Czy koniecznie po medycynie do szpitala?

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
Awatar użytkownika
Evolutio
Posty: 104
Rejestracja: 18 mar 2011, o 20:32

Czy koniecznie po medycynie do szpitala?

Post autor: Evolutio » 29 mar 2012, o 22:14

Od kilku miesięcy zastanawiam sie nad perspektywami pracy po medycynie. Wiadomo że jest nagonka na prace w super specjalizacji i ekstra szpitalu. Ale czy to jedyne wyjście. Czy po tych studiach, i po jakim okresie ewentualnie, można zrobić doktorat albo nawet wyższy stopień naukowy i nie pracować w szpitalu ale np. na uczelni. Niekoniecznie jako wykładowca ale jako stricte pracownik naukowy. Prowadzić badania w danym zakresie itd. Czy z tego da się wyżyć pod względem materialnym?
Czy są jakieś strony traktujące o tym?

Awatar użytkownika
Stalowy
Posty: 2447
Rejestracja: 27 lut 2010, o 23:35

Re: Czy koniecznie po medycynie do szpitala?

Post autor: Stalowy » 29 mar 2012, o 22:21

Evolutio, oczywiście, że możesz robić doktorat - nie ma absolutnie żadnego problemu. Dobrym wyjściem jest też robienie doktoratu ze specjalizacją w danej placówce. Czy da się z tego wyżyć. Umrzeć z głodu nie umrzesz ale pensja doktoranta jest licha jak barszcz. Sądzę, że plasuje się tak ok. 1 koła

Z tego co zauważyłem u mnie na uczelni nie ma lekarza, który traktowałby pracę na uczelni zarobkowo. Więc przypuszczam, że zależnie od katedry to pewnie tak 3k + (?)

Profesura i dr habilitowany to już poważniejsze zarobki ale wiadomo, że tego nie osiąga się w 10 lat

ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post