Próbna matura z biologii OKE 2012

Rozmowy na temat matury z biologii. odpowiedzi na trudne pytania, rozwiązywanie zadań, arkusze maturalne z biologii
skface
Posty: 983
Rejestracja: 10 cze 2011, o 22:15

Próbna matura z biologii OKE 2012

Post autor: skface »

Jak Wam poszła dzisiejsza próbna matura z biologii ? Wg. mnie była łatwa, choć i tak zrobiłem kilka głupich błędów.
Awatar użytkownika
Bartek_DST
Posty: 1071
Rejestracja: 26 lis 2011, o 12:43

Re: Próbna matura z biologii OKE 2012

Post autor: Bartek_DST »

Jeszcze nie było w sieci arkuszy poza tym wielu nie pisało jej,bo było tylko w okręgu poznania
Ja swoją piszę w Marcu,ciekawe kiedy dadzą te arkusze,a jakie były zadania ? Pamiętasz coś z rozszerzenia ?
skface
Posty: 983
Rejestracja: 10 cze 2011, o 22:15

Re: Próbna matura z biologii OKE 2012

Post autor: skface »

Yhm, myślałem, że cała Polska pisała w tym tygodniu próbne matury o

Ja z tego co dzisiaj pisałem dużo pamiętam, mogę Ci napisać pytania, ale przecież i tak pewnie inną będziesz pisał p

A nie wiesz może kiedy te arkusze z dzisiaj z biologii pojawią się w sieci ?
Awatar użytkownika
Bartek_DST
Posty: 1071
Rejestracja: 26 lis 2011, o 12:43

Re: Próbna matura z biologii OKE 2012

Post autor: Bartek_DST »

slayer9, pojawią się na pewno ale nie wiem kiedy,może dziś a może jutro,bo z polskiego,matmy i języków pojawiły się od razu pisałem w wątku Matura 2012 i podawałem linki
ewda
Posty: 5
Rejestracja: 13 sty 2012, o 11:39

Re: Próbna matura z biologii OKE 2012

Post autor: ewda »

Też dzisiaj pisałam biologię rozszerzoną i zgadzam się, że była łatwa. Przynajmniej łatwiejsza od tej z listopada z Operonu
Awatar użytkownika
Bartek_DST
Posty: 1071
Rejestracja: 26 lis 2011, o 12:43

Re: Próbna matura z biologii OKE 2012

Post autor: Bartek_DST »

ewda, co było najłatwiejsze a co najtrudniejsze ?
ewda
Posty: 5
Rejestracja: 13 sty 2012, o 11:39

Re: Próbna matura z biologii OKE 2012

Post autor: ewda »

No wiesz trudno powiedzieć, inne rzeczy będą łatwe dla Ciebie, a inne dla mnie Ale były proste pytania typu: dlaczego wegetarianizm ma negatywny wpływ na zdrowie człowieka albo trzeba było ocenić czy odruch źreniczny jest odruchem warunkowym czy bezwarunkowym i dlaczego = czyli są to pytania, na które odpowiesz bez większego zakuwania Ale oczywiście były też obrazki, np. był rysunek błony komórkowej i zaznaczony był jeden element, no i trzeba było napisać co to jest, jaką spełnia funkcję i coś jeszcze. Kompletnie nie wiedziałam co to jest, no i praktycznie mam 3 punkty w plecy, bo jak nie wiedziałam co to jest, to nie napisałam też funkcji Poszukaj sobie arkusz w internecie, o tej porze powinien już być.
Awatar użytkownika
asiula9222
Posty: 461
Rejestracja: 4 wrz 2010, o 11:58

Re: Próbna matura z biologii OKE 2012

Post autor: asiula9222 »

no nie wiem, ale na pewno była trudniejsza niż majowa!
Kester
Posty: 752
Rejestracja: 7 lut 2010, o 16:00

Re: Próbna matura z biologii OKE 2012

Post autor: Kester »

To był cholesterol
Awatar użytkownika
Bartek_DST
Posty: 1071
Rejestracja: 26 lis 2011, o 12:43

Re: Próbna matura z biologii OKE 2012

Post autor: Bartek_DST »

ewda, wiem,że jest,ale pytałem Ciebie co sprawiło Tobie trudnośc a co nie
ewda
Posty: 5
Rejestracja: 13 sty 2012, o 11:39

Re: Próbna matura z biologii OKE 2012

Post autor: ewda »

kester tak, już teraz wiem zapamiętam to już chyba do końca życia
ewda
Posty: 5
Rejestracja: 13 sty 2012, o 11:39

Re: Próbna matura z biologii OKE 2012

Post autor: ewda »

Bartek-DST spoko a jeśli pytasz co sprawiło mi trudność, to były takie zadania, których nie wiedziałam ale wynikało to raczej z braku wiedzy Była to próbna matura, więc podeszłam do tego na luzie, nawet nie zajrzałam do książek przed. Tak naprawdę to zdałam sobie sprawę, że muszę się jeszcze trooochę pouczyć jeśli chcę osiągnąć dobry wynik
mAnka
Posty: 57
Rejestracja: 17 sty 2012, o 08:38

Re: Próbna matura z biologii OKE 2012

Post autor: mAnka »

to co jest zwykle na styczniowych maturach próbnych bardzo często powtarza się na majowych, może niekoniecznie kubek w kubek to samo ale np. jeżeli było dużo zadań z człowieka to założę się,że w maju też go dadzą, to samo z genetyką. Porównajcie np. arkusz z próbnej zeszłorocznej i z normalnej ( Wielu nauczycieli tak też uważa, więc czekają nas długie namiętne noce z prawami Mendla i innymi przyjaciółmi
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości