Medycyna czy prawo

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
Awatar użytkownika
Stalowy
Posty: 2447
Rejestracja: 27 lut 2010, o 23:35

Re: Uwaga!! Lekarski!! HELP dla życia bez tytoniu

Post autor: Stalowy »

* Lek zeszłoroczny: 245
* Stoma zeszłoroczna: 240

Nie tak przerażająco 80 bio, 80 chem i 80 fiz. Do ogarnięcia.
Awatar użytkownika
proximeaccessit
Posty: 256
Rejestracja: 12 mar 2010, o 01:09

Re: Uwaga!! Lekarski!! HELP dla życia bez tytoniu

Post autor: proximeaccessit »

Z chemii spokojnie da się wyciągnąć 90% bez większego trudu, za to pewnie najgorszej jest z biologią - ze względu na klucz.
Awatar użytkownika
Stalowy
Posty: 2447
Rejestracja: 27 lut 2010, o 23:35

Re: Uwaga!! Lekarski!! HELP dla życia bez tytoniu

Post autor: Stalowy »

80 z fizy podstawowej to też jest w miarę spokojnie do zrobienia, więc zostaje 10% buforu na biologię (powiedzmy)
Awatar użytkownika
proximeaccessit
Posty: 256
Rejestracja: 12 mar 2010, o 01:09

Re: Uwaga!! Lekarski!! HELP dla życia bez tytoniu

Post autor: proximeaccessit »

Racja, materiał na fizykę podst. to głównie gimnazjum + parę nowych rzeczy, których nauka nie zajmuje wiele czasu. Ja robiłam poziom rozszerzony w liceum, więc nawet nie wiem, ile czasu zajmuje realizacja programu podstawowego. Jeśli dwa lata, to spokojnie samemu można to przerobić w rok razem z dwoma innymi przedmiotami. Do roboty
Awatar użytkownika
ancur93
Posty: 45
Rejestracja: 5 mar 2012, o 17:23

Re: Uwaga!! Lekarski!! HELP dla życia bez tytoniu

Post autor: ancur93 »

Za niecałe dwa miesiące wos R, ang R i j.pol R. Trochę tego jest, więc jak na razie muszę się skupić na ich nauce bo pasuje się dostać na to prawo, a potem dopiero zacznę działać z bio, chem i fiz

Jak więc można się domyślić z nauką pamięciową u mnie nie ma problemu, tak więc jeśli chodzi o biologię i kwestię wstrzelenia się w klucz, to muszę znaleźć tylko kogoś dobrego do pomocy, gorzej czuję, będzie z chemią i fizyką

Ps:Dzięki za info na temat progów i ogólnie matury z tych przedmiotów, wszystko bardzo się przydaje
Michch
Posty: 285
Rejestracja: 14 lip 2011, o 19:24

Re: Uwaga!! Lekarski!! HELP dla życia bez tytoniu

Post autor: Michch »

Już nie przesadzajmy z trudnością tych studiów Nie jest źle, trzeba tylko potrafić olewać niektóre, czasem ważne rzeczy, nie przejmować się porażkami, podchodzić do wszystkiego ze sporym dystansem. Osoby, które nie spełniają przynajmniej jednego z tych kryteriów bardzo szybko odpadają, bo po prostu nie radzą sobie psychicznie. A a propos tego kucia - ja na to patrzę długoterminowo, tzn jeżeli teraz mam ślęczeć nad książkami i wkuwać na pamięć przebiegi nerwów i przyczepy mięśni (tego ostatniego szczególnie nie znoszę), żeby w przyszłości wieść w miarę godne życie i mieć ciekawą pracę, to chętnie taką cenę zapłacę, nie jest ona zbyt wygórowana. Właśnie to jest problemem wielu maturzystów - nie myślą długoterminowo.
kerq
Posty: 114
Rejestracja: 26 lut 2012, o 14:23

Re: Uwaga!! Lekarski!! HELP dla życia bez tytoniu

Post autor: kerq »

Stalowy pisze:kerq, mówi się KUCIA - nie kłujesz nauki igłą tylko KUJESZ jak kowal żelazo lulz Nie ZAKŁUWASZ się tylko ZAKUWASZ na śmierć

PS: fajnie się mówi o studiach na których się nie było i nic o nich nie wie
wybieram sie na ten kierunek , duzo znajomych na nim jest i moi rodzice go skonczyli, wiec jakąs tam wiedzę o nim mam . siedzę 8 miesiac w Niemczech i to mi na zle z ortografią wychodzi
Awatar użytkownika
Stalowy
Posty: 2447
Rejestracja: 27 lut 2010, o 23:35

Re: Uwaga!! Lekarski!! HELP dla życia bez tytoniu

Post autor: Stalowy »

Wszystko zależy od mentalności z jaką podejdziesz do tych studiów - jeżeli chcesz zakuwać chemię czy historię medycyny z 1 roku, które absolutnie nic nowego nie wnoszą do wiedzy która Ci się kiedyś przyda, a wręcz zaśmieca Twój umysł, to możesz zakuwać

Najważniejsze to wybrać taką uczelnię, która pozwoli Ci NIE ZAKUWAĆ z takiej chemii i sobie ją odpuścić. Żebyś mógł się uczyć czegoś co Ci się bardziej przyda lub co po prostu Cię fascynuje.
Awatar użytkownika
Lektom
Posty: 1073
Rejestracja: 26 lis 2009, o 15:33

Re: Uwaga!! Lekarski!! HELP dla życia bez tytoniu

Post autor: Lektom »

Stalowy pisze:Wszystko zależy od mentalności z jaką podejdziesz do tych studiów - jeżeli chcesz zakuwać chemię czy historię medycyny z 1 roku, które absolutnie nic nowego nie wnoszą do wiedzy która Ci się kiedyś przyda, a wręcz zaśmieca Twój umysł, to możesz zakuwać

Najważniejsze to wybrać taką uczelnię, która pozwoli Ci NIE ZAKUWAĆ z takiej chemii i sobie ją odpuścić. Żebyś mógł się uczyć czegoś co Ci się bardziej przyda lub co po prostu Cię fascynuje.
a która uczelnia na to pozwala:D?
Awatar użytkownika
Stalowy
Posty: 2447
Rejestracja: 27 lut 2010, o 23:35

Re: Uwaga!! Lekarski!! HELP dla życia bez tytoniu

Post autor: Stalowy »

Na pewno Wrocław, w Zabrzu poza paroma wyjatkami też można się nieźle opieprzać jak się wie jak się zakręcić Szczecin też podobno strasznie nie daje w kość o ile mówili mi znajomi.

O reszcie uczelni się nie wypowiadam, ponieważ nie mam informacji z pierwszej ręki
lith
Posty: 3117
Rejestracja: 28 wrz 2009, o 22:49

Re: Uwaga!! Lekarski!! HELP dla życia bez tytoniu

Post autor: lith »

Wszędzie różnie się to rozkłada, bo inne katedry mają odchyły. Sporo tez zależy na jakich asystentów się trafi. Ale najwięcej to zależy od własnego podejścia, bo zaharować to się można na każdej uczelni pewnie. Ja tam u siebie nie narzekam za bardzo. Idzie olać na tyle co by się nie zamęczyć
Awatar użytkownika
ancur93
Posty: 45
Rejestracja: 5 mar 2012, o 17:23

Re: Uwaga!! Lekarski!! HELP dla życia bez tytoniu

Post autor: ancur93 »

Po postach widzę, że nie ma źle a wręcz przeciwnie jest spoko
Proszę o dalsze info i opinie, ile się tylko da, wszystko ważne.
Awatar użytkownika
proximeaccessit
Posty: 256
Rejestracja: 12 mar 2010, o 01:09

Re: Uwaga!! Lekarski!! HELP dla życia bez tytoniu

Post autor: proximeaccessit »

Uprzejmie donoszę, że w Warszawie też jest lajtowo.
Będziesz studiować prawo i uczyć się do matury?
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 11 gości