studia medyczne

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
lizard96
Posty: 12
Rejestracja: 25 lis 2011, o 17:32

studia medyczne

Post autor: lizard96 »

Chcę w przyszłości być lekarzem, jak się do tego przygotować? jestem teraz w 3 klasie gimnazjum czy w lo braliście korki? z których przedmiotów i w której klasie? Na co zwracać szczególną uwagę? bardzo proszę o rady zależy mi na tym więc nie chce czegoś pominąć. Pomóżcie!
ногомас

Re: studia medyczne

Post autor: ногомас »

Uczyć się chemii, biologii i matematyki!
Awatar użytkownika
asiula9222
Posty: 461
Rejestracja: 4 wrz 2010, o 11:58

Re: studia medyczne

Post autor: asiula9222 »

i fizyki!
ногомас

Re: studia medyczne

Post autor: ногомас »

nie trzeba zdawać tam gdzie wymagają fizyki a matma i tak jest na maturze
Awatar użytkownika
asiula9222
Posty: 461
Rejestracja: 4 wrz 2010, o 11:58

Re: studia medyczne

Post autor: asiula9222 »

no al powiedzmy sobie szczerze, że matma ma sens jak się zda ją na 90 procent. wtedy sie przyda w rekrutacji.
lith
Posty: 3117
Rejestracja: 28 wrz 2009, o 22:49

Re: studia medyczne

Post autor: lith »

Ważne, żeby maturalnych przedmiotów nie olewać, starać się nie pogubić i nie zostać w tyle. Starać się wszystko zrozumieć, a nie kuć szczegóły na blachę. Polecam zdawać fizę, czy to podstawę, czy rozszerzenie, bo nic się nie ryzykuje, może się nie przydać, ale tyłek potrafi uratować w rekrutacji A tak to tez nie przesadzać i nie zmarnować całego liceum na dostawanie sie na studia, bo nie warto - i tak żadnej gwarancji nie ma. A wcale się nie dostają same nie wiadomo jakie osoby, więc spokojnie, ważne żeby umieć opanować stres i to można poćwiczyć przez ten czas np. startując w jakichś konkursach itd. tak, żęby matura byłą kolejnym testem do napisania, a nie jakimś nie wiadomo czym, bo się zesramy ze stresu i nie napiszemy połowy tego co wiemy. Korków nie brałem, dostałem się z 1 listy gdzie chciałem, może nie polecam takiego planu minimalnego jak ja wykonywałem, ale tez nie ma coś przesadzać jak niektórzy.
Zablokowany
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość