mam 25-35 lat, wybieram się na lek=pogaduchy starszaków 2012

Matura 2019 - Forum maturzystów i kandydatów na studia. Nie wiesz jaki wybrać kierunek? Nie wiesz jak wygląda rekrutacja? Masz pytanie dotyczące toku studiów?
Frankly_speaking
Posty: 23
Rejestracja: 19 gru 2011, o 20:59

Re: mam 25-35 lat, wybieram się na lek=pogaduchy starszaków 2012

Post autor: Frankly_speaking »

stemcell pisze: Polsce jednak nadal panują te stereotypy, że za późno, że nie warto itepe.
Tego nie powiedziałam nigdy
Frankly_speaking
Posty: 23
Rejestracja: 19 gru 2011, o 20:59

Re: mam 25-35 lat, wybieram się na lek=pogaduchy starszaków 2012

Post autor: Frankly_speaking »

jarauto pisze:Mam na mysli, że jesli podejmą trud dostania sie na ten kierunek, znaczy że maja rozwiązanie utrzymania się przez okres studiów i specjalizacji za 2300 plnów.
Nie chcę tu zaczynać kolejnej bezowocnej dyskusji z cyklu, kto ma dużo kto ma ma mało, ale powiem tylko, że z mojego rozeznania rynku ( i płac) w różnych zawodach wynika, że rezydenci zarabiają całkiem nieźle, w porównaniu do tego, co dostają ich rówieśnicy w innych zawodach, więc na specjalizacji utrzymasz się bez problemu

Sorry, że rozbiłam na dwa posty, nie umiem skleić dwóch cytatów w jednym O_o
stemcell
Posty: 5
Rejestracja: 25 wrz 2011, o 20:24

Re: mam 25-35 lat, wybieram się na lek=pogaduchy starszaków 2012

Post autor: stemcell »

Frankly_speaking pisze:
stemcell pisze: Polsce jednak nadal panują te stereotypy, że za późno, że nie warto itepe.
Tego nie powiedziałam nigdy
Wiem wiem Chodzi mi bardziej o ogólne postrzeganie i pewnie mam trochę na względzie moje bliskie środowisko - rodzine itp.
jarauto
Posty: 525
Rejestracja: 29 paź 2010, o 19:13

Re: mam 25-35 lat, wybieram się na lek=pogaduchy starszaków 2012

Post autor: jarauto »

Frankly_speaking pisze:Nie chcę tu zaczynać kolejnej bezowocnej dyskusji z cyklu, kto ma dużo kto ma ma mało
NIC nie zmienia to w kwesti, że wybierając się na lek w tematowym wieku, kwestie finansowe mamy dobrze zaplanowane.
Frankly_speaking
Posty: 23
Rejestracja: 19 gru 2011, o 20:59

Re: mam 25-35 lat, wybieram się na lek=pogaduchy starszaków 2012

Post autor: Frankly_speaking »

jarauto pisze: NIC nie zmienia to w kwesti, że wybierając się na lek w tematowym wieku, kwestie finansowe mamy dobrze zaplanowane.
Nie zrozum mnie źle, ja nie morduję tego tematu dla zasady. Sama myślałam kiedyś o takim ruchu ale jak sobie policzyłam różne rzeczy, to mi się to wszystko po prostu nie opłacało. Nie chodziło tylko o kasę,ale w dużym stopniu również. Dlatego jestem ciekawa jakie Wy macie rozwiązania.
jarauto
Posty: 525
Rejestracja: 29 paź 2010, o 19:13

Re: mam 25-35 lat, wybieram się na lek=pogaduchy starszaków 2012

Post autor: jarauto »

Frankly_speaking pisze:
Nie zrozum mnie źle, ja nie morduję tego tematu dla zasady. Sama myślałam kiedyś o takim ruchu ale jak sobie policzyłam różne rzeczy, to mi się to wszystko po prostu nie opłacało.
Bo lek to nie kasa i liczenie". Lek to sposób na życie
izzy869
Posty: 3
Rejestracja: 24 lis 2011, o 20:16

Re: mam 25-35 lat, wybieram się na lek=pogaduchy starszaków 2012

Post autor: izzy869 »

Witam
mam pytanie:czy są wśród was jakieś starszaki- tegoroczni poprawiający maturę z Lublina lub okolic?
proponuję aby się spotkać w celu wspólnej nauki i wymiany poglądów.
proszę o kontakt jeżeli są zainteresowani
pozdrawiam
Izabela
Frankly_speaking
Posty: 23
Rejestracja: 19 gru 2011, o 20:59

Re: mam 25-35 lat, wybieram się na lek=pogaduchy starszaków 2012

Post autor: Frankly_speaking »

jarauto pisze: Bo lek to nie kasa i liczenie". Lek to sposób na życie
Kurcze, zazdroszczę Ci tego podejścia . Będziesz kiedyś dobrym lekarzem

Btw, daj znać w okolicach lipca jak Ci poszły egzaminy. Ja 3mam kciuki za Was wszystkich
freeone12
Posty: 4
Rejestracja: 5 lut 2012, o 17:50

Re: mam 25-35 lat, wybieram się na lek=pogaduchy starszaków 2012

Post autor: freeone12 »

ja mam 25lat wybieram sie na lek-dent [at] UJ, najbardziej w sumie to obawiam sie tego ze ciezko bedzie mi znalesc dziewczyne ktora bedzie chciala byc z facetem ktory nie pracuje do 30stki

co do ubezpieczenia, chyba status studenta ma sie do 26 roku zycia, i uczelnia nie moze Cie ubezpieczyć, jezeli cos poknocilem to poprawcie mnie
Awatar użytkownika
dzikus
Posty: 104
Rejestracja: 21 paź 2011, o 18:31

Re: mam 25-35 lat, wybieram się na lek=pogaduchy starszaków 2012

Post autor: dzikus »

Co do kwestii finansowych to zgadzam sie z jarauto, na pewno maja zaplanowane. Zreszta do tego czasu jak ktos ma przerwe w nauce to pracuje i moze odlozyc kase przynajmniej na polowe studiow, a jak zabraknie to dziekanke wziasc i przez rok odlozyc ponownie.
Frankly_speaking
Posty: 23
Rejestracja: 19 gru 2011, o 20:59

Re: mam 25-35 lat, wybieram się na lek=pogaduchy starszaków 2012

Post autor: Frankly_speaking »

freeone12 pisze:
co do ubezpieczenia, chyba status studenta ma sie do 26 roku zycia, i uczelnia nie moze Cie ubezpieczyć, jezeli cos poknocilem to poprawcie mnie
Do 26 roku życia możesz pozostawać przy ubezpieczeniu jednego z rodziców, wtedy nie ubezpiecza Cię uczelnia tylko rodzic.Po tym czasie możesz być ubezpieczony przez uczelnię, ale nie znam szczegółów, bo nigdy nie korzystałam. Poza tym istnieje również ubezpieczenie dobrowolne, warto o tym wiedzieć na wypadek wszelki
freeone12
Posty: 4
Rejestracja: 5 lut 2012, o 17:50

Re: mam 25-35 lat, wybieram się na lek=pogaduchy starszaków 2012

Post autor: freeone12 »

chodz sam jestem w podobnej sytuacji jak wy, to jednak podziwiam tych ktorzy sa odemnie starsi i jeszcze ida na lekarski zwykły .
Awatar użytkownika
DENTIST
Posty: 13
Rejestracja: 15 lip 2010, o 08:46

Re: mam 25-35 lat, wybieram się na lek=pogaduchy starszaków 2012

Post autor: DENTIST »

freeone 12 a ile masz lat,że mówisz że podziwiasz starszych od ciebie chcących próbować dostać się na lek Ja mam 28 lat i próbuję dalej - choć mam nadzieję że będzie to ostatni raz to jednak myślę że jednak warto nawet jak by się teraz tfu tfu nie udało:) Pozdrawiam
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 13 gości