£ańcuch pokarmowy z polskich zwierząt i roślin

Masz problem z biologią na lekcjach? Czegoś nie rozumiesz? Potrzebujesz pomocy w rozwiązaniu zadań? Napisz o tym na forum!
Go¶æ

Re: £ańcuch pokarmowy z polskich zwierzĄt i roślin

Post autor: Go¶æ »

I zapomniałem ze do kaŻdego po 2 przykłady wiem Że kaŻdy ma sowje sprawy ale jedne dobry ucznek nie zaszkodzi:D pleasssssssssssssssssssssssssss
a
Posty: 6
Rejestracja: 8 lis 2006, o 15:21

Re: £ańcuch pokarmowy z polskich zwierzĄt i roślin

Post autor: a »

napisze ci kilka ale poczekaj

mam 1
Tarczniki - Mszyca- Biedronka siedmiokropka

2
Jęczmień - Wróbel Jastrząb

krowa—bzyki—bakteria—bakteriofag

ziemniak—stonka—bażant—lis

może jeszcze coś wymyśle ale czasu nie mam
pomogłem?
a
Posty: 6
Rejestracja: 8 lis 2006, o 15:21

Re: £ańcuch pokarmowy z polskich zwierzĄt i roślin

Post autor: a »

to jest bardzo proste :O ide nie mam czasu jutro sesja
Go¶æ

Re: £ańcuch pokarmowy z polskich zwierzĄt i roślin

Post autor: Go¶æ »

Ta tylko Że Ty studiujesz a ja ucze sie w gimnazjum. :x
Iwus
Posty: 1126
Rejestracja: 30 wrz 2000, o 01:00

Re: £ańcuch pokarmowy z polskich zwierzĄt i roślin

Post autor: Iwus »

a pisze:to jest bardzo proste
no właśnie, tylko że niektórym nie chce się pomyśleć,wolą żeby robili to za nich inni

Gościu zapomniałeś podziękować za te 4 przykłady
LOL

Re: £ańcuch pokarmowy z polskich zwierzĄt i roślin

Post autor: LOL »

Za co za takie ktore wymysli VI klasista haahahahahahahah ja dziękuje juz weszłem na inne forum i mam
Awatar użytkownika
MiRACiDiUM
Posty: 892
Rejestracja: 20 wrz 2005, o 01:00

Re: £ańcuch pokarmowy z polskich zwierzĄt i roślin

Post autor: MiRACiDiUM »

Go&#x15B&#x107 pisze:łańcuch pokarmowy z polskich zwierzat i roslin
a pisze:krowa—bzyki—bakteria—bakteriofag
Bakteria, a tym bardziej bakteriofag nie jest ani zwierzęciem ani rośliną.
LOL pisze:Za co za takie ktore wymysli VI klasista haahahahahahahah ja dziękuje juz weszłem na inne forum i mam
Najpierw prosisz o pomoc, a potem tak piszesz? Bez komentarza.
szok

Re: £ańcuch pokarmowy z polskich zwierzĄt i roślin

Post autor: szok »

MiRACiDiUM pisze:Bakteria, a tym bardziej bakteriofag nie jest ani zwierzęciem ani rośliną.
Ale po co komu łańcuch pokarmowy bez bakterii? Są w kaŻdym naturalnym łańcuchu. To Że nauczycielka kazała zrobić łańcuch tylko z roślin i zwierząt wskazuje na jej Żenująco niski poziom wiedzy ogólnej z przyrody :( Szkoda naszych nauczycieli i ich braku wiedzy!
Awatar użytkownika
MiRACiDiUM
Posty: 892
Rejestracja: 20 wrz 2005, o 01:00

Re: £ańcuch pokarmowy z polskich zwierzĄt i roślin

Post autor: MiRACiDiUM »

szok pisze:To że nauczycielka kazała zrobić łańcuch tylko z roślin i zwierząt wskazuje na jej żenująco niski poziom wiedzy ogólnej z przyrody.
Nie zgadzam się z Tobą. To, że nauczycielka dała uczniom takie zadanie bynajmniej nie świadczy o jej niedouczeniu! Łatwo jest kogoś krytykować. szczególnie kiedy jest się anonimowym na forum. Nauczycielce zapewne chodziło o łańcuch spasania, czyli taki, który rozpoczyna się od roślin zielonych, zjadanych następnie przez zwierzęta roślinożerne, a te z kolei przez drapieżniki czyli konsumentów wyższych rzędów. Nie trzeba każdego łańcucha kończyć destruentami, nie spotkałem się z taką regułą w żadnym podręczniku. To zależy, co chcemy ukazać. Można wyróżnić na przykład tzw. łańcuch detrytusowy, który rozpoczyna się od martwej materii organicznej, którą rozkładają bakterie. Poza tym łańcuchy troficzne raczej kiepsko oddają faktyczny przepływ energii w ekosystemie, więc trudno powiedzieć, że sąnaturalne", chyba lepiej oddają te zależności sieci troficzne.
Awatar użytkownika
Aniaww
Posty: 1241
Rejestracja: 24 mar 2006, o 13:47

Re: £ańcuch pokarmowy z polskich zwierzĄt i roślin

Post autor: Aniaww »

Przecież to etap gimnazjum, gdzie łańcuch kończy się na drapieżniku. Nie rozważa się tam roli bakterii w zamknięciu obiegu materii.

moczarka - ślimak - szczupak - człowiek

fitoplankton - zooplankton - sieja - rekin
go¶æ

Re: £ańcuch pokarmowy z polskich zwierzĄt i roślin

Post autor: go¶æ »

morze:
plankton-wieloryb :)
jezioro:
glon-płotka-szczupak :)
las:
kora-kornik-dzięcioł-jastrząb :)
PIETROX

Re: £ańcuch pokarmowy z polskich zwierzĄt i roślin

Post autor: PIETROX »

Witam,

Proszę o jeszcze kilka przykładów łancuchów pokarmowych w morzu lub jeziorze. Jestem na urwaniu głowy i proszę o pomoc pomocnych uŻytkowników tego wspaniałego Forum. Proszę szybko o pomoc! Z góry dziękuję!
Marta

Problem

Post autor: Marta »

Mam problem :x Muszę wymienić drapieŻniki Żyjące na polu i posiadające róŻne cechy np. gruczoły jadowe i do pisać do nich ich ofiary (8 cech i osiem drapieŻników) Pozdrawiam Marta z 5 SP. :-D
Ostatnio zmieniony 12 gru 2006, o 18:47 przez Marta, łącznie zmieniany 1 raz.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 19 gości