Obserwacja bobrów

Problemy zoologii w tym anatomii, fizjologii, morfologii, embriologii, cytologii, również zwierząt domowych
Awatar użytkownika
boardslides
Posty: 114
Rejestracja: 18 maja 2010, o 18:46

Obserwacja bobrów

Post autor: boardslides »

Byłem dziś nad rzeczką gdyż potrzebuję zaobserwować bobry, mam zamiar pisać pracę biologiczną z tym związaną. Z wycieczki niestety nic nie wywnioskowałem oprócz paru zdjęć:
1. Ślady bobrów? Jestem prawie pewien, oceńcie:
1.jpg
2. Obok powyższych zdjęć znalazłem także wyjście z rzeczki i tu mam pytanie czy wśród tych śladów znajdują się jakieś bobra?
1.png
Po przejściu około 1,5km wzdłuż rzeki nie znalazłem już żadnych śladów pobytu tych zwierząt.Martwi mnie to, czy one tutaj będą za jakiś czas. Proszę o pomoc jeśli dacie radę.
Pozdrawiam!
Detektyw Monk

Re: Obserwacja bobrów

Post autor: Detektyw Monk »

Mnie to wygląda , na taki scenariusz .Bóbr rozpoczął swoje prace , ale coś go spłoszyło i dał w nogę .
Awatar użytkownika
boardslides
Posty: 114
Rejestracja: 18 maja 2010, o 18:46

Re: Obserwacja bobrów

Post autor: boardslides »

Jest też taka możliwość ,że coś go spłoszyło, ale czy któreś z tych śladów to ślady bobra?
WojtekB
Posty: 2241
Rejestracja: 31 sie 2007, o 08:17

Re: Obserwacja bobrów

Post autor: WojtekB »

boardslides pisze:Jest też taka możliwość ,że coś go spłoszyło, ale czy któreś z tych śladów to ślady bobra?
Ja tylko widzę ślady łabędzia i jakiegoś ssaka, ale śladów bobra tam nie widzę.

Bóbr może przemieszczać się na dość spore dystanse zanim znajdzie dogodne miejsce dla siebie. Poza tym jest zwierzęciem nocnym, więc ciężko będzie Tobie obserwować go w środku dnia
Awatar użytkownika
boardslides
Posty: 114
Rejestracja: 18 maja 2010, o 18:46

Re: Obserwacja bobrów

Post autor: boardslides »

Ok dzięki, no własnie z ta obserwacja mnie martwi
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości