Przygotowanie do Olimpiady Chemicznej

Wzajemna pomoc osób przygotowujących się do olimpiady chemicznej. Wykaz niezbędnych materiałów. Opis atmosfery panującej na egzaminach.
bartez213
Posty: 15
Rejestracja: 18 lis 2010, o 20:02

Przygotowanie do Olimpiady Chemicznej

Post autor: bartez213 »

Cześć. Czy ktoś mógłby podać tytuły książek, które są potrzebne aby przygotować się do olimpiady. Chodzi mi o jedną książkę, w której jest dość dużo informacji i zadań. Czytałem na innych forach, że miała być wydana w połowie 2011 przez olimpijczyków, ale nie mogę jej znaleźć. Proszę o informacje.
Batha
Posty: 2658
Rejestracja: 20 maja 2007, o 16:32

Re: Przygotowanie do Olimpiady Chemicznej

Post autor: Batha »

Kod: Zaznacz cały

olchem.edu.pl
= literatura
pozycje: 2 3+4 lub 5 6 7 10 lub 16 11 i 12 na IIetap 15
nie wiem nic na temat 19 pozycji, czy da się ją stosować zamiast 3,4,5.
Biochemię i nat. zw. org. sobie możesz podarować
bartez213
Posty: 15
Rejestracja: 18 lis 2010, o 20:02

Re: Przygotowanie do Olimpiady Chemicznej

Post autor: bartez213 »

Wielkie dzięki
bartez213
Posty: 15
Rejestracja: 18 lis 2010, o 20:02

Re: Przygotowanie do Olimpiady Chemicznej

Post autor: bartez213 »

A na etap I
Batha
Posty: 2658
Rejestracja: 20 maja 2007, o 16:32

Re: Przygotowanie do Olimpiady Chemicznej

Post autor: Batha »

przecież podałam
bartez213
Posty: 15
Rejestracja: 18 lis 2010, o 20:02

Re: Przygotowanie do Olimpiady Chemicznej

Post autor: bartez213 »

Nie zauważyłem, że początkowe punkty są do I etapu. Jeszcze raz dzięki
Awatar użytkownika
elkon
Posty: 81
Rejestracja: 15 lis 2010, o 20:47

Re: Przygotowanie do Olimpiady Chemicznej

Post autor: elkon »

To kto w tym roku się porywa?
U mnie to ostatnia szansa, szkoda, że nie próbowałam w I klasiegt
Aleksandraa97
Posty: 21
Rejestracja: 23 cze 2013, o 13:45

Re: Przygotowanie do Olimpiady Chemicznej

Post autor: Aleksandraa97 »

Ja idę do I klasy i nie wiem czy nie za wcześnie. Czy nie lepiej przez rok po mału się przygotować.
marangan
Posty: 43
Rejestracja: 16 cze 2010, o 07:46

Re: Przygotowanie do Olimpiady Chemicznej

Post autor: marangan »

Aleksandraa97, wg mnie najlepiej zaczynać jak najwcześniej, sama nie poszłam na Olimpiadę w I klasie i teraz żałuję decyzji, zawsze zyskujesz zaznajomienie się z zasadami, a w II i III klasie jedziesz już z pełną świadomością czego się spodziewać- to naprawdę cenne doświadczenie! Jeśli uważasz, że wiesz jeszcze za mało, to podejdź do tego w tym roku na luzie, bez stresu, z nastawieniem, że jedziesz, aby się przekonać jak to wygląda. Masz jeszcze parę miesięcy, możesz spróbować np. pouczyć się chemii organicznej z McMurrego- na I etapie będziesz w stanie dzięki temu zrobić dwa zadania.
Aleksandraa97
Posty: 21
Rejestracja: 23 cze 2013, o 13:45

Re: Przygotowanie do Olimpiady Chemicznej

Post autor: Aleksandraa97 »

Dziękuje za radę Właśnie zastanawiam się jak to rozegrać, bo mam w planie spróbować z chemii i biologii. /jednak wiem, że lepiej nie iść na dwie olimpiady. Lepiej spróbować w I klasie z chemii czy biologii?
-Michau-
Posty: 57
Rejestracja: 28 lis 2012, o 13:47

Re: Przygotowanie do Olimpiady Chemicznej

Post autor: -Michau- »

Też idę teraz do pierwszej klasy liceum i spróbuję swoich sił w OlChemie. Mam pytanie do uczestników: czy warto przerabiać Galusa ?

marangan
Posty: 43
Rejestracja: 16 cze 2010, o 07:46

Re: Przygotowanie do Olimpiady Chemicznej

Post autor: marangan »

Aleksandraa97- wg mnie, jeśli chcesz wybierać, to z chemii, ponieważ z biologii po zmianie regulaminu musiałabyś robić pracę badawczą co roku, czyli aż trzy razy, jeśli masz w planach start także w II i III klasie. Poza tym do końca nie wiadomo jak OB będzie od przyszłego roku wyglądać, a i wiedza biologiczna jest wg mnie o wiele rozleglejsza. Ja podchodziłam jednocześnie do OB i OCh od drugiej klasy, a dopiero w III przyszły jakieś osiągnięcia.
-Michau- Galusa warto przerabiać wg mnie, ale mądrze. Tzn. nie wszystkie działy i nie do każdego etapu, a zadania robić wybiórczo- schematy się powtarzają i szkoda czasu na ich wielokrotne powielanie.
-Michau-
Posty: 57
Rejestracja: 28 lis 2012, o 13:47

Re: Przygotowanie do Olimpiady Chemicznej

Post autor: -Michau- »

Co warto, według Ciebie, do pierwszego etapu przerobić ? I czy używane wydanie jest takie samo jak nowe ? Jeśli nie to te od którego roku są najlepsze

ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości