lekarski czy farmacja? POMOCY!

Matura 2019 - Forum maturzystów i kandydatów na studia. Nie wiesz jaki wybrać kierunek? Nie wiesz jak wygląda rekrutacja? Masz pytanie dotyczące toku studiów?
Stworek
Posty: 229
Rejestracja: 30 paź 2009, o 18:00

Re: lekarski czy farmacja? POMOCY!

Post autor: Stworek »

ok, to do Zabrza nie pójdę tak serio, to będę składać do Gdańska i Bydgoszczy.

No wyobrażam sobie. Jestem w klasie, która liczy 21 dziewczyn, tylko 3 chłopaków. I już w LO dziwne rzeczy się dzieją
Awatar użytkownika
Stalowy
Posty: 2447
Rejestracja: 27 lut 2010, o 23:35

Re: lekarski czy farmacja? POMOCY!

Post autor: Stalowy »

To o pyszałkach itd. było ironiczne . Najczęściej fajność ludzi jest odwrotnie proporcjonalna do wysokości progu. True story. Gdańsk

Tk, wiesz więc o czym mówię
Stworek
Posty: 229
Rejestracja: 30 paź 2009, o 18:00

Re: lekarski czy farmacja? POMOCY!

Post autor: Stworek »

ok tak, też tak myślę, tyle się naczytałam na różnych forach i tam gdzie jest prestiż studiowania, np. Poznań - tym bardziej niezdrowa atmosfera tam panuje.
więc mam rozumieć, polecasz Gdańsk?
Awatar użytkownika
Stalowy
Posty: 2447
Rejestracja: 27 lut 2010, o 23:35

Re: lekarski czy farmacja? POMOCY!

Post autor: Stalowy »

Słyszałem, że to bardzo fajna uczelnia, tu na forum jest kilkoro naprawdę równych ludzi stamtąd - np. Imatinib albo Lith. Tyle, że podobno jest całkiem przyzwoity odsiew, Lith mówił o 80 (?) osobach odleciałych z anatomii
Awatar użytkownika
asiula9222
Posty: 461
Rejestracja: 4 wrz 2010, o 11:58

Re: lekarski czy farmacja? POMOCY!

Post autor: asiula9222 »

kerq pisze:mów co chcesz ale lekarze w polsca sa bardzo szanowani . poza tym jako lekarz Ty i Twoje dzieci wchodzicie do kazdego innego lekarza bez kolejki, nawet jesli chciałbys zaczekać (wiem bo sam jestem synem 2 lekarzy D)
Słaby argument, który nie powinien przekonywać do medycyny.
Awatar użytkownika
Stalowy
Posty: 2447
Rejestracja: 27 lut 2010, o 23:35

Re: lekarski czy farmacja? POMOCY!

Post autor: Stalowy »

Możesz powiedzieć, że słaby ale zdziwiłabyś się, gdybym powiedział Ci, że jest to koronny argument czemu ludzie przychodzą na te studia True story.

Dla mnie ma to bardzo duże znaczenie, gdy teraz na to patrzę. Dzięki studiom poznaję bardzo dużo osób, wielu z nich będzie kiedyś w przyszłości świetnymi specjalistami z pewnych dziedzin. Dodatkowo, kiedy będę już dentystą ja i moja rodzina będzie mogła liczyć na naprawdę dobry dostęp do usług medycznych.

Odrzucić taki argument tylko dlatego, że to nieprzyzwoite"? Realizm vs heroizm.
Awatar użytkownika
asiula9222
Posty: 461
Rejestracja: 4 wrz 2010, o 11:58

Re: lekarski czy farmacja? POMOCY!

Post autor: asiula9222 »

Stalowy, . Na każdych studiach możesz poznać wiele osób, którzy będą świetnymi fachowcami.tak samo jak na medycynie czy stomatologii.
Rozumiem , że ludzie pchają się tam dla kasy", ale dlatego, żeby wzbudzać szacunek? Żałosne i prymitywne.
lith
Posty: 3117
Rejestracja: 28 wrz 2009, o 22:49

Re: lekarski czy farmacja? POMOCY!

Post autor: lith »

Na tych studiach jest jednak sporo ludzi specyficznych, bo wysokie progi temu sprzyjają Jest spora rzesza ludzi, którzy w sumie są spoko, ale poza studiami (którymi się strasznie srają) nic więcej nie widzą, mało gdzie wychodzą, za bardzo jakichś zainteresowań poza najbliższe koło to nie mają, ze sporą częścią nawet nie ma za bardzo o czym pogadać. Często się przejmują, tworzą problemy nie wiadomo z czego itd. Ale spoko, jest też sporo osób, z którymi można robić coś więcej niż tylko nauka anaty Więc jak się dobrze ogarnie towarzystwo to chyba można skończyć te studia w dobrym klimacie i bez poważniejszego uszczerbku na psychice . No i trochę się trafi totalnych oryginałów co to się do rezerwatu w sumie nadają. Czasami też się trafi ktoś kto kombinuje i jest w stanie innym zrobić pod górę, żeby samemu coś zyskać, ale to są pojedyncze jednostki i pewnie wszędzie się może jakiś mondzioł trafić. Co do lek vs stoma to u nas w roczniku stoma też miała jakieś chore akcje, więc tu i tu niektórym odpie. czasami
Awatar użytkownika
asiula9222
Posty: 461
Rejestracja: 4 wrz 2010, o 11:58

Re: lekarski czy farmacja? POMOCY!

Post autor: asiula9222 »

Ktoś mi opowiadał, że na ŚUM ie podobno studenci chodzili w garniakach, że niby tacy ważni. Hehe ale trudno mi w to uwierzyć
Stworek
Posty: 229
Rejestracja: 30 paź 2009, o 18:00

Re: lekarski czy farmacja? POMOCY!

Post autor: Stworek »

Więc trzeba po prostu być silnym. Zacisnąć zęby i żyć.
kerq
Posty: 114
Rejestracja: 26 lut 2012, o 14:23

Re: lekarski czy farmacja? POMOCY!

Post autor: kerq »

Stworek pisze:więc zostanę lekarzem, hehe p

a Ty też myślisz o tym zawodzie, kerq?

mysle, mysle ale zobaczymy jak pojdzie matura . mam z kolei dylemat stomatologia/medycyna

asiula9222 pisze:Stalowy, . Na każdych studiach możesz poznać wiele osób, którzy będą świetnymi fachowcami.tak samo jak na medycynie czy stomatologii.
Rozumiem , że ludzie pchają się tam dla kasy", ale dlatego, żeby wzbudzać szacunek? Żałosne i prymitywne.
moja kolezanka (nie wiadomo czemu) zrezygnowala z medycyny na UJcie . ponoc to nie studia dla niej ale kto rezygnuje z medycyny .do ktorej uczyl sie cale liceum jak popier***
jezeli sie chce byc kims szanowanym to tak. dlaczego medycyna i prawo są uwazane za bardoz dobre studia?

powiesz komus moja córka studiuje medycyne - to polowie wsi wyjdą oczy . eh tak prawda
Ostatnio zmieniony 13 mar 2012, o 20:24 przez kerq, łącznie zmieniany 3 razy.
Awatar użytkownika
Stalowy
Posty: 2447
Rejestracja: 27 lut 2010, o 23:35

Re: lekarski czy farmacja? POMOCY!

Post autor: Stalowy »

asiula9222, tylko chodzi o to jak często naprawiasz telewizor czy budujesz dom, a jak często chodzisz do lekarza

Pojedyncze jednostki, tak jak określił to Lith Nam koleżanka ze Szczecina opowiadała, że widywała studentów pierwszego roku jeżdżących autobusami kom. miejskiej w fartuchach i ze stetoskopami i głośno rozprawiających o anatomii do tego Indywidua i oryginały (czasem kwiatki godne rezerwatu, jak to określił Lith), zdarzają się wszędzie

Sam często ubiorę się pod krawacik", jeżeli poleci cynk, że akurat ta starsza p. docent lubi chłopców w koszulach To tak jakby kobieta ubrała głębszy dekolt
kerq
Posty: 114
Rejestracja: 26 lut 2012, o 14:23

Re: lekarski czy farmacja? POMOCY!

Post autor: kerq »

dekoltowi nie dorównasz .
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 15 gości