analityka medyczna czy farmacja????

Opinie o analityce medycznej na studiach. Pomoc w podjęciu decyzji co do uczelni oraz przyszłej pracy zawodowej. Materiały pomocne w studiowaniu analityki medycznej.
gos_93
Posty: 6
Rejestracja: 22 lut 2012, o 15:19

analityka medyczna czy farmacja????

Post autor: gos_93 »

Potrzebuje pomocy !
nie mam pojęcia co mam robić ze studiami. Jestem w maturalnej klasie i wybieram się na Śląski Uniwersytet Medyczny , tylko nie wiem na jaki kierunek : analityka medyczna czy farmacja.

Z tym że na farmacje w tym roku się nie dostane . musiałabym poprawiać maturę z chemii. I nie wiem czy warto zrezygnować z farmacji dla analityki medycznej ?
Awatar użytkownika
asiula9222
Posty: 461
Rejestracja: 4 wrz 2010, o 11:58

Re: analityka medyczna czy farmacja????

Post autor: asiula9222 »

Jak to się nie dostaniesz jak jeszcze matury nie napisałaś? skąd wiesz jak Ci pójdzie?
gos_93
Posty: 6
Rejestracja: 22 lut 2012, o 15:19

Re: analityka medyczna czy farmacja????

Post autor: gos_93 »

chodzę na korki z biolii natomiast z chemią jest gorzej. Na farmację nie mam szans natomiast na analitykę i owszem.
ale tyle się naczytałam o analityce że waham się czy chemii nie poprawiać w przyszłym roku i startować na farmację o której zresztą od zawsze marzyłam.
Awatar użytkownika
asiula9222
Posty: 461
Rejestracja: 4 wrz 2010, o 11:58

Re: analityka medyczna czy farmacja????

Post autor: asiula9222 »

A zdajesz w ogóle chemie?
gos_93
Posty: 6
Rejestracja: 22 lut 2012, o 15:19

Re: analityka medyczna czy farmacja????

Post autor: gos_93 »

zdaje chemię i biologię na rozszerzeniu tylko że tak się skupiłam na biologi że ta chemia spadła na drugi plan
Awatar użytkownika
asiula9222
Posty: 461
Rejestracja: 4 wrz 2010, o 11:58

Re: analityka medyczna czy farmacja????

Post autor: asiula9222 »

masz jeszcze 2 miechy przecież!
gos_93
Posty: 6
Rejestracja: 22 lut 2012, o 15:19

Re: analityka medyczna czy farmacja????

Post autor: gos_93 »

heheheh wątpie że w dwa miechy dam radę nadrobić chemię
i dlatego mam kłopocik czy iść na analitykę czy zrobic sobie rok przerwy i poprawiać maturę z chemii i wtedy na farmację .
Awatar użytkownika
asiula9222
Posty: 461
Rejestracja: 4 wrz 2010, o 11:58

Re: analityka medyczna czy farmacja????

Post autor: asiula9222 »

no nie wiem, ciężko mi radzić, ja zostałam w domu. Troche świruję, ale mam nadzieje, że uda mi się w tym roku. wole zrobić wszystko co możliwe, niż potem żałować, że poszłam na studia dla studiowania. Chociaż liczę się z tym, ze moze mi sie nie powiesc, ale jak to mowią, ze lepiej żałować , że się coś zrobiło niż sie tego nie zrobiło:)
gos_93
Posty: 6
Rejestracja: 22 lut 2012, o 15:19

Re: analityka medyczna czy farmacja????

Post autor: gos_93 »

też jestem tego zdania wolę studiować to co naprawde chcę robić .ale zarobki i znalezienie pracy po tych studiach .nie wiem który kierunek będzie dla mnie lepszy ? nie wiem czy jeśli dostane się na analitykę to iść na te studia .
Awatar użytkownika
zazu24
Posty: 612
Rejestracja: 6 maja 2011, o 16:45

Re: analityka medyczna czy farmacja????

Post autor: zazu24 »

idź na analitykę, jak w następnym roku dostaniesz się na farmację to będziesz miała luz, bo przedmioty się pokrywają, łatwo o przepisanie ocen ogólnie ludziom po pierwszym roku analityki jest lżej
Awatar użytkownika
vuze
Posty: 831
Rejestracja: 13 lip 2008, o 16:01

Re: analityka medyczna czy farmacja????

Post autor: vuze »

wybierz farmację. jeśli nawet nie dostaniesz się w tym roku, to zostań w domu i próbuj za rok. pamiętaj o ustawie, która za wykorzystany rok na analityce każe zapłacić Ci, kiedy rzucisz analitykę na rzecz farmacji.
poza tym po farmacji lepsze perspektywy przyszłej pracy.
Hachiko
Posty: 78
Rejestracja: 13 sie 2010, o 08:10

Re: analityka medyczna czy farmacja????

Post autor: Hachiko »

Masz jeszcze ponad dwa miesiące, bierz się za chemię, ona naprawdę nie jest taka trudna:) Ja zaczęłam w kwietniu dopiero i jakoś poszło. Teraz jestem na drugim roku farmacji:)
Powiem Ci tak: jeśli marzy Ci sie farmacja, to zostań w domu (z powodu tej całej ustawy). Farmacja jest droga, jeśli każą Ci zapłacić, za ten jeden rok, to może być kiepsko.
Jeśli chodzi o wybór, to z perspektywy znalezienia pracy też radzę farmację. Ludzie na analityce męczą się tak samo jak my na zajęciach, program mają tak samo załadowany, a po studiach bywa im ciężko.
Awatar użytkownika
Karolajn18
Posty: 616
Rejestracja: 24 sty 2010, o 20:08

Re: analityka medyczna czy farmacja????

Post autor: Karolajn18 »

Ja mam podobny dylemat - obecnie studiuję 1 rok analityki. Chciałabym się dostać na lekarski, ale myślę, że może być ciężko ( Na farmację w zeszłym roku zabrakło mi ok 20 punktów (dużo mniej niż na lekarski), więc łatwiej by mi było się dostać. Po pierwszym roku, szczerze mówiąc nie jestem zachwycona i nie sądzę, że chciałabym to robić. Po farmacji jest chyba jednak więcej możliwości rozwoju i pracy. Sama nie wiem co robić, a nie chcę kończyć studiów, które mi nie odpowiadają. /
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości