migrena-jak z nia walczyc?

Forum biochemiczne poruszające problemy związane z chemią w organizmach żywych, biosyntezą, strukturą, stężeniem, funkcjami i przemianami substancji chemicznych w organizmach
misiek35352
Posty: 3
Rejestracja: 5 kwie 2012, o 15:36

Re: migrena-jak z nia walczyc?

Post autor: misiek35352 »

Mnie pomaga na migrene krotka chwila wyciszenia,ale zauwazylem u siebie inny problem, od momentu jak mam bole migrenowe moja koncentracja rowna sie zero, nie mogę skupic mysli na czyms dluzej , brak mi planow, takiego swiadomego organizowania sie. mowie na to tumiwisizm . mozliwe zeby migrena byla sprawcą?
ногомас

Re: migrena-jak z nia walczyc?

Post autor: ногомас »

Super, tylko czemu ten temat jest w dziale biochemia?
pawel-mzg
Posty: 34
Rejestracja: 20 kwie 2012, o 13:25

Re: migrena-jak z nia walczyc?

Post autor: pawel-mzg »

Na migreny (ale migreny - można je pomylić z innymi rodzajami bólu głowy) tryptany u osób, które mogą je brać działają prawie magicznie. Boli tabletka i pół godziny nie boli i nie ma innych objawów. Nie można ich brać prewencyjnie i są na receptę (a lekarz, który je przepisuje powinien wykluczyć inne przyczyny - tryptany na inne bóle niż migrenowe nie działają).
Awatar użytkownika
Padre Morf
Posty: 4407
Rejestracja: 26 gru 2007, o 04:03

Re: migrena-jak z nia walczyc?

Post autor: Padre Morf »

Boli tabletka i pół godziny nie boli i nie ma innych objawów.

albo boli dalej jak bolalo
Awatar użytkownika
malgosi35
Posty: 3706
Rejestracja: 13 lut 2007, o 13:01

Re: migrena-jak z nia walczyc?

Post autor: malgosi35 »

Mi ja zaczyna się aura pomagają dwie tabletki polopiryny S.
Aura szybciej przechodzi a głowa boli tylko trochę.
Awatar użytkownika
latomerii
Posty: 253
Rejestracja: 23 maja 2009, o 18:44

Re: migrena-jak z nia walczyc?

Post autor: latomerii »

Gorąca kąpiel z olejkiem do aromaterapii - polecam lawendowy
pawel-mzg
Posty: 34
Rejestracja: 20 kwie 2012, o 13:25

Re: migrena-jak z nia walczyc?

Post autor: pawel-mzg »

Padre Morf:

ja bym wtedy sprawdził czy to na pewno migreny a nie np. bóle klasterowe

Awatar użytkownika
Padre Morf
Posty: 4407
Rejestracja: 26 gru 2007, o 04:03

Re: migrena-jak z nia walczyc?

Post autor: Padre Morf »

W leczeniu bólów klasterowych też stosuje się tryptany. Wytyczne mówią też oczywiście o inhalacji 100% tlenem, ale pacjent musi mieć butlę i resztą wyposażenia.

Tryptany nie są zdecydowanie magicznym środkiem - są nieskuteczne nawet u 35% osób z migreną ]
pawel-mzg
Posty: 34
Rejestracja: 20 kwie 2012, o 13:25

Re: migrena-jak z nia walczyc?

Post autor: pawel-mzg »

Ok, dzięki za informację .

kamila22
Posty: 1
Rejestracja: 16 sie 2012, o 07:18

Re: migrena-jak z nia walczyc?

Post autor: kamila22 »

weroniccca pisze:Od kilku lat choruje na migrene. Mam silne bole głowy,nudnosci wymioty i bola mnie oczy.Ostatnio bole sie nasiliły,nie pozwalaja mi normalnie funkcjonowac. Chcialam sie spytac jak walczyc z ta choroba i czym ona tak naprawde jest?
Ja z migreną walczyłam 5 lat. Miałam wycięte z życia co najmniej 2, 3 dni w tygodniu. nie kontaktowałam, bóle były silne, miałam zawroty głowy, wymiotowałam i do tego było mi słabo i miałam plamy przed oczami. Trafiłam jakoś w internecie przez przypadek ma lekarza który leczy przy pomocy medycyny naturalnej no i spróbowałam. Wzięłam jakoś ok 10 zabiegów z akupunktury, osłabiło trochę mój ból ale nie zlikwidowało i wtedy lekarz zaproponował mi żebym kupiła rezonator biofotonowy bo on mi usunie migrenę na zawsze. Trochę się zdziwiłam, bo zawsze wszyscy powtarzali że migreny nie da się wyleczyć a tu proszę, kupiłam, stosowałam ok 3 miesięcy i mam spokój, także może spróbuj ? nie męcz się tak jak ja.

Pozdrawiam
dragonfly
Posty: 102
Rejestracja: 10 lip 2012, o 16:35

Re: migrena-jak z nia walczyc?

Post autor: dragonfly »

warto też zbadać przyczynę bólu głowy,moja znajoma miała dość duży z tym problem ,z bólami głowy które przypominały migrenowe, u stomatologa okazało się ze cierpi na bruksizm i nacisk na staw skroniowo-żuchwowy powodował ból głowy. Zrobili jej szynę, dostała ćwiczenia na rozluźnienie mięśni i powoli z czasem przeszło.
Nie mówię oczywiście ze to przyczyna każdego bólu głowy, ale warto wiedzieć
Awatar użytkownika
polianna
Posty: 186
Rejestracja: 20 lip 2008, o 19:00

Re: migrena-jak z nia walczyc?

Post autor: polianna »

Między innymi dzięki migrenie zawaliłam po całości chemię na maturze bo zamiast myśleć co piszę zastanawiałam się jak nie zwymiotować z bólu na kartkę.
Po latach męki to była ta kropla,która przelała szalę goryczy :-[

Neurolog zapisała mi Topamax. Biorę od czerwca i poza spadkiem wagi nie widzę żadnych skutków ubocznych (a lista ich i straszenia na innych forach internetowych są.) a napady migrenowe niemal ustały. Z 1-2 w tygodniu zmniejszyły się do 1-2 w miesiącu.
Oczywiście każdy reaguje inaczej,ale chyba warto ryzykować.
maciek_tyfel
Posty: 399
Rejestracja: 2 lis 2011, o 21:27

Re: migrena-jak z nia walczyc?

Post autor: maciek_tyfel »

polianna pisze: Neurolog zapisała mi Topamax. Biorę od czerwca i poza spadkiem wagi nie widzę żadnych skutków ubocznych (a lista ich i straszenia na innych forach internetowych są.) a napady migrenowe niemal ustały.
Ale ten lek stosujesz czasowo? Po jego odstawieniu poprawa pozostanie?
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości