migrena-jak z nia walczyc?

Forum biochemiczne poruszające problemy związane z chemią w organizmach żywych, biosyntezą, strukturą, stężeniem, funkcjami i przemianami substancji chemicznych w organizmach
weroniccca
Posty: 9
Rejestracja: 7 lut 2012, o 09:50

migrena-jak z nia walczyc?

Post autor: weroniccca »

Od kilku lat choruje na migrene. Mam silne bole głowy,nudnosci wymioty i bola mnie oczy.Ostatnio bole sie nasiliły,nie pozwalaja mi normalnie funkcjonowac. Chcialam sie spytac jak walczyc z ta choroba i czym ona tak naprawde jest?
weroniccca
Posty: 9
Rejestracja: 7 lut 2012, o 09:50

Re: migrena-jak z nia walczyc?

Post autor: weroniccca »

Dziekuje,napewno wyprobuje. Brałam apap,ale nawet po dwoch mnie boli.Bol jest nieco łagodniejszy,ale nadal jest
weroniccca
Posty: 9
Rejestracja: 7 lut 2012, o 09:50

Re: migrena-jak z nia walczyc?

Post autor: weroniccca »

W moim miescie dostanie sie do specjalisty graniczy z cudem.Moge sie zapisac i czekac kilka mies. Ale bol nie poczeka niestety.
maciek_tyfel
Posty: 399
Rejestracja: 2 lis 2011, o 21:27

Re: migrena-jak z nia walczyc?

Post autor: maciek_tyfel »

Jeśli chodzi o wpływ odżywiania na migrenę to winowajcami mogą być:
- zboża, szczególnie pszenica
- produkty mleczne
- produkty bogate w lektyny
Chodzi o to, żeby przyczynowo wyleczyć lub złagodzić migrenę, a nie tylko łagodzić objawy.
Migrena nie jest prostą sprawą, ale części osób udaje się z nią poradzić.
Awatar użytkownika
Padre Morf
Posty: 4407
Rejestracja: 26 gru 2007, o 04:03

Re: migrena-jak z nia walczyc?

Post autor: Padre Morf »

Najważniejsze są teraz konsultacje z lekarzem a przede wszystkim z neurologiem. Tylko on może tak naprawdę powiedzieć jakie jest tego podłoże i zalecić ew. leki.

Nie tylko neurolog się w tym temacie sprawdzi
Brałam apap,ale nawet po dwoch mnie boli.Bol jest nieco łagodniejszy,ale nadal jest

Większości moich pacjentów 2 tabletki apapu (czyli 1000mg - n ajmniejsza zalecana przez mądre głowy dawka) w ogóle nie pomagają albo pomagają bardzo słabo.

Lepiej już działa ibuprofen albo metamizol.

Poza tym pamiętaj, że zbyt częste przyjmowanie leków przeciwbólowych może wywoływać albo przedłużać epizody bólu głowy.
weroniccca
Posty: 9
Rejestracja: 7 lut 2012, o 09:50

Re: migrena-jak z nia walczyc?

Post autor: weroniccca »

zboza?,nigdy nie przyszło mi do głowy, ze moga miec cos wspolnego z migrena. Czy to znaczy ,ze powinnam unikac pieczywa?
maciek_tyfel
Posty: 399
Rejestracja: 2 lis 2011, o 21:27

Re: migrena-jak z nia walczyc?

Post autor: maciek_tyfel »

Mogą jak najbardziej.
Najlepiej wykluczyć wszystkie zboża i obserwować czy częstotliwość i intensywność migren ulega zmniejszeniu.
Mleczne też warto sprawdzić, szczególnie krowie, szczególnie te przemysłowe". Choć u niektórych wszystkie szkodzą, nawet najlepsze masło z koziego mleka.
A pieczywo warto i tak mocno ograniczyć, a najlepiej odrzucić (przynajmniej te pszenne), bo szkodzi na wiele rzeczy.
Polecam na początek rozmowę z dr Williamem Davisem -
nowadebata.pl/2011/10/13/buszujacy-w-pszenicy
Acha, żebym nie był posądzony o redukcjonizm żywieniowy zaznaczę, że żywienie to oczywiście nie wszystko, ale to co można warto poprawić.
weroniccca
Posty: 9
Rejestracja: 7 lut 2012, o 09:50

Re: migrena-jak z nia walczyc?

Post autor: weroniccca »

niestety problemy sa. Ostatnio nawet sie tego troche nazbieralo.
konstanty
Posty: 2
Rejestracja: 1 kwie 2012, o 12:37

Re: migrena-jak z nia walczyc?

Post autor: konstanty »

na migrene nie pomoze browarek?
weroniccca
Posty: 9
Rejestracja: 7 lut 2012, o 09:50

Re: migrena-jak z nia walczyc?

Post autor: weroniccca »

Browarek dobry na wszystko? Tylko chyba na ból głowy nie pomoże
konstanty
Posty: 2
Rejestracja: 1 kwie 2012, o 12:37

Re: migrena-jak z nia walczyc?

Post autor: konstanty »

a jak Cie na drugi dzien głowa boli to co robisz?:) pijesz browarek to co mowisz ze nie dziala
Pilumnus

Re: migrena-jak z nia walczyc?

Post autor: Pilumnus »

Nie ma leku, który umożliwiłby nieodwracalne pozbycie się migreny. Terapia sprowadza się do zapobiegania i łagodzenia objawów oraz przerywania ataków choroby.

W leczeniu farmakologicznym stosuje się standardowe medykamenty przeciwbólowe, a także środki specyficznie przeciwmigrenowe: alkaloidy sporyszu i tryptany.

Liczbę napadów choroby i och nasilenie można ograniczyć stosując pozafarmakologiczne metody. Pomocna może być przekąska, warto też położyć się na chwilę w ciemnym, przewietrzonym pomieszczeniu, a także zastosować zimny okład. Niektórym pacjentom pomagają też: ciepła kąpiel, masaż oraz drzemka.

Chorzy powinni zmniejszyć spożycie białka, skrobi i tłuszczów (tzw. dieta Haya). Można także spróbować akupunktury, akupresury, fitoterapii (ziołolecznictwa),aromaterapii (wspomagające działanie olejków eterycznych), homeopatii, leczenia zdrojowego, psychoterapii, relaksacji, medytacji, hipnozy. W przypadku stałych i uporczywych bólów należy udać się do lekarza.
weroniccca
Posty: 9
Rejestracja: 7 lut 2012, o 09:50

Re: migrena-jak z nia walczyc?

Post autor: weroniccca »

konstanty pisze:a jak Cie na drugi dzien głowa boli to co robisz?:) pijesz browarek to co mowisz ze nie dziala
Na kaca najlepsza jest praca
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości