do matury w 4 miesiące

Rozmowy na temat matury z biologii. odpowiedzi na trudne pytania, rozwiązywanie zadań, arkusze maturalne z biologii
asia1025
Posty: 4
Rejestracja: 8 sty 2012, o 00:15

do matury w 4 miesiące

Post autor: asia1025 »

cześć, czy jest szansa żeby opanować materiał w 4 miesiące tak aby zdać maturę na przynajmniej 70% ?
nina_nina
Posty: 63
Rejestracja: 14 wrz 2011, o 21:26

Re: do matury w 4 miesiące

Post autor: nina_nina »

tak
Awatar użytkownika
asiula9222
Posty: 461
Rejestracja: 4 wrz 2010, o 11:58

Re: do matury w 4 miesiące

Post autor: asiula9222 »

nie .chociaż!
MaOaM
Posty: 620
Rejestracja: 11 lip 2010, o 09:38

Re: do matury w 4 miesiące

Post autor: MaOaM »

zalezy na jakim poziomie twoja wiedza byla wczesniej. ja po biol-chemie po trójach zawsze na świadectwie z biologii, uczyłam się dzień przed maturą i zdałam na 53% no ale wiadomo ze to tylko dlatego ze cos tam mi pozostalo z wiedzy z lekcji poprostu
Awatar użytkownika
vahti
Posty: 1110
Rejestracja: 30 kwie 2009, o 19:46

Re: do matury w 4 miesiące

Post autor: vahti »

asiula9222 pisze:nie .chociaż!

nie gadaj bzdur. 4 miesiace na samą biologię to więcej niż wystarczająco.
asia1025
Posty: 4
Rejestracja: 8 sty 2012, o 00:15

Re: do matury w 4 miesiące

Post autor: asia1025 »

moja wiedza jest nieco powyżej wiedzy z gimnazjum. (z biologii miałam zawsze 4 ale nie wydaje mi się żeby oceny mają znaczenia)
Zastanawiam się właśnie czy warto spróbować czy lepiej skupić się na innych przedmiotach, które zdaje na maturze.
Awatar użytkownika
vahti
Posty: 1110
Rejestracja: 30 kwie 2009, o 19:46

Re: do matury w 4 miesiące

Post autor: vahti »

A cóż to za inne przedmioty, i na co ci one?
Co planujesz z tą biologią zrobić?
swinkadosia
Posty: 58
Rejestracja: 31 sie 2011, o 07:44

Re: do matury w 4 miesiące

Post autor: swinkadosia »

Pewnie, że się da. Materiału nie ma dużo. To zależy od tego, czy potrafisz się jej uczyć.
Bez przesady, żeby się nie dało. Na studiach trzeba opanować o wiele więcej materiału w krótszym czasie. No i ten materiał jest trudniejszy.
Codziennie poświęcając biologii jakieś 2-3 godziny, robiąc zadania maturalne spokojnie można się tego materiału nauczyć.
Inna sprawa to wyniki na maturze, kluczologia itp .
asia1025
Posty: 4
Rejestracja: 8 sty 2012, o 00:15

Re: do matury w 4 miesiące

Post autor: asia1025 »

chodziło mi o te przedmioty obowiązkowe, muszę dużo czasu poświęcać matematyce.
a jeśli chodzi o studia myślałam o psychologi (chociaż wątpię że mi się uda). Po prostu lubię biologię, a poza tym coś trzeba zdać na tej maturze. Niczego innego się raczej nie nauczę.

Właśnie, mam wrażenie że sama nauka nie jest jakaś trudna i że mogę dać rade ale jak zaczynam robić zadania maturalne to koszmar. Niby myślę dobrze ale nie znam ee fachowego języka. Moje odpowiedzi są takie banalne. Nie wiem czy egzaminatorzy by mi je zaliczyli.
Awatar użytkownika
withi_as
Posty: 465
Rejestracja: 25 sie 2010, o 06:00

Re: do matury w 4 miesiące

Post autor: withi_as »

Bo pisanie tym fachowym językiem, jak to ujęłaś, to dopiero kolejny etap nauki. Na początku każdy tak ma, tzn każdemu wydaje się, że nie pisze w taki sposób, jaki od niego wymagają. I to jest właśnie sekret tego, co tu wszyscy powtarzają, czyli najlepszą metodą do nauki biologii jest rozwiązywanie jak największej ilości testów - w taki oto sposób po jakimś czasie zaczniesz odpowiadać tak, jak jest to wymagane, czyli iście fachowo

Zdążysz spokojnie.
I powodzenia z psychologią, wcale nie jest tak ciężko
Awatar użytkownika
Bartek_DST
Posty: 1071
Rejestracja: 26 lis 2011, o 12:43

Re: do matury w 4 miesiące

Post autor: Bartek_DST »

dasz rade na pewno powodzenia
Awatar użytkownika
Mårran
Posty: 3873
Rejestracja: 8 kwie 2008, o 19:17

Re: do matury w 4 miesiące

Post autor: Mårran »

Jeśli masz już jakieś podstawy, to masz szanse, tylko musisz się przyłożyć, machnąć materiał w takiej ilości, jakiej wymagają na maturze i tłuc testy maturalne czy zbiory zadań, ale te nastawione na maturę.

70% to nie jest jakiś nieosiągalny cel Jakbyś napisała, że 95%, to bym wątpiła
Pani Buka
asia1025
Posty: 4
Rejestracja: 8 sty 2012, o 00:15

Re: do matury w 4 miesiące

Post autor: asia1025 »

okej, dziękuje wszystkim za odpowiedź. teraz mam przynajmniej jakaś nadzieję
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 12 gości