: 967
Rejestracja: 5 gru 2010, o 17:22

Re: jak walczyć z alergią?

Post autor: Jane Doe »

Specjalna pościel, częste sprzątanie (odkurzanie - nie zmywanie mokrą albo suchą szmatką, najlepiej odkurzaczami z filtrami wodnymi, nie na worki), filtry powietrza np takie jakie występują w aptekach. Nie trzymałabym książek w pokoju jakoś specjalnie, przynajmniej nie tych ze starym papierem. Ale stron z poradami jest mnóstwo - poszukaj trochę
wiatrak
Posty: 2
Rejestracja: 25 sie 2011, o 15:11

Re: jak walczyć z alergią?

Post autor: wiatrak »

Jeżeli chodzi o te odkurzacze, to koniecznie nie mogą być workowce? Bo właśnie przeglądałem odkurzacze Philips i tam są modele z filtrem Hepa13, który według specyfikacji zatrzymuje 99,95% zanieczyszczeń. Z rad to jeszcze polecam usunięcie ze swojego otoczenia rzeczy materiałowych - zasłon, narzut, koców, maskotek.
kerq
Posty: 114
Rejestracja: 26 lut 2012, o 14:23

Re: jak walczyć z alergią?

Post autor: kerq »

odczulanie:P
genaktiv
Posty: 45
Rejestracja: 9 mar 2012, o 10:19

Re: jak walczyć z alergią?

Post autor: genaktiv »

A jaka alergia? Warto zrobić testy. Zbadać się/wytępić pasożyty. Kiedyś czytałem, że przyczyną alergii mogą być nawet drożdżaki Candida.
Awatar użytkownika
Stalowy
Posty: 2447
Rejestracja: 27 lut 2010, o 23:35

Re: jak walczyć z alergią?

Post autor: Stalowy »

Ja dodam od siebie częste wietrzenie, najlepiej pozbyć się starego łóżka / starych dywanów jeżeli już muszą być jakieś dywany, to regularnie trzeba je trzepać i prać. To samo tyczy się zasłon / firanek.

[at] - przyczyną alergii może być dosłownie wszystko. Jeżeli chodzi o drogę wziewną to wszystkie pyłki, zarodniki, drobnoustroje, proszki. WSZYSTKO. Dlatego alergie są takimi paskudnymi schorzeniami
Mantala
Posty: 6
Rejestracja: 14 sty 2013, o 10:11

Re: jak walczyć z alergią?

Post autor: Mantala »

ale też nie popadajmy w jakąś paranoje,nie pozbywajmy się wszystkiego,zasłon,dywanów,wszystko jest dla ludzi,a leki,czy odczulanie pomaga,nie trzeba mieszkać w gołych ścianach.
Awatar użytkownika
wawrzynczakam
Posty: 3
Rejestracja: 28 lut 2014, o 08:05

Re: jak walczyć z alergią?

Post autor: wawrzynczakam »

Witajcie,

Ostatnio problem z uczulaniem miałem dosyć spory. Ale znalazłem fajną stronkę odczulanie.info i powiem wam szczerze że mi pomogli.
pozdro
Awatar użytkownika
zielonygremlin
Posty: 7
Rejestracja: 5 maja 2014, o 09:23

Re: jak walczyć z alergią?

Post autor: zielonygremlin »

Trzeba mieć do tego specjalny sprzęt który służy do sprzątania mieszkania, żeby unikać kurzu. Sprzątanie własnie na mokro, u mnie w domu jest odkurzacz z filtrami, nie zabiera to dużo czasu a efekt jest naprawdę ciekawy. Do tego specjalna pościel i tak dalej książki lubią zbierać kurz, więc jak masz domową biblioteczkę to umieść ją w bezpiecznym pokoju, gdzie rzadko bywasz. Co do tego? Może jakieś środki zmniejszające objawy.
patricia212
Posty: 6
Rejestracja: 8 lip 2013, o 14:05

Re: jak walczyć z alergią?

Post autor: patricia212 »

przede wszystkim częsta zmiana pościele możesz sobie tez kupić pościel taką specjalną, która jest pokryta powłoką anty alergenną a tak to wapno pić
Magda93
Posty: 132
Rejestracja: 19 lip 2011, o 08:54

Re: jak walczyć z alergią?

Post autor: Magda93 »

Łykać kwas gamma-linolenowy.
Magda93
Posty: 132
Rejestracja: 19 lip 2011, o 08:54

Re: jak walczyć z alergią?

Post autor: Magda93 »

Przy chorobach autoagresywnych pomaga wg wielu badań kwas liponowy -).
mikus1
Posty: 2
Rejestracja: 14 wrz 2015, o 13:46

Re: jak walczyć z alergią?

Post autor: mikus1 »

Jak się ma alergię to po pierwsze trzeba brać leki a po drugie dbać, aby w naszym środowisku nie było kurzu. Dobrze jest często wietrzyć pokoje.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości