Próbna matura z biologii OKE 2012

Rozmowy na temat matury z biologii. odpowiedzi na trudne pytania, rozwiązywanie zadań, arkusze maturalne z biologii
Awatar użytkownika
Bartek_DST
Posty: 1071
Rejestracja: 26 lis 2011, o 12:43

Re: Próbna matura z biologii OKE 2012

Post autor: Bartek_DST »

Lucyfer, niektórzy zarabiają 1000 zł i muszą za to przeżyć więc pomyśl a Ty co planujesz na miesiąc 20 tys zarabiac ? ciekawe gdzie
mAnka
Posty: 57
Rejestracja: 17 sty 2012, o 08:38

Re: Próbna matura z biologii OKE 2012

Post autor: mAnka »

Imatinib - ja już czuję po kościach ten niż demograficzny ! Na serio! haha
Awatar użytkownika
asiula9222
Posty: 461
Rejestracja: 4 wrz 2010, o 11:58

Re: Próbna matura z biologii OKE 2012

Post autor: asiula9222 »

Nie jest wiele, ale patrząc na zarobki w Polsce 2200 zł nie jest tragicznie mało. Zawsze można dawać korki, które bardzo się opłacają.Lucyfer widzisz musisz zostać stomatologiem, żeby przyzwoicie zarabiać . Innej opcji nie widzę.
Ostatnio zmieniony 20 sty 2012, o 21:15 przez asiula9222, łącznie zmieniany 1 raz.
yoodym
Posty: 27
Rejestracja: 9 sie 2011, o 20:31

Re: Próbna matura z biologii OKE 2012

Post autor: yoodym »

heh, tylko co niektórzy nie ogarniają jednego - jest niż demograficzny i wg wszelkich analiz, prognoz, badań itd. taki trend spadkowy będzie utrzymywać się do 2050! zastanawia mnie takie dalekie wybieganie w przyszłość, ale dajmy nawet, że ten okres skrócimy o te dziesięć lat, to 20 lat po skończeniu studiów znalezienie pracy w zawodzie granicy z cudem!
szkoły nie będą potrzebować świeżej krwi", bo przez kurczące się etaty coraz częściej stara gwardia nauczycieli specjalizuje się w więcej niż dwóch przedmiotach - np. moje przypadki: anglistka-geografka i polonistka-anglistka, chemików-biologów jest multum.
niech nikt nie pisze, że praca nauczyciela jest zła bo może być dobra (zależy to od Ciebie ) i jest całkiem dobrze płatna problemem jest to, że trudno ją dostać i będzie coraz trudniej:(
Awatar użytkownika
Lektom
Posty: 1073
Rejestracja: 26 lis 2009, o 15:33

Re: Próbna matura z biologii OKE 2012

Post autor: Lektom »

jeju, dajcie spokój.
Dobrze, fajnie, że etat nauczyciela liczy dwanascie godzin ale trzeba doliczyc do tego, ze taki nauczyciel przypuśmy fizyki jesli uczy np 6 klas . (3 razy w tygodniu) to ma mniej więcej 180 uczniów. średnio co miesiąc jest przeprowadzany jakiś sprawdzian a nawet czasem częściej.
Pomyśl, czy fajnie jest sprawdzać co chwila jakieś klasówki sprawdziany 180-ciu uczniom:)
Jasne możesz nie robić klasówek czyli nie przykładać się do swojej roboty ale tak na prawdę w każdej profesji możesz dawać z siebie wszystko lub robić po łebkach.

Każdy zawód ma wady i zalety, dlatego każdy indywidualnie dopiera to co mu najbardziej odpowiada:)
Pomyślcie może lepiej o pielęgniarkach. Wg mnie ich praca jest o milion razy gorsza a zarobki z tego co słyszałem mniejsze od nauczycielskich.
Awatar użytkownika
asiula9222
Posty: 461
Rejestracja: 4 wrz 2010, o 11:58

Re: Próbna matura z biologii OKE 2012

Post autor: asiula9222 »

Ale się rozpędziliśmy a podobno to watek Próbna matura z biologii OKE 2012
Awatar użytkownika
Bartek_DST
Posty: 1071
Rejestracja: 26 lis 2011, o 12:43

Re: Próbna matura z biologii OKE 2012

Post autor: Bartek_DST »

D0KT0REK, 180 sprawdzianów możesz sprawdzać w przeciagu 2 tyg nie jest źle a nawet i większej ilości czasu bo nie zawsze w tym samym czasie sie robi taki sprawdzian,ale sa tez nauczyciele z powołania,którzy oddają sprawdziany na drugi dzień[moja biologiczka i polonistka]
Awatar użytkownika
Mårran
Posty: 3873
Rejestracja: 8 kwie 2008, o 19:17

Re: Próbna matura z biologii OKE 2012

Post autor: Mårran »

Ja w niż demograficzny to nawet wierzę, ale nie w rozkminy, jak wpłynie on na rekrutację na lek/stomę, bo tu ma raczej małe szanse wpłynąć ]
Pani Buka
Awatar użytkownika
asiula9222
Posty: 461
Rejestracja: 4 wrz 2010, o 11:58

Re: Próbna matura z biologii OKE 2012

Post autor: asiula9222 »

A szkoda!:)
yoodym
Posty: 27
Rejestracja: 9 sie 2011, o 20:31

Re: Próbna matura z biologii OKE 2012

Post autor: yoodym »

właśnie, że w pewien sposób już wpływa P
ale niestety negatywnie , tzn. ludzie kończąc taką np. biologię czy chemię orientują się, że nie ma pracy, no to walą na lekarski. no i im jakby trochę łatwiej się dostać
yoodym
Posty: 27
Rejestracja: 9 sie 2011, o 20:31

Re: Próbna matura z biologii OKE 2012

Post autor: yoodym »

no ale wracając do tematu próbnej, to byle nic gorszego nie rzucili za te kilka miesięcy i jakoś ujdzie)
Lucyfer
Posty: 636
Rejestracja: 8 sty 2012, o 15:27

Re: Próbna matura z biologii OKE 2012

Post autor: Lucyfer »

asiula9222 pisze:Nie jest wiele, ale patrząc na zarobki w Polsce 2200 zł nie jest tragicznie mało. Zawsze można dawać korki, które bardzo się opłacają.Lucyfer widzisz musisz zostać stomatologiem, żeby przyzwoicie zarabiać . Innej opcji nie widzę.
No rzeczywiście, paliwo 6zł, jedzenie drogie, energia też, i ja nie mówię że nie da się za to żyć, bo się da, tylko że w pojedynkę. A jak dojdą dzieciaki i kolejne wydatki to co to za życie?
A z tymi korkami nauczycieli, to nie przesadzaj, mało który udziela, a nawet jeśli ich udziela to wcale nie oznacza że ktoś do niego przyjdzie. To samo stomatolog, co z z tego jak jest np nieobrotny? Żadna szkołą nie gwarantuje pieniędzy.

A co do matury, to oby była trudna
Awatar użytkownika
Bartek_DST
Posty: 1071
Rejestracja: 26 lis 2011, o 12:43

Re: Próbna matura z biologii OKE 2012

Post autor: Bartek_DST »

Lucyfer,
A co do matury, to oby była trudna
chociaż tu się zgadzamy i tego samego chcemy
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość