proces biosyntezy białek / pomoc w zadaniu

Genetyka w życiu człowieka, zwierząt, roślin i innych organizmów to najczęściej poruszane tematy na forum genetyki
stah
Posty: 11
Rejestracja: 27 lut 2012, o 10:53

Re: proces biosyntezy białek / pomoc w zadaniu

Post autor: stah »

Powiedziałeś o trzech etapach translacji, a wymieniłeś dwa
chyba że STOP to też etap, ewentualnie zakonczenie jest trzecim etapem?

doczytam z linku
Awatar użytkownika
Stalowy
Posty: 2447
Rejestracja: 27 lut 2010, o 23:35

Re: proces biosyntezy białek / pomoc w zadaniu

Post autor: Stalowy »

Trzeci etap to TERMINACJA czyli jak powiedziałeś: stop P
stah
Posty: 11
Rejestracja: 27 lut 2012, o 10:53

Re: proces biosyntezy białek / pomoc w zadaniu

Post autor: stah »

Stalowy, widziałeś moją pracę. Chciała mi dać mocne 2, słabe 3. Że niby miałem opisać biosyntezę białek ogólnie i dokładnie, a działanie operonu w skrócie.
Awatar użytkownika
Stalowy
Posty: 2447
Rejestracja: 27 lut 2010, o 23:35

Re: proces biosyntezy białek / pomoc w zadaniu

Post autor: Stalowy »

Ja zrozumiałem, że masz ująć temat tak jak go podałeś: Biosynteza białka NA PODSTAWIE operonu laktozowego". Gdyby brzmiał Biosynteza białka. Operon laktozowy", to zupełnie inaczej byśmy rozmawiali

Ja skupiłem się tylko na biosyntezie u prakariota, bo tak rozumiałem że trzeba to zrobić - u eukariota jest parę niuansów, których w ogóle nie poruszałem - np. posttranskrypcyjne zmiany jakie zachodzą w mRNA, a których u prokariota nie ma.
stah
Posty: 11
Rejestracja: 27 lut 2012, o 10:53

Re: proces biosyntezy białek / pomoc w zadaniu

Post autor: stah »

Dobrze mieli ci, którzy wzięli prosto z neta biosyntezę białek, i opisali operon (tzn zasada ctrl+c, ctrl+v) - to były prace czwórkowe.

Widzisz, zrozumieliśmy to tak samo. A ona mi wytyka, że trzeba myśleć i rozumieć polecenie.

W wolnej chwili wyślę Ci jeszcze PMke, tak tylko z informacją na temat tego o czym nie napisałem (dała mi cały spis co mam dopisać, poprawić)
Awatar użytkownika
Stalowy
Posty: 2447
Rejestracja: 27 lut 2010, o 23:35

Re: proces biosyntezy białek / pomoc w zadaniu

Post autor: Stalowy »

W porządku

Dla mnie najbardziej satysfakcjonujące jest to, że w pewnym stopniu to zrozumiałeś: w przeciwieństwie do rzeszy ctrl + c i ctrl + v.

Nigdy moim nadrzędnym celem nie było, żebyś dostał 5 (jakkolwiek to dziwnie brzmi ) jeżeli byś miał tego w ogóle nie rozumieć.

Czekam na PM, popracujemy nad tą pracą - jutro jadę do Wrocławia więc może być tak, że odpowiem dopiero w niedzielę
stah
Posty: 11
Rejestracja: 27 lut 2012, o 10:53

Re: proces biosyntezy białek / pomoc w zadaniu

Post autor: stah »

Chciałem to zrozumieć i co miałem to zrozumiałem. Wiedziałem jak to działa, o czym piszę.
Po rozeznaniu - jako jedyny z klasy. Tylko teraz nie wiem po co.
Oceny które zdobywamy w semestrze nie liczą się u tej nauczycielki do egzaminu (tzn mamy nie mieć jedynek w semestrze).

Dosyć się napracowałem moim zdaniem, poza tym moja dziewczyna w LO tego nie miała, jej koleżanka na bio-chem miała. Więc dlaczego my to mamy w ULO, tego nikt nie wie.

Poszedłem za klasą - wydrukowałem resztę prosto z neta, na następnej lekcji dostanie. Pójdzie PM z informacją do Ciebie
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości