Sposób na dobre wyniki w nauce?

Masz problem z biologią na lekcjach? Czegoś nie rozumiesz? Potrzebujesz pomocy w rozwiązaniu zadań? Napisz o tym na forum!
Awatar użytkownika
Anarchia
Posty: 279
Rejestracja: 20 sty 2012, o 20:27

Sposób na dobre wyniki w nauce?

Post autor: Anarchia »

jestem w 1 klasie liceum

Poziom chemi i biologi jest bardzo slaby mimo ze to profil wlasnie ztymi przedmiotami rozszerzonymi

Doradzcie mi prosze jak samej sie przygotowywac do matury
Ile czasu dziennie poswiecac na te lekcje?

Nie ukrywam, ze czytajac podrecznik jestem w czarnej kropceA na lekcji od nauczyciela nie ma za bardzo na co liczyc

Macie/mieliscie pdoobny problem? jak sobie poradziliscie?
ps. czy znajde gdzies na forum tu, zbiór najwazniejszych rzeczy z chemi i biologi do matury?
Awatar użytkownika
henryka
Posty: 177
Rejestracja: 30 kwie 2010, o 22:18

Re: Sposób na dobre wyniki w nauce?

Post autor: henryka »

Czemu czytając podręcznik jesteś w czarnej kropce? Jeśli chodzi o biologię to jest to jedyny i najlepszy sposób nauki, żaden nauczyciel nie nauczy Cię tego przedmiotu. Możesz czytać na głos, robić notatki, powtarzać w głowie najważniejsze rzeczy- jak Ci wygodnie. Po przerobieniu jakiegoś działu dobrze jest robić zadania maturalne (polecam zbiór Witowskiego), ich nigdy dość, choć na nich skupiłabym się dopiero w trzeciej klasie jak już wszystko będziesz miała powtórzone. Od drugiej klasy możesz zapisać się na jakieś korepetycje, jeśli znajdziesz dobrego nauczyciela to na pewno będzie Ci się łatwiej uczyć, a ponadto zwróci uwagę na rzeczy, które pojawiają się na maturze.

Jeśli chodzi o chemię to faktycznie kiepsko bez dobrego nauczyciela, bo z podręczników jakoś ciężko się nauczyć. Tutaj polecam Ci już tylko korepetycje, jeśli zależy Ci na dobrych wynikach matury. Możesz poszukać czy u Ciebie w okolicy jacyś studenci (którzy sami zdawali chemię) nie udzielają korków z tego przedmiotu i wyjdzie na pewno taniej.
Przemeqq
Posty: 811
Rejestracja: 30 wrz 2007, o 16:40

Re: Sposób na dobre wyniki w nauce?

Post autor: Przemeqq »

To zależy z czego się uczysz. Biologia z operonu w życiu mi nie podeszła, i szczerze nienawidzę ten podręcznik. Do fizjologii fajny jest Hoser, do botaniki i zoologii podręcznika praktycznie nie miałem.

Chemii też można się nauczyć z podręcznika. Przez jakiś czas biegałem na korki, ale stwierdziłem, że to strata czasu i pieniędzy. Trochę determinacji, wolnego czasu wystarczy. Masa problematycznych zadań jest rozwiązana w internecie, często z bardzo szczegółowym wyjaśnieniem. A sama matura nie jest jakoś przesadnie trudna. Trzeba się po prostu orientować.

Jak już się wdrożysz, wpadniesz w rytm, robienie zadań zacznie ci sprawiać przyjemność. Znajdziesz własny tok myślenia, sposób rozwiązania. Wszystko da się zrobić.
Awatar użytkownika
Anarchia
Posty: 279
Rejestracja: 20 sty 2012, o 20:27

Re: Sposób na dobre wyniki w nauce?

Post autor: Anarchia »

Dziekuje za odp

Jakoś nabrałam nowej energi po tych wiadomościach

Mysle ze jakos da sie radeoby

Do chemi mam podrecznik z wsipa i z biologi takze, Co myslicie?
Lucyfer
Posty: 636
Rejestracja: 8 sty 2012, o 15:27

Re: Sposób na dobre wyniki w nauce?

Post autor: Lucyfer »

Możesz kogoś z klasy/szkoły poprosić o pomoc.

Podręczniki jakie kto lubi. Mi np wsip nie pasował
Awatar użytkownika
Lektom
Posty: 1073
Rejestracja: 26 lis 2009, o 15:33

Re: Sposób na dobre wyniki w nauce?

Post autor: Lektom »

chemię do samodzielnej nauki chyba najlepiej tłumaczy Pazdro.
a z biologii to kwestia upodobania^^ wydaję mi się, że wsip jest niekompletny. Ja tam jadę operonem:) mi się podoba:)
Chromosom
Posty: 104
Rejestracja: 22 sty 2012, o 15:18

Re: Sposób na dobre wyniki w nauce?

Post autor: Chromosom »

Proponuję wydrukować sobie zakres podstawy programowej z chemii. Można wtedy po kolei sprawdzać, które zagadnienia zostały już opanowane, a które wymagają dopracowania. Przy takiej ilości czasu dobre wyniki są niemal gwarantowane.

Warto oczywiście oprócz podręczników szkolnych korzystać ze znanych zbiorów zadań, takich jak np. autorstwa Witowskiego. Jednakże jest to dodatkowy wydatek, na który osobiście nie zdecydowałbym się. Poza tym, każdego roku tworzy się nowe wydania, które zawierają więcej zadań, niż poprzednie. Tak więc kupowanie zbioru dwa lata przed maturą jest w pewnym sensie niekorzystne.

W tej chwili nie ma jednak konieczności, aby korzystać z nowego wydania - o tym można pomyśleć w roku szkolnym, w którym zdaje się maturę. Nie trzeba nawet wydawać pieniędzy - w bibliotekach znajduje się wiele starszych wydań, wśród których można znaleźć odpowiednie dla siebie.
Awatar użytkownika
Anarchia
Posty: 279
Rejestracja: 20 sty 2012, o 20:27

Re: Sposób na dobre wyniki w nauce?

Post autor: Anarchia »

Dziekuje za odp bardzo.
Misia301093
Posty: 61
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:19

Re: Sposób na dobre wyniki w nauce?

Post autor: Misia301093 »

Ja uczyłam się z Operonu, ale odkąd mam Hosera myślę, że jest dużo lepszy. Jest tam dużo treści , których nie ma w Operonie. Np. w Operonie wątroba jest opisana w kilku zdaniach a Hoser na ten temat mówi dużo więcej . Ja najwięcej się uczę na zadaniach , wtedy wychodzą braki w wiedzy. A jeśli decydujesz się na rozszerzenie to musisz liczyć się z tym , że tam bardziej liczą się praktyczne umiejętności niż typowo książkowa wiedza.
Co do chemii to nie jestem zadowolona ze zbioru Pazdro. Może jest dobry jeśli uczysz się w 1 i 2 klasie na sprawdzian , ale w 3 bardziej polecałabym Witowskiego , który ma zadania typowo pod maturę.

Powodzenia.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 2 gości