wciąż się waham - co po biolchemie

Matura 2019 - Forum maturzystów i kandydatów na studia. Nie wiesz jaki wybrać kierunek? Nie wiesz jak wygląda rekrutacja? Masz pytanie dotyczące toku studiów?
Dafisia
Posty: 10
Rejestracja: 23 lut 2012, o 21:19

wciąż się waham - co po biolchemie

Post autor: Dafisia »

Przejrzałam już dziesiątki wątków z cyklu co po biolchemie jednak każdy z nich kończy się dobrą radą byle nie TE studia! po TYM kierunku nie ma żadnej pracy! nieważne o jaki kierunek chodzi.

Bardzo lubię biologię, chemię lubię, ale trochę mniej mnie pasjonuje. Fizyka dopiero parę miesięcy temu wydała mi się ciekawa i ludzka, wystarczy zrozumieć.
Na maturze zdaję biologię, chemię, angielski na rozszerzeniu i fizykę na podstawie.
Na stomatologię nie mam co liczyć (choć zawsze wszyscy twierdzili, że taka mądra i ambitna dziewczynka na pewno będzie panią doktor! i chyba nawet w to uwierzyłam w pewnym momencie!), jestem świadoma, że nie uzyskam wyniku ok.90%. Mieszkam na południu Polski, dlatego biorę pod uwagę głównie Wrocław i Kraków, ewentualnie Warszawę, choć nie wiem czy odległość mnie nie zabije.
Myślałam o AGH (ponoć ogromny plus u przyszłego pracodawcy, wysoki poziom, ludzkie podejście do studenta, innowacyjność), ale tam kierunki są typowo chemiczne.
Bardzo dobrze mówię po angielsku więc, jeśli będzie taka możliwość, chętnie wezmę udział w Erasmusie lub innej wymianie czy projekcie. Mam skończone różne kursy, które, jeżeli po studiach nie dostane pracy w zawodzie, będą deską ratunkową.

Myślę nad biotechnologią, technologią chemiczną, analityką medyczną, inż materiałową, ale także miałam pomysł by rzucić się na głęboką wodę czyli energetykę.

Czy jakiś student/studentka mógłby mi rozjaśnić co i jak, na co warto, co tylko ładnie brzmi.? Obawiam się, że popełnię największy błąd w swoim życiu tylko dlatego, że zbyt optymistycznie podejdę do tematu!
Awatar użytkownika
Stalowy
Posty: 2447
Rejestracja: 27 lut 2010, o 23:35

Re: wciąż się waham - co po biolchemie

Post autor: Stalowy »

Na stomatologię nie trzeba po 90, tylko po 80 (tegoroczny próg: 163)

Biotechnologia, tech. chemiczna. Kierunek troszeczkę mało robotny tak mi się zdaje - szanse pracy skrajnie średnie. Kolega bardzo sobie chwalił wiertnictwo naftowe i gazownictwo np. (ale to bardziej związane z geografią), tam z pracą nie ma żadnych problemów, rynek przyjmuje każdą ilość
Dafisia
Posty: 10
Rejestracja: 23 lut 2012, o 21:19

Re: wciąż się waham - co po biolchemie

Post autor: Dafisia »

No dobrze, a po takim wiertnictwie gazownictwie, co się właściwie robi?

Biotechnologia, nie, technologia chemiczna nie, nic tylko pójść na filologię!
Mam świadomość ilu jest bezrobotnych, ale. na cóż ja mam w takim razie iść?
Awatar użytkownika
Stalowy
Posty: 2447
Rejestracja: 27 lut 2010, o 23:35

Re: wciąż się waham - co po biolchemie

Post autor: Stalowy »

Jeżeli masz dobry pomysł na siebie i wiesz czego chcesz od życia to i po biologii osiągniesz sukces

Po wiertnictwie jedziesz np. na platformę wiertniczą na bałtyk albo inny pacyfik Ewentualnie możesz szukać gazu łupkowego gdzieś po Polsce. Na 4 roku wszyscy mają już podpisane kontraktu na 3-4 koła miesięcznie

Ewentualnie możesz rozpocząć działalność gospodarczą i zamiast tracić czas na studia które i tak Ci nic nie dadzą - zacząć zarabiać
Dafisia
Posty: 10
Rejestracja: 23 lut 2012, o 21:19

Re: wciąż się waham - co po biolchemie

Post autor: Dafisia »

. i wyjść za bogatego szejka. W sumie. Pomysł całkiem niezły!
Mimo wszystko, chyba jednak zostanę przy bardziej przyziemnych studiach. Może znajdzie się tu ktoś, kto przedstawi plusy i minusy kierunków związanych z biologią i chemią oraz perspektywy.

Tak szczerze mówiąc to. mam wrażenie, że nieważne na jakie studia pójdę, byle były inżynierskie, a co potem będzie to już kwestia, głównie, szczęścia. Tyle tylko, że skoro po niczym nie ma pracy, niech to chociaż będą CIEKAWE studia!
Lucyfer
Posty: 636
Rejestracja: 8 sty 2012, o 15:27

Re: wciąż się waham - co po biolchemie

Post autor: Lucyfer »

Górnictwo i geologia, gazownictwo itp AGH ma szeroką ofertę
Dafisia
Posty: 10
Rejestracja: 23 lut 2012, o 21:19

Re: wciąż się waham - co po biolchemie

Post autor: Dafisia »

Lucyfer pisze:Górnictwo i geologia, gazownictwo itp AGH ma szeroką ofertę
Jakoś trudno mi sobie wyobrazić siebie (dziewczynę) jako kogoś na tak zmaskulinizowanym kierunku, głównie fizycznym, a ja jestem tylko po skromnym biolchemie. Z resztą obawiam się, że dla dziewczyn, o ile nie mają typowo męskiego, ścisłego, technicznego umysłu pracy po tym za bardzo nie będzie
Dafisia
Posty: 10
Rejestracja: 23 lut 2012, o 21:19

Re: wciąż się waham - co po biolchemie

Post autor: Dafisia »

Mesjasz pisze:Na inżynierii gazowniczej i naftowej można robić też specjalizacje, po których można pracować w biurze przed komputerem
Niedługo będą dni otwarte na AGH, pojedź, popytaj
Praca przed komputerem to raczej jedna z tych, których sobie nie wyobrażam. Myślałam bardziej o pracy bezpośrednio z ludźmi lub w laboratorium. Komputery nigdy mnie nie pociągały, za wyjątkiem facebooka
kraska
Posty: 89
Rejestracja: 19 wrz 2011, o 18:05

Re: wciąż się waham - co po biolchemie

Post autor: kraska »

A jak u Ciebie stoi biologia i chemia skoro wątpisz w dobry wynik?
Dafisia
Posty: 10
Rejestracja: 23 lut 2012, o 21:19

Re: wciąż się waham - co po biolchemie

Post autor: Dafisia »

Ciężko tak przewidywać
Oceny ocenami, a matura maturą, naprawdę nie wiem w jaki sposób mam to określić.
kraska
Posty: 89
Rejestracja: 19 wrz 2011, o 18:05

Re: wciąż się waham - co po biolchemie

Post autor: kraska »

Chodzi o to czy sama czujesz się przygotowana z tych przedmiotów?
Na podstawie przerabianych arkuszy też w jakiś sposób możesz to ocenić)
Dafisia
Posty: 10
Rejestracja: 23 lut 2012, o 21:19

Re: wciąż się waham - co po biolchemie

Post autor: Dafisia »

Czuję się względnie przygotowana (choć jestem z tych, co zawsze twierdzą, że przecież może być lepiej!), kończę dobrą szkołę, mam mega ambitną klasę. Ale co będzie, tego nie wie nikt
Awatar użytkownika
Mårran
Posty: 3873
Rejestracja: 8 kwie 2008, o 19:17

Re: wciąż się waham - co po biolchemie

Post autor: Mårran »

Możesz uderzać w biotech i po studiach zmyć się za granicę.
Pani Buka
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 11 gości