Proszę o radę

Porady studentów, dzielimy się informacjami ze studiów przyrodniczych, w szczególności medycznych i pozostałych. Pomoc w wyborze kierunku studiów.
aspiring17
Posty: 176
Rejestracja: 11 lis 2010, o 13:42

Proszę o radę

Post autor: aspiring17 »

jestesm w 3 kl LO zdaje rozszerzenie z biologii i chemii. oczywiscie przygotowuje sie solidnie, ucze sie i roziwazuje zadanka, ale jest mi na prawde ciezko to wystzko ogarniac, jest tego materialu bardzo duzo ( studenci pwoiedzieli by pewnie: jeszcze nie wiesz ile jest na studiach, matura to przy tym nic ale ja na razie jestem w liceum i dla mnie material w lo jest ogromny)

szukalam w intercenei jakis ciekawych kierunkow studiow, przeszukiwalam wzystkie fora inetrnetowe, ale prosze was jezeli znacie jakis ludzie na kierunakch zwi9azanycnz biologia i chemia, ablo moze sami na takch jestescie na jakie studia mogle zlozyc papiery jezeli zdalabym te dwa przedmioty na ok 60-70% kazdy
chodzi mi o kierunke po ktorym bedzie praca, to mnie przede wszystkim interesuje, i zarobki! nie chce zarabia 1500 zł:(
tchorz
Posty: 1120
Rejestracja: 12 paź 2009, o 17:53

Re: Proszę o radę

Post autor: tchorz »

Takiego kierunku,że by zadac biologię i chemię na 60-70%, mieć pracę i zarobki powyżej 1500 nie ma
Może jakieś zaoczne nauczycielskie? Jak masz znajomości to znajdziesz pracę. Na poczatek na pewno mniej niż 1500 bo o cały etat trudno.
yoodym
Posty: 27
Rejestracja: 9 sie 2011, o 20:31

Re: Proszę o radę

Post autor: yoodym »

można wykładać chemię w hipermarkecie.
a serio, to jak tchorz napisała - ciężko. licząc na pracę nauczyciela można się bardzo przejechać i latami czekać na jakiś wakat, nawet w większym mieście jak Kraków

spinaj się teraz albo zrób sobie gap year na naukę i za rok z lepszymi wynikami startuj na coś konkretnego i tyle
AnnaWP
Posty: 3453
Rejestracja: 24 wrz 2010, o 12:58

Re: Proszę o radę

Post autor: AnnaWP »

Jacy pewni.
Nawet adiunkt dostaje ponad 1500, nie licząc nawet na obiecaną podwyżkę.
Lucyfer
Posty: 636
Rejestracja: 8 sty 2012, o 15:27

Re: Proszę o radę

Post autor: Lucyfer »

Jak interesują Cię tylko pieniądze to no zbieraniu ślimaków i runa leśnego można nieźle zarobić
yoodym
Posty: 27
Rejestracja: 9 sie 2011, o 20:31

Re: Proszę o radę

Post autor: yoodym »

Lucyfer pisze:Jak interesują Cię tylko pieniądze to no zbieraniu ślimaków i runa leśnego można nieźle zarobić
dobre
Awatar użytkownika
Aszyn
Posty: 317
Rejestracja: 20 lis 2009, o 18:30

Re: Proszę o radę

Post autor: Aszyn »

Lucyfer pisze:Jak interesują Cię tylko pieniądze to no zbieraniu ślimaków i runa leśnego można nieźle zarobić
Nie wierzę w to co czytam? Powiedz mi, że jesteś w stanie utrzymać siebie i rodzinę za 1500 zł. A i jeszcze pewnie masz pasję, ktorą realizujesz, ale to jest co najwyżej zbieranie roślin - są za darmo (choć w sumie album do przechowywania ich kosztuje).

Każdy chce godnie żyć. Jednym wystarczą 3 tysiące na całą rodzinę innym 10 tysięcy na osobę to będzie mało.
Lucyfer
Posty: 636
Rejestracja: 8 sty 2012, o 15:27

Re: Proszę o radę

Post autor: Lucyfer »

Nie specjalnie rozumiem do czego pijesz. Ale na fakt jest taki że na roślinach i grzybach można dużo zarobić
tchorz
Posty: 1120
Rejestracja: 12 paź 2009, o 17:53

Re: Proszę o radę

Post autor: tchorz »

Pewnie można, podobnie jak można wygrać w totka.
Pytanie było o studia.
Wydaje mi się, że każdemu zależy wpierw wyłacznie na kasie.
Bo trzeba gdzieś mieszkać, coś jeść, mieć na podstawowe opłaty.
Można żyć na garnuszku rodziców- ale jak długo? a co dalej jak pracy się nie dostanie? Studentów łatwo zatrudniają, bo nie ma jakiś ZUSów itp. Po studiach już gorzej.
Lucyfer
Posty: 636
Rejestracja: 8 sty 2012, o 15:27

Re: Proszę o radę

Post autor: Lucyfer »

Trochę wyobraźni wystarczy
Żadna szkoła nie gwarantuje pieniędzy. Zwiększa szansę, ale trzeba tę szansę wykorzystać
Awatar użytkownika
asiula9222
Posty: 461
Rejestracja: 4 wrz 2010, o 11:58

Re: Proszę o radę

Post autor: asiula9222 »

No to może analityka medyczna
Awatar użytkownika
Mårran
Posty: 3873
Rejestracja: 8 kwie 2008, o 19:17

Re: Proszę o radę

Post autor: Mårran »

Żadne studia nie zagwarantują ci pracy, zwłaszcza z większym wynagrodzeniem. Realnie w miarę pewna praca jest tylko po leku czy stomie, ale tu trzeba nazbierać sporo z matury.

Po analityce pewności, że dostaniesz robotę nie ma, ale nie jest też tak, że to bezrobociologia, jak niektóre humanistyczne.
Pani Buka
Awatar użytkownika
asiula9222
Posty: 461
Rejestracja: 4 wrz 2010, o 11:58

Re: Proszę o radę

Post autor: asiula9222 »

ale pisząc maturę na 60-70 procent ten kierunek wydaje się być najsensowniejszy wg mnie
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości