Jaki to zbiór ?

Opinie i pomoc w wyborze odpowiedniej literatury przygotowującej do matury podstawowej i rozszerzonej z biologii. Wykaz książek do nauki biologii
Awatar użytkownika
zoo_
Posty: 2101
Rejestracja: 13 maja 2011, o 15:25

Re: Jaki to zbiór ?

Post autor: zoo_ »

A propo dyskusji to mam w klasie parę dobrych osób z bio, które jadą na piątkach, a przed sprawdzianem potrafią z pamięci wyrecytować odpowiedzi do konkretnych zadań ze zbiorów : o
Nawet te abcd
A ostatnio jedna z nich powiedziała, że nie zrobiła zadania na sprawdzianie (nota bene - banalne), bo przed sprawdzianem sobie go nie powtórzyła (podobno pani je omawiała na lekcji kiedyś, ja sobie nie przypominam tego).
Awatar użytkownika
Bartek_DST
Posty: 1071
Rejestracja: 26 lis 2011, o 12:43

Re: Jaki to zbiór ?

Post autor: Bartek_DST »

zoo_, no widzisz jaki z ciebie nieuk ? nie kujesz odpowiedzi abcd wstydź sie
a tak na poważnie jak to mozliwe,że oni są dobrzy z biologi ? chyba sa dobrzy z zakuwania ale zero wiedzy
Awatar użytkownika
zoo_
Posty: 2101
Rejestracja: 13 maja 2011, o 15:25

Re: Jaki to zbiór ?

Post autor: zoo_ »

No jeśli chodzi o tę dziewczynę, co nie powtórzyła tego zadania to rzeczywiście kuła ostro przed tym sprawdzianem. Mogła nie iść na jakąś lekcję, a siedziała w szatni i przeglądała karteluszki z kserami zadań. Ja tam podeszłam na luzie, po obczajeniu teorii i zadań cały poprzedzający dzień spędziłam przy laptopie ale to było na zasadzie, że coś czytałam i jak mnie zainteresowało to wyszukiwałam sobie w internecie i czytałam o tym więcej. Nie wiedziałam, że nauka może być aż tak przyjemna, teraz zawsze będę tak robić, na luzie

Dobrzy moim zdaniem są, choć nie wiem czy to jest właśnie wykuwanie, czy serio wiedza i umiejętność wykorzystania. U tej dziewczyny to raczej wątpię, bo nigdy nie potrafi wytłumaczyć czegoś po swojemu, tylko zawsze cytuje to, co pani dyktowała. a reszta, nie wiem.
Awatar użytkownika
bilberryy
Posty: 55
Rejestracja: 23 gru 2010, o 17:33

Re: Jaki to zbiór ?

Post autor: bilberryy »

ja też chętnie bym się dowiedziała jaki to zbiór. proszę o pw. :}
Awatar użytkownika
Olivka1312
Posty: 20
Rejestracja: 7 gru 2011, o 22:27

Re: Jaki to zbiór ?

Post autor: Olivka1312 »

ahahahahhaa d
zakuwanie zadan
ja mam tak że im więcej zrobie zadań tym mi lepiej idzie na spr, ale bez przesady zeby sie uczyc na pamiec odpowiedzi xd mimo wszystko trzeba robic tyle ile jest to mozliwe d
Awatar użytkownika
Collo
Posty: 1761
Rejestracja: 26 gru 2009, o 08:33

Re: Jaki to zbiór ?

Post autor: Collo »

Nie chce mi się wierzyć, że są takie osoby, które uczą się na pamięć zadań ze zbiorów. Trzeba przemówić im do rozsądku i powiedzieć, że to nie ma sensu. Zadania warto robić, no ale uczyć się odpowiedzi na pamięć?
Awatar użytkownika
zoo_
Posty: 2101
Rejestracja: 13 maja 2011, o 15:25

Re: Jaki to zbiór ?

Post autor: zoo_ »

Colloportus pisze:Nie chce mi się wierzyć, że są takie osoby, które uczą się na pamięć zadań ze zbiorów. Trzeba przemówić im do rozsądku i powiedzieć, że to nie ma sensu. Zadania warto robić, no ale uczyć się odpowiedzi na pamięć?
Na pewno nie uczą się wszystkich, no i dla mnie są to osoby, które owszem, interesują się biologią, ale za wszelką cenę chcąc mieć 5 na sprawdzianie posuną się nawet do wykuwania odpowiedzi. Ile razy jak po sprawdzianie omawiamy jakieś zadanie to słyszę nie, to na pewno będzie tak, bo to jest ze zbioru XYZ i tam było b i d". XD
Awatar użytkownika
Bartek_DST
Posty: 1071
Rejestracja: 26 lis 2011, o 12:43

Re: Jaki to zbiór ?

Post autor: Bartek_DST »

Ja za to mam pytanie,bo mam wiele zbiorów a to dostałem dzisiaj i takiego nie mam wie ktoś skąd ten arkusz ? jest nawet fajny,ciekawy i mogłaby ta ksiązka się przydać ma ciekawe pytania wiele oczekuje w odpowiedziach,wie ktoś bo ja nie mam pojęcia
ddaga89
Posty: 390
Rejestracja: 1 cze 2011, o 17:30

Re: Jaki to zbiór ?

Post autor: ddaga89 »

Ej, ja też proszę na PW jakby ktoś wiedział jakie to oba zbiory. Wszystko pozostałe już mam za sobą i potrzebuję nowych zadań. Btw. gdyby ktoś mógł mi jeszcze polecić coś do chemii oprócz witowskiego i pazdro byłabym dozgonnie wdzięczna
ddaga89
Posty: 390
Rejestracja: 1 cze 2011, o 17:30

Re: Jaki to zbiór ?

Post autor: ddaga89 »

Ponawiam prośbę
Awatar użytkownika
olga_1125
Posty: 18
Rejestracja: 10 sty 2013, o 12:54

Re: Jaki to zbiór ?

Post autor: olga_1125 »

Jeśli ktoś byłby uprzejmy to ja również proszę o tytuły zbiorów:)
Awatar użytkownika
La Morte Vivante
Posty: 59
Rejestracja: 28 mar 2013, o 11:07

Re: Jaki to zbiór ?

Post autor: La Morte Vivante »

ddaga89 pisze:Btw. gdyby ktoś mógł mi jeszcze polecić coś do chemii oprócz witowskiego i pazdro byłabym dozgonnie wdzięczna
Oprócz Witowskiego i Pazdro polecam Maturalnie, że zdasz i Personę. Zadania są tam trochę trudniejsze, ale zmuszają do myślenia i wyuczone schematy rozwiązywania zadań się tutaj nie przydadzą ] Myślę, że to ważne, zwłaszcza, że ostatnio matury z chemii wyglądają trochę inaczej. Po przerobieniu obu zbiorów żaden arkusz nie będzie wam straszny
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości