Klasa biol-chem ---> przyrodnicza ?

Aktualne i archiwalne informacje dotyczące egzaminów gimnazjalnych, opinie uczniów i nauczycieli. Wykaz niezbędnych materiałów pprzygotowujących do egzaminów gimnazjalnych.
Awatar użytkownika
henryka
Posty: 177
Rejestracja: 30 kwie 2010, o 22:18

Re: Klasa biol-chem ---> przyrodnicza ?

Post autor: henryka »

Może być tak, że w tej przyrodniczej będzie np. biologia i geografia rozszerzona. Zawsze możesz zadzwonić do sekretariatu tego liceum i po prostu spytać jakie przedmioty są rozszerzone na tym profilu. No a jeśli chodzi o medycynę to musisz zdawać na maturze minimum biologię i chemię, więc wybierz klasę o takim profilu.
pokerface123

Re: Klasa biol-chem ---> przyrodnicza ?

Post autor: pokerface123 »

u nas jest profil biol ang wszystko jest więc możliwe :D
-3b-
Posty: 54
Rejestracja: 5 mar 2012, o 20:01

Re: Klasa biol-chem ---> przyrodnicza ?

Post autor: -3b- »

do liceum którego chcę się dostać też jest profil przyrodniczy na którym jest rozszerzona biologia i chemia .
Pilumnus

Re: Klasa biol-chem ---> przyrodnicza ?

Post autor: Pilumnus »

Ja idę do liceum z poszerzoną biologią i chemią.A mianowicie chodzi mi o XXVI liceum Marii Skłodowskiej Curie.Może ktoś z was chodził do tej szkoły?Podzielcie się swoimi opiniami na ten temat.

P.S.W tej szkole nie ma rozszerzonego angielskiego i dlatego mam takie pytanie-Czy matura z angielskiego poszerzonego wpływa jakoś na przyjęcie na studia(chcę iść na medycynę)lub na podjęcia pracy po studiach?
Awatar użytkownika
Collo
Posty: 1761
Rejestracja: 26 gru 2009, o 08:33

Re: Klasa biol-chem ---> przyrodnicza ?

Post autor: Collo »

P.S.W tej szkole nie ma rozszerzonego angielskiego i dlatego mam takie pytanie-Czy matura z angielskiego poszerzonego wpływa jakoś na przyjęcie na studia(chcę iść na medycynę)lub na podjęcia pracy po studiach?
W rekrutacji matura z angielskiego nie liczy się w ogóle. A jak będziesz podejmował pracę po studiach nikt nie spojrzy na to czy zdawałeś rozszerzony angielski czy nie. Matura jest tylko przepustką na studia.
Awatar użytkownika
sandra94
Posty: 26
Rejestracja: 18 maja 2010, o 18:49

Re: Klasa biol-chem ---> przyrodnicza ?

Post autor: sandra94 »

Chyba,że ma się zamiar studiować za granicą albo potem tam pracować, no ale to drugie to już zupełnie inna bajka.
Ja tam uważam, że znajomość języków nigdy nie zaszkodzi

Swoją drogą to zazdroszczę Wam tej możliwości wybierania szkoły, to były czasy.
Pilumnus

Re: Klasa biol-chem ---> przyrodnicza ?

Post autor: Pilumnus »

Colloportus, wielkie dzięki za odpowiedż.
Awatar użytkownika
paaula
Posty: 1673
Rejestracja: 18 sty 2009, o 21:01

Re: Klasa biol-chem ---> przyrodnicza ?

Post autor: paaula »

mmatuszewski12 pisze:No, a ja patrze w liceum moim teraz jaka będzie rekrutacja
Profil przyrodniczy - przedmioty rozszerzone:
biologia,chemia, matematyka. BOŻE Mogli by dać fizykę po co mi matematyka Nie idzie mi zbyt dobrze matematyka a oni dali matematykę Fizyka bardziej mi się przyda na maturze . nieprawdaż ?

Pozdrawiam
ja jestem na biol-chem-macie i powiem, że nie rozumiem nawet podstawowej fizyki, natomiast matma jest strasznie fajna i w życiu bym nie zamieniła profilu na inny P
-3b-
Posty: 54
Rejestracja: 5 mar 2012, o 20:01

Re: Klasa biol-chem ---> przyrodnicza ?

Post autor: -3b- »

Moim przyszłym LO na profilu biologia-chemia nie ma rozszerzonej matematyki ani fizyki ! więc się bardzo cieszę , ponieważ lubię uczyć się biologii i chemii a matematyki i fizyki to nie za bardzo
Awatar użytkownika
paaula
Posty: 1673
Rejestracja: 18 sty 2009, o 21:01

Re: Klasa biol-chem ---> przyrodnicza ?

Post autor: paaula »

-3b-, byłam rok na samym biol-chemie i czułam ten niedosyt
Chociaż fakt, że przy rozszerzonej matmie jest ciężej to wszystko pogodzić ze sobą, ale myślę, że warto, bo matematyka to naprawdę świetny przedmiot
-3b-
Posty: 54
Rejestracja: 5 mar 2012, o 20:01

Re: Klasa biol-chem ---> przyrodnicza ?

Post autor: -3b- »

paula0809, więc co radzisz mi iść na profil biologia-chemia-matematyka ?
Awatar użytkownika
paaula
Posty: 1673
Rejestracja: 18 sty 2009, o 21:01

Re: Klasa biol-chem ---> przyrodnicza ?

Post autor: paaula »

-3b-, nie, oczywiście, że nie. Ja po prostu przekonałam się, że matematyka, której zawsze się bałam idzie mi lepiej na rozszerzeniu niż na podstawie i daje też trochę szersze możliwości na przyszłość, bo ja mam ten problem, że jeszcze nie jestem zdecydowana czy iść w kierunku studiów medycznych czy technicznych.

Oczywiście nie każdy lubi matematykę, choć w 100% mogę powiedzieć, że to zależy od dobrego nauczyciela i jego podejścia oraz dobrych podstaw z gimnazjum, ale jak wiesz, że chcesz iść na medycynę czy farmację, idź na biol-chem, bo skupisz się lepiej na tych przedmiotach, które będą potem wymagane przy rekrutacji.
-3b-
Posty: 54
Rejestracja: 5 mar 2012, o 20:01

Re: Klasa biol-chem ---> przyrodnicza ?

Post autor: -3b- »

zależ jak będzie mi szło w LO ! jak dobrze to pomyślę nad medycyną bo nie mam porównania z materiałem z biologi i z chemii w gimnazjum a w liceum na rozszerzonym ! więc nie wiem co wybrać czy samą biologię i chemię czy z matematyką ! ale jak rozmawiam z koleżankami z starszego rocznika to mówią że na biologi i chemii nie jest tak strasznie trudno
Zablokowany
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości