Próbne arkusze maturalne 2012

Arkusze maturalne z biologii, testy oraz klucze do odpowiedzi dodawane na forum przez użytkowników
Awatar użytkownika
Bartek_DST
Posty: 1071
Rejestracja: 26 lis 2011, o 12:43

Re: Próbne arkusze maturalne 2012

Post autor: Bartek_DST »

ljubcia, nie ma za co
zrobiłem dziś arkusz z 2009 dlaczego jego nie będzie w maju teraz ? zdobyłem 86 % oczywiście człowieka 2 zadania zwaliłem,super odróżniam nabłonki zauważyłem no nic poprawić sie trzeba bo to wstyd bo anatomia to 1 kl liceum a ja ledwo ogarniam człowieka
Jak dadzą taki arkusz będzie super a i genetyka w 2009 nie była za łatwa dla mnie.

W domu znacznie szybciej rozwiązuje arkusz,musze nad tym popracowac by dłużej myśleć bo wyjde 40 minut przed czasem w maju i jak jakies błędy sobie przypomne po czasie to sie popchlastam
MaOaM
Posty: 620
Rejestracja: 11 lip 2010, o 09:38

Re: Próbne arkusze maturalne 2012

Post autor: MaOaM »

Bartek-DST, w ogóle matura 2009 to jest smiech na sali zarówno z biologii jak i z chemii /
Awatar użytkownika
Lektom
Posty: 1073
Rejestracja: 26 lis 2009, o 15:33

Re: Próbne arkusze maturalne 2012

Post autor: Lektom »

MaOaM pisze:Bartek-DST, w ogóle matura 2009 to jest smiech na sali zarówno z biologii jak i z chemii /
z fizyki R też była banalna.

To jak w końcu z tymi maturami poznańskimi podobnymi do majowych. To były te co w styczniu czy mają być jakieś jeszcze w marcu? Tą styczniową zrobiłem i biologia nie była taka zła, a chemia trudnawa.
Awatar użytkownika
asiula9222
Posty: 461
Rejestracja: 4 wrz 2010, o 11:58

Re: Próbne arkusze maturalne 2012

Post autor: asiula9222 »

Jak jest prosta matura to przecież są wyższe progi. Na jedno wychodzi. Jednak sympatyczniej pisze się coś prostego niż trudnego.
Kropka2012
Posty: 4
Rejestracja: 23 sty 2012, o 21:14

Re: Próbne arkusze maturalne 2012

Post autor: Kropka2012 »

adestor pisze:OKE poznań zawsze ma zbliżone arkusze do tych z maja. Jeśli pisał ktoś maturę pilotażową w bodajże marcu 2011 to wie jakich zadań się można spodziewać w tym roku, bo zawsze prawie zawsze połowa się powtarza.
Kto organizował tą marcową? Myślałam, że oke organizuje tylko jedną próbną, w styczniu
Awatar użytkownika
Lektom
Posty: 1073
Rejestracja: 26 lis 2009, o 15:33

Re: Próbne arkusze maturalne 2012

Post autor: Lektom »

asiula9222, ale jak jest prostsza matura są mniejsze szanse że starsze roczniki zajmą ci miejsce:)

Kropka2012, no poznań.
ale mi chodzi to tą maturę tegoroczną a nie ubiegło-. To to jest ta styczniowa czy bedzie jeszcze w marcu jakas?
Awatar użytkownika
asiula9222
Posty: 461
Rejestracja: 4 wrz 2010, o 11:58

Re: Próbne arkusze maturalne 2012

Post autor: asiula9222 »

D0KT0REK pisze:asiula9222, ale jak jest prostsza matura są mniejsze szanse że starsze roczniki zajmą ci miejsce:)

Kropka2012, no poznań.
ale mi chodzi to tą maturę tegoroczną a nie ubiegło-. To to jest ta styczniowa czy bedzie jeszcze w marcu jakas?

Myśle, że starsze roczniki zajęły mi miejsce po ostatniej maturze z chemii:)
adestor
Posty: 253
Rejestracja: 22 sty 2011, o 14:36

Re: Próbne arkusze maturalne 2012

Post autor: adestor »

w marcu są pilotażowe matur CKE. Piszą je tylko wybrane szkoly w polsce i po napisani oddaje sie arkusze, nie dostaje sie klucza, arkusze nie sąnigdzie dostępne, a na ich podstawie CKE wynówa wnioski co idzie uczniom najgorzej i te zadanka umieszcza w przyszlorocznym arkuszu. Np. zadanie z chlorofilem z matury 2011 fizyka podstawowa, pochodzi z arkusza pilotazowki marzec 2010
Awatar użytkownika
Mmmartix
Posty: 425
Rejestracja: 23 kwie 2011, o 14:18

Re: Próbne arkusze maturalne 2012

Post autor: Mmmartix »

adestor pisze:w marcu są pilotażowe matur CKE. Piszą je tylko wybrane szkoly w polsce i po napisani oddaje sie arkusze, nie dostaje sie klucza, arkusze nie sąnigdzie dostępne, a na ich podstawie CKE wynówa wnioski co idzie uczniom najgorzej i te zadanka umieszcza w przyszlorocznym arkuszu. Np. zadanie z chlorofilem z matury 2011 fizyka podstawowa, pochodzi z arkusza pilotazowki marzec 2010
A to ciekawe.
Pamiętam, ze pisałam w tamtym roku w swojej szkole taką maturkę z chemii, ale nie przypominam sobie zyby bylo cos podobnego do tego co było później w maju. A przynajmniej tak mi się wydaje, bo nie przyłożyłam dużej wagi do tej matury.
Szkoda ze nie wiedzialam tego wczesniej.
Clover07
Posty: 38
Rejestracja: 26 lis 2011, o 20:16

Re: Próbne arkusze maturalne 2012

Post autor: Clover07 »

Ale jeśli te marcowe są bardzo zbliżone do majowych i są udostępniane tylko wybranym szkołom to znaczy, że wszyscy nie będziemy mieli równych szans
vviktorzz
Posty: 122
Rejestracja: 15 lut 2009, o 10:55

Re: Próbne arkusze maturalne 2012

Post autor: vviktorzz »

Bo nie od dziś wiadomo, że życie jest sprawiedliwe i wszystkich jednakowo głaszcze po główce.

Clover07
Posty: 38
Rejestracja: 26 lis 2011, o 20:16

Re: Próbne arkusze maturalne 2012

Post autor: Clover07 »

Bez kitu, ale damy radę musimy
LaitLbn
Posty: 19
Rejestracja: 4 wrz 2011, o 12:35

Re: Próbne arkusze maturalne 2012

Post autor: LaitLbn »

ma ktoś dostępne matury próbne z torunia i łomży? byłbym bardzo wdzięczny
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości