Jak się uczyć?

Forum botaniczne poruszające problemy ze świata roślin i związanych z nimi zjawiskami, jednym słowem botanika
szkieley
Posty: 69
Rejestracja: 12 gru 2011, o 22:05

Jak się uczyć?

Post autor: szkieley »

Witam
W tym roku piszę maturę rozszerzoną z biologii i muszę nadrobić materiał z całej botaniki + protisty. Powiem Wam, że uczyłem się w szkole z lekcji na lekcje,bo botanika nie jest moją dobrą stroną.

Pytam Was:
Jakie macie sposoby na naukę o roślinkach? Cykle wszystkie, przemiany pokoleń, typy rozmnażania czyli liczne schematy, wykresy i wiedza teoretyczne. Jak się uczycie jej by zapamiętać raz a dobrze?

Tyle tam trudnych pojęć, że to się w głowie nie mieści /
Awatar użytkownika
Bartek_DST
Posty: 1071
Rejestracja: 26 lis 2011, o 12:43

Re: Jak się uczyć?

Post autor: Bartek_DST »

szkieley, a ja kocham botanikę,najprostszy dział z biologii jaki znam[dla mnie] Zacznij od fizjologii roślin to według mnie podstawa.
Do dobrej nauki tego działu Polecam dwie książki z Omegi,są świetne mówię z pełną odpowiedzialnością
-Fizjologia Roślin
-Bakterie,rosliny,grzyby
szkieley
Posty: 69
Rejestracja: 12 gru 2011, o 22:05

Re: Jak się uczyć?

Post autor: szkieley »

No ja to jednak myslę,że najłatwiejsza jest ekologia
Botanika mi leży bo jest za dużo pojęć. Pokolenia dominujące, rodzaje zarodników itp itd.

Owe książki mam i będę się z nich uczył na ferie. Bo tak sobie rozłożyłem materiał.

Ale czytanie to nie jest dobry sposób by cos zapamietać z botaniki.
Kujecie na blache? Rysujecie sobie cykle? RObicie mapy myśli?
Awatar użytkownika
Bartek_DST
Posty: 1071
Rejestracja: 26 lis 2011, o 12:43

Re: Jak się uczyć?

Post autor: Bartek_DST »

szkieley, Nigdy nic nie kuje,czytam a później sobie opowiadam dany temat sam do siebie i robie zadania kontrolne po każdym dziale
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości