FARMACJA - LO czy technikum?

Wykaz uczelni medycznych o kierunku farmaceutycznym. Opinie i porady dotyczące punktacji i rekrutacji na farmację w poszczególnych uczelniach.
_paulaa_
Posty: 10
Rejestracja: 9 mar 2012, o 12:33

FARMACJA - LO czy technikum?

Post autor: _paulaa_ »

Witam ! )
Chodzę do 3 klasy gimnazjum i za niedługo będę musiała wybrać szkołę średnią. I tu pojawia się mój problem. W przyszłości chciałabym studiować farmację - dlatego piszę na tym forum. Chodzi o to czy lepiej byłoby mi wybrać technikum (konkretnie ŚlTZN w Katowicach) - na profilu analityk, czy po prostu liceum biol - chem? Liczę na jakieś konkretne odpowiedzi
Batha
Posty: 2658
Rejestracja: 20 maja 2007, o 16:32

Re: FARMACJA - LO czy technikum? WAŻNE !

Post autor: Batha »

LO- tam masz rozszerzoną biologię, mimo, że ŚlTZN to bdb szkoła
keehl
Posty: 251
Rejestracja: 18 paź 2009, o 21:09

Re: FARMACJA - LO czy technikum?

Post autor: keehl »

Też bym raczej stawiał na LO, skoro masz już sprecyzowane plany. Będziesz mieć rozszerzoną chemię i biologię i będziesz się tych przedmiotów uczyć pod kątem matury, a nie zawodu technika analityka. Podejrzewam, że jednak jest jakaś różnica, techników pewnie nie uczą jak się wbić w klucz maturalny, a taką umiejętność trzeba niestety posiąść, zwłaszcza jeśli chodzi o biologię. Laborki w technikum są kuszące i na pewno byłoby to ciekawsze niż zgłębianie cyklu rozwojowego mszaków czy rozwoju zarodka u lancetnika, ale niestety nieprzydatne w dostaniu się na farmację. No i LO to trzy lata, a nie cztery.
Awatar użytkownika
wojtak
Posty: 795
Rejestracja: 22 lis 2009, o 21:33

Re: FARMACJA - LO czy technikum?

Post autor: wojtak »

Prawda jest taka, że do matury jak sam nic nie zrobisz to nawet liceum akademickie Cię nie nauczy.

Na farmacji i tak się nauczysz co i jak na pracowni, więc technikum przygotuje Cię jedynie o tyle lepiej, że będziesz umiał miareczkować a koledzy z LO nie

Wybierz LO, bo na farmację potrzebna oprócz chemii jest biologia, a na analityku będziesz miał mało tej biologii. No i przyłóż się do matmy od początku, bo tego dużo na farmacji

Powodzenia!
Awatar użytkownika
Lektom
Posty: 1073
Rejestracja: 26 lis 2009, o 15:33

Re: FARMACJA - LO czy technikum?

Post autor: Lektom »

też bym stawiał na LO
zresztą, po co sobie rok dokładać)
skoro wiesz, że chcesz studiować to idziesz do liceum i uczysz się do matury.

technikum jest bardziej dla osób, którym wystarcza tytuł technika a nie magistra)

Już masz 4 - 0 dla liceum
nie ma co się zastanawiać
Awatar użytkownika
kamilorni
Posty: 539
Rejestracja: 10 maja 2010, o 15:22

Re: FARMACJA - LO czy technikum?

Post autor: kamilorni »

jeśli chcesz iść na studia, to szkoda czasu na technikum.
wojtak pisze:technikum przygotuje Cię jedynie o tyle lepiej, że będziesz umiał miareczkować a koledzy z LO nie
uwielbiam łamać stereotypy jestem po LO i właśnie tam się tego nauczyłem
Awatar użytkownika
wojtak
Posty: 795
Rejestracja: 22 lis 2009, o 21:33

Re: FARMACJA - LO czy technikum?

Post autor: wojtak »

Ja też, bo miałem dużo zajęć na zajebistej pracowni, a w niektórych szkołach są tylko proste odczynniki i trochę szkła
Awatar użytkownika
Lektom
Posty: 1073
Rejestracja: 26 lis 2009, o 15:33

Re: FARMACJA - LO czy technikum?

Post autor: Lektom »

ja też miałem miareczkowanie w laboratorium
Awatar użytkownika
Collo
Posty: 1761
Rejestracja: 26 gru 2009, o 08:33

Re: FARMACJA - LO czy technikum?

Post autor: Collo »

U mnie w szkole jest dużo doświadczeń, ale prawie wszystkie wykonuje nauczyciel. Raz mi chyba tylko sód dała wsypać do probówki
Co do tematu to też radzę wybrać LO. W dobrze zaopatrzonym technikum można się nauczyć dużo rzeczy praktycznych, natomiast bez dobrze zdanej matury nie ma szans na dostanie się na farmację
Awatar użytkownika
Stalowy
Posty: 2447
Rejestracja: 27 lut 2010, o 23:35

Re: FARMACJA - LO czy technikum?

Post autor: Stalowy »

Za to na farmacji będziesz wykonywać doświadczeń do porzygu ^^

Na stomie przez dwa lata robi się setki doświadczeń, co dopiero tam
_paulaa_
Posty: 10
Rejestracja: 9 mar 2012, o 12:33

Re: FARMACJA - LO czy technikum?

Post autor: _paulaa_ »

keehl pisze:Laborki w technikum są kuszące i na pewno byłoby to ciekawsze niż zgłębianie cyklu rozwojowego mszaków czy rozwoju zarodka u lancetnika, ale niestety nieprzydatne w dostaniu się na farmację.

No właśnie słyszałam, że na farmacji jest bardzo dżo chemii, dlatego zaczęłam poważnie rozważać możliwość pójścia do technikum, żeby tam nauczyć się praktyk w laboratorium.
A co do matury to z czego zdawaliście? podstawa czy rozszerzenia ? )
Awatar użytkownika
wojtak
Posty: 795
Rejestracja: 22 lis 2009, o 21:33

Re: FARMACJA - LO czy technikum?

Post autor: wojtak »

Wiedza praktyczna i tak się bardzo nie przyda, bo na studiach uczą wszystkich od nowa. Pewnie zdarzają się osoby, które nigdy pipety w ręce nie miały

Noa matury tylko rozszerzone, podstawy nikt nie bierze pod uwagę.
keehl
Posty: 251
Rejestracja: 18 paź 2009, o 21:09

Re: FARMACJA - LO czy technikum?

Post autor: keehl »

WUM bierze pod uwagę podstawę, ale z matematyki - obok rozszerzenia z chemii i biologii.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości