studia - wiek 23 lata, sens?

Porady i opinie o uczelniach kształcące w zakresie biologii. Punktacja przy rekrutacji. Pomoc w dostępie do materiałów do nauki biologii
Strider
Posty: 20
Rejestracja: 24 wrz 2007, o 19:36

studia - wiek 23 lata, sens?

Post autor: Strider »

Czy jest sens zaczynać studia w wieku 23 lat? Ostatnie lata pracowałem za granicą, żeby móc studiować i nie głodować. Uzbierałem pieniądze a teraz mam same wątpliwości Zawsze marzyłem, żeby pracować w jakimś parku, lesie, zagrodzie dla zwierząt, ogólnie zajmować się życiem. Nie ograniczam się do Polski, więc proszę nie argumentować, że nie warto, bo pracy nie znajdę Biologia czy leśnictwo? Czy po biologii będę pracował w lesie? Czy po leśnictwie będę mógł pracować poza lasem?
Czy studia są trudne i czy muszę się jakoś specjalnie przygotować skoro maturę zdałem cztery lata temu?
Awatar użytkownika
vuze
Posty: 831
Rejestracja: 13 lip 2008, o 16:01

Re: studia - wiek 23 lata, sens?

Post autor: vuze »

na naukę nigdy nie jest za późno próbuj, nic nie tracisz. myślę, że po biologii, to chyba po jakieś specjalizacji będziesz mógł pracować ze zwierzętami, np. w zoo. Po leśnictwie to na pewno. Najlepiej to poszukaj w necie o danych kierunkach, na pewno znajdziesz odpowiedź
powodzenia
Awatar użytkownika
karteczka88
Posty: 825
Rejestracja: 11 sty 2007, o 14:23

Re: studia - wiek 23 lata, sens?

Post autor: karteczka88 »

ja mam 24 lata i teraz jestem na I roku biologii także naprawdę jeśli się czymś interesujesz to warto spróbowac
"Jaki jest człowiek, takie są jego marzenia".
Awatar użytkownika
dzikus
Posty: 104
Rejestracja: 21 paź 2011, o 18:31

Re: studia - wiek 23 lata, sens?

Post autor: dzikus »

Wybierz moze biologie. Przykladowe specjalizacje na takim kierunku to biologia zwierzat, biologia roslin, biologia eksperymentalna, biologia ogolna etc na pewno masz wieksze pole manerwu niz po lesnictwie. Z tego co wiem od kumpeli, ktora we wroclawiu studiuje biologie to nauki jest tam sporo, ale jak od poczatku bedziesz zawziety to dasz rade. I nigdy nie jest za pozno na rozwijanie sie : ). Zreszta znam starszych studentow od Ciebie. Powodzenia! : )
Strider
Posty: 20
Rejestracja: 24 wrz 2007, o 19:36

Re: studia - wiek 23 lata, sens?

Post autor: Strider »

nie do końca nie mam nic do stracenia. Przez te 5 lat będę się utrzymywał z pieniędzy, które zarobiłem i które mógłbym przeznaczyć na coś innego. Nawet w pesymistycznej wersji gdybym skończył studia w wieku 30 lat to i tak drugie tyle muszę pracować więc myślę, że jest się o co starać. Największe wątpliwości wynikają z tego, że nikt mnie nie wspiera. Jedni radzą kupić mieszkanie inni założyć własną działalność a najczęściej słyszę, że jak skończę studia chwilę przed 30stką to nikt poważnie mnie nie potraktuje. Ale chyba tak nie będzie, co? Moja kandydatura będzie na równi traktowana z 24 latkami

genaktiv
Posty: 45
Rejestracja: 9 mar 2012, o 10:19

Re: studia - wiek 23 lata, sens?

Post autor: genaktiv »

Zdecydowanie odradzam Ci studia biologiczne, jeśli nie masz obecnie stałej pracy.

Mnóstwo osób kończy teraz biologię a potem nie pracują w zawodzie i w zasadzie marnują studiując ten kierunek 5 lat życia.

Wielu moich znajomych żałuje, że wybrało ten kierunek.

Nawet w szkole znalezienie pracy jest wręcz niemożliwe, bo placówki edukacyjne zamykane są na naszych oczach i będzie jeszcze gorzej. To samo dotyczy urzędów czy parków narodowych, coraz częściej obstawianych przez leśników, rolników i absolwentów ochrony środowiska.

Przeznacz zarobione pieniądze na studia, które zapewnią ci pracę i pieniądze.
Awatar użytkownika
Stalowy
Posty: 2447
Rejestracja: 27 lut 2010, o 23:35

Re: studia - wiek 23 lata, sens?

Post autor: Stalowy »

Może weterynaria.? Tyle że niełatwo się tam dostać. Leśnictwo jest OK z tego co słyszałem, chociaż w polsce podobno ciężko o pracę bez znajomości.
Awatar użytkownika
Miniaa
Posty: 388
Rejestracja: 7 maja 2009, o 19:05

Re: studia - wiek 23 lata, sens?

Post autor: Miniaa »

I trzeba przyznać, że weterynaria daje konkretne wykształcenie, tylko wtedy trzeba liczyć 6 lat, a to dopiero początek drogi
Awatar użytkownika
asiula9222
Posty: 461
Rejestracja: 4 wrz 2010, o 11:58

Re: studia - wiek 23 lata, sens?

Post autor: asiula9222 »

Stalowy, Ja odnoszę wrażenie, że w Polsce zawody po których można znaleźć spokojnie prace jest kilkanaście, szczerze powiedziawszy.
Awatar użytkownika
Stalowy
Posty: 2447
Rejestracja: 27 lut 2010, o 23:35

Re: studia - wiek 23 lata, sens?

Post autor: Stalowy »

asiula9222, nie rozumiem co masz na myśli mówiąc kilkanaście - w sensie, że tak dużo czy że tak mało
Awatar użytkownika
asiula9222
Posty: 461
Rejestracja: 4 wrz 2010, o 11:58

Re: studia - wiek 23 lata, sens?

Post autor: asiula9222 »

mało.! A co to dużo?
Awatar użytkownika
Miniaa
Posty: 388
Rejestracja: 7 maja 2009, o 19:05

Re: studia - wiek 23 lata, sens?

Post autor: Miniaa »

To może zróbmy listę magicznych kierunków studiów. Na pewno lek, wet, stom, farm co dalej?
Lucyfer
Posty: 636
Rejestracja: 8 sty 2012, o 15:27

Re: studia - wiek 23 lata, sens?

Post autor: Lucyfer »

górnictwo i związane z nim rzeczy
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości