Klasa biol-chem ---> przyrodnicza ?

Aktualne i archiwalne informacje dotyczące egzaminów gimnazjalnych, opinie uczniów i nauczycieli. Wykaz niezbędnych materiałów pprzygotowujących do egzaminów gimnazjalnych.
Awatar użytkownika
paaula
Posty: 1673
Rejestracja: 18 sty 2009, o 21:01

Re: Klasa biol-chem ---> przyrodnicza ?

Post autor: paaula »

coś Ty, trudno nie jest tylko uczyć się trzeba
Awatar użytkownika
Stalowy
Posty: 2447
Rejestracja: 27 lut 2010, o 23:35

Re: Klasa biol-chem ---> przyrodnicza ?

Post autor: Stalowy »

W liceum jest jeszcze więcej pierdół nie-dotyczących człowieka

Bardziej się zagłębisz w genetykę, cykle rozwojowe organizmów, podstawy podstaw dotyczące samego człowieka i ewolucję aniżeli w gimnazjum.
Awatar użytkownika
paaula
Posty: 1673
Rejestracja: 18 sty 2009, o 21:01

Re: Klasa biol-chem ---> przyrodnicza ?

Post autor: paaula »

mmatuszewski12 pisze:Wczoraj pisałem sprawdzian z biologii i obliczyłem sobie że napisałem go na 87,5 % 14/16 punktów . Ciekawe czy będzie ta 5- Jak myślicie ? Trochę głupie pytanie. Ale może u was było podobnie.
Ja w życiu nie liczę na ile napisałam, a szczególnie nie przeliczam tego na procenty, bo im bardziej jestem pewna siebie tym gorzej na tym wychodzę i większy potem zawód jak dostanę trójsko (z biologii na szczęście nie )
A tak to zapominam o sprawdzianie po jednej lekcji, spokojnie spędzam popołudnie i nawet czasami potem w szkole okazuje się, że jest 5 i można wtedy się cieszyć i iść na piwo
Pilumnus

Re: Klasa biol-chem ---> przyrodnicza ?

Post autor: Pilumnus »

mmatuszewski12, do którego liceum się wybierasz?

A do warszawy na medycynę jest się ciężko dostać bo trzeba też maturę z fizyki zdawać.
Awatar użytkownika
Stalowy
Posty: 2447
Rejestracja: 27 lut 2010, o 23:35

Re: Klasa biol-chem ---> przyrodnicza ?

Post autor: Stalowy »

Podstawowa fiza na 80% to nic szczególnie trudnego.

Biologia jest o tyle przydatna, że dostaje się bardzo ogólne pojęcie o wszystkim, jednak co ważniejsze - jeżeli się dobrze do niej przyłoży, to nauczy się pewnych zależności i toku rozumowania, który później na studiach bardzo się przydaje. Na biologii medycznej na studiach i tak jest tylko i wyłącznie w zasadzie parazytologia (nauka o pasożytach) (opcjonalnie z elementami embriologii / genetyki - te dziedziny mają jednak najczęściej swoje własne przedmioty).
Awatar użytkownika
paaula
Posty: 1673
Rejestracja: 18 sty 2009, o 21:01

Re: Klasa biol-chem ---> przyrodnicza ?

Post autor: paaula »

mmatuszewski12, z tym WUM-em to może niekoniecznie, to było tylko takie napalenie po wątku o maturze w 2017r. i audiobookach Bochenka
No, muszę to edytować jak najszybciej, bo na medycynę się nie wybieram

I nie przejmuj się tą maturą, tym co rządzą naprawdę już się przewraca w głowach i nie wiedzą, co robić, a gdyby im samym przyszło ją zdawać, to by nawet 5% nie mieli
Także głowa do góry
Awatar użytkownika
Stalowy
Posty: 2447
Rejestracja: 27 lut 2010, o 23:35

Re: Klasa biol-chem ---> przyrodnicza ?

Post autor: Stalowy »

Co to za nowa matura? Nic nie słyszałem. :O

Paula nie wybierasz się na medycynę? Nic nie słyszałem.

Audiobooki Bochenka? Nic nie. No dobra, żartuję - sam byłem lektorem
Awatar użytkownika
Collo
Posty: 1761
Rejestracja: 26 gru 2009, o 08:33

Re: Klasa biol-chem ---> przyrodnicza ?

Post autor: Collo »

Stalowy pisze:Co to za nowa matura? Nic nie słyszałem. :O
W 2014 maturę będzie zdawać rocznik 96, który miał już reformę w gimnazjum, teraz już mają zmiany w liceum (w skrócie to wygląda tak, że w 1 klasie mają ogólne nauczanie tak jak w gimnazjum, w 2 i 3 klasie duży nacisk na przedmioty profilowe, maksymalne ograniczenie nierozszerzonych), no i maturę też będą mieli trochę inną, jeszcze chyba dokładnie nie określili jaką.
Pilumnus

Re: Klasa biol-chem ---> przyrodnicza ?

Post autor: Pilumnus »

Colloportus pisze:
Stalowy pisze:Co to za nowa matura? Nic nie słyszałem. :O
W 2014 maturę będzie zdawać rocznik 96, który miał już reformę w gimnazjum, teraz już mają zmiany w liceum (w skrócie to wygląda tak, że w 1 klasie mają ogólne nauczanie tak jak w gimnazjum, w 2 i 3 klasie duży nacisk na przedmioty profilowe, maksymalne ograniczenie nierozszerzonych), no i maturę też będą mieli trochę inną, jeszcze chyba dokładnie nie określili jaką.
To prawda , to co oni teraz robią to przesada.Powinni zostawić tak jak jest te zmiany tylko utrudniają wszystkim życie.My uczniowie mamy trudniejsze egzaminy (np:gimnazjalny) a nauczycielom w liceum brakuje godzin do swojej pensji.

P.S.Może któryś ze starszych kolegów wypowie się na temat XXVI liceum im.Mari Składowskiej Curie.Im bliżej do wyboru nowej szkoły tym mam większy mętlik w głowie.Jestem z poza krakowa i najbliżej mam do tego właśnie liceum.Chociaż IV też nie jest tak bardzo odległa.Może macie jakieś doświadczenia związane z tymi szkołami?
Awatar użytkownika
Collo
Posty: 1761
Rejestracja: 26 gru 2009, o 08:33

Re: Klasa biol-chem ---> przyrodnicza ?

Post autor: Collo »

Pilumnus, zorientuj się jacy nauczyciele są w tych szkołach na podstawie opinii uczniów i wybierz tę, w której są lepsi
fringilla_coelebs
Posty: 23
Rejestracja: 18 gru 2011, o 20:07

Re: Klasa biol-chem ---> przyrodnicza ?

Post autor: fringilla_coelebs »

Jeśli chodzi o IV (w tym roku zdaję maturę, biol-chem), to jestem bardzo zadowolona (no może za wyjątkiem chemii, ale moja klasa miała akurat pecha) Więcej mogę powiedzieć na priv
-3b-
Posty: 54
Rejestracja: 5 mar 2012, o 20:01

Re: Klasa biol-chem ---> przyrodnicza ?

Post autor: -3b- »

Tak sobie czytam i czytam. ja jestem właśnie ten rocznik 96 zaczyna się od zmiany testu gimnazjalnego ! słyszała że w pierwszej klasie w LO mają być wszystkie przedmioty a od drugiej same te które zdaje się na maturze ! ale nie wiem czy to prawda, tak mi mówiła moja nauczycielka od historii
fringilla_coelebs
Posty: 23
Rejestracja: 18 gru 2011, o 20:07

Re: Klasa biol-chem ---> przyrodnicza ?

Post autor: fringilla_coelebs »

tak, to prawda. w 1 klasie uczysz się wszystkich przedmiotów, w 2 i 3 kl. np. dla biol-chemu odpada geografia, wos, historia, fizyka, pp i inne takie, a dochodzi więcej godzin biologii i chemii oraz przedmiot uzupełniający - historia i społeczeństwo. mogą pojawić się także autorskie przedmioty np. fizyka medyczna i chemiczna.
Zablokowany
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości