Stypednium socjalne - ŚUM

Forum studenckie dla przyszłych, obecnych i byłych studentów kierunków przyrodniczych i pozostałych. Podziel się swoimi doświadczeniami, radościami i smutkami
MidasQueen
Posty: 30
Rejestracja: 7 mar 2012, o 22:35

Stypednium socjalne - ŚUM

Post autor: MidasQueen »

Czy ktoś z Was może orientuje się jaki jest próg do stypendium socjalnego na Sląskim Uniwersytecie Medycznym i jaka jest jego wysokość? Najprawdopodobniej wybieram się tam na studia, a strona uczelni jest, niestety, dość uboga w informacje.
Awatar użytkownika
Stalowy
Posty: 2447
Rejestracja: 27 lut 2010, o 23:35

Re: Stypednium socjalne - ŚUM

Post autor: Stalowy »

Nie było tak ciężko, hm?
MidasQueen
Posty: 30
Rejestracja: 7 mar 2012, o 22:35

Re: Stypednium socjalne - ŚUM

Post autor: MidasQueen »

Dziękuję bardzo, najwyraźniej dla mnie było ciężko ]
Awatar użytkownika
Stalowy
Posty: 2447
Rejestracja: 27 lut 2010, o 23:35

Re: Stypednium socjalne - ŚUM

Post autor: Stalowy »

Na zdrówko, na zdrówko.
Artemma
Posty: 10
Rejestracja: 19 paź 2011, o 18:32

Re: Stypednium socjalne - ŚUM

Post autor: Artemma »

Czy ktoś sie oreintuje ile wynoszą stawki stypendium socjalnego w tym roku akademickim?
babicz9
Posty: 65
Rejestracja: 4 mar 2011, o 19:34

Re: Stypednium socjalne - ŚUM

Post autor: babicz9 »

odswiezam, tez jestem zainteresowany, i od kiedy sie sklada wnioski?
aligator99
Posty: 38
Rejestracja: 30 lis 2012, o 20:13

Re: Stypednium socjalne - ŚUM

Post autor: aligator99 »

Witam
Dobrze że rozmawiamy o stypendiach socjalnych u mnie sytuacja wygląda tak
w tym roku będę pierwszy raz składać dokumenty o stypendium . Dochód na jedną osobę w moim przypadku przekracza o 110 zł na osobę . Kwota jest 850 ,20 . Czy jest sens składania podania ?

Słyszałem opinie od starszych guru że niektórzy ukrywają dochody aby dostać stypendium socjalne w sensie ( ziemia rodziców, alimenty) podobno komisja takie przypadki przepuszcza . Czy to prawda ?
Jak to wygląda u was ? słyszeliście o takich przypadkach ?
Będę wdzięczy za odpowiedz
Awatar użytkownika
olunia16
Posty: 111
Rejestracja: 29 sty 2010, o 13:58

Re: Stypednium socjalne - ŚUM

Post autor: olunia16 »

Hej aligator99 muszę Cię zmartwić miałam w zeszłym roku podobną sytuację kwota też o 100 zł na osobę przekraczała to mi to odrzucili a jak chciałam się odwołać to powiedzieli że ok mogę tylko że też odrzucą bo odwołanie ma sens jak się przekracza do 20 zł na osobę góra. Także nie liczyłabym na zbyt wiele bo możesz się przeliczyć. Dodam że studiuję na UMP ale przypuszczam że podobnie będzie na ŚUM z tego względu że maksymalną kwotę ustala ministerstwo i widełki odchyleń od tej kwoty też. Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Rafau
Posty: 99
Rejestracja: 20 lip 2012, o 13:10

Re: Stypednium socjalne - ŚUM

Post autor: Rafau »

A składał ktoś to podanie pocztą? Nie za bardzo chce mi się tam specjalnie wybierać z kilkoma kartkami
babicz9
Posty: 65
Rejestracja: 4 mar 2011, o 19:34

Re: Stypednium socjalne - ŚUM

Post autor: babicz9 »

o socjala sklada sie po immatrykalacji najwczesniej, bynajmniej tak jest na wum , a progi sa taki , dochod na osobe do 420 620 pln
421-620 420pln
621-820 220 pln
Bynajmniej tak bylo w tamtym roku, lecz czuje ze w tym bedzie tak samo , na śum tez pewnie beda takie progi ,
Do tego moze byc bonus za mieszkanie w akademiku/stancji, chyba 200 pln + okresowe zapomogi
aligator99
Posty: 38
Rejestracja: 30 lis 2012, o 20:13

Re: Stypednium socjalne - ŚUM

Post autor: aligator99 »

A ja liczę liczę i różne sumy mi wychodzą na tego socjalagt
moje zdenerwowanie sięgnęło zenitu i udałam się do fachowego biura rachunkowego i mi wyliczyli że mam 840 zł na osobę . A socjal na moim Harvardzie to 850 .
katiii3
Posty: 2
Rejestracja: 13 sie 2013, o 14:47

Re: Stypednium socjalne - ŚUM

Post autor: katiii3 »

wszystko zależy od sytuacji w domu. Stypendia są wypłacane w wysokości od 100 zł do 400-500
BiałaNoc
Posty: 161
Rejestracja: 10 maja 2011, o 20:06

Re: Stypednium socjalne - ŚUM

Post autor: BiałaNoc »

A te podane kwoty to w zwiększonej kwocie już podane? Czy jest na śumie taka opcja?
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 12 gości