Działania zagrażające środowisku oraz katastrofy ekologiczne

Jak chronimy środowisko w Polsce i na świecie. Co możemy zmienić na płaszczyźnie ekologii? Pomysły, projekty, pytania dotyczące ochrony środowiska.
Iwus
Posty: 1126
Rejestracja: 30 wrz 2000, o 01:00

"Farmutil" firma Stokłosy znowu truje

Post autor: Iwus » 28 lut 2006, o 21:30

Gazeta Poznańska opisała rozrzucenie po polach należących doFarmutilu mączki kostnej, w okolicy Zacharzyna i Zelgniewa (niedaleko Piły i Parku Narodowego Borów Tucholskich).

Na skutek rozsypania mączki po okolicy rozprzestrzenił się uciążliwy fetor, dotkliwie odczuwalny przez okoliczną ludność. Mieszkańcy natychmiast powiadomili o tym działaczy Stowarzyszenia Ekologicznego Przyjaciół Ziemi Nadnoteckiej. Ekolodzy natychmiast zajęli się sprawą – „Nawożenie pól mączką kostną o tej porze roku jest zabronione” – mówi Irena Sienkiewicz, prezes stowarzyszenia. – „Regulują to odpowiednie przepisy unijne i krajowe". Członkowie SEPZN powiadomili Inspekcję Weterynaryjną na stopniu powiatowym i wojewódzkim. Powiatowy Inspektorat Weterynarii w Pile nałożył naFarmapol mandat w wysokości 500 zł,RzecznikFarmutilu Marek Barabasz potwierdził, iż mączka została rozsypana niezgodnie z przepisami i zapowiedział zapłacenie mandatu. Przypominają się czasy komuny, kiedy rozmaite przedsiębiorstwa zamiast inwestować w ochronę środowiska, ograniczając emisję zanieczyszczeń, wolały płacić kary, gdyż było to tańsze. 500 zł to maksymalna wysokość mandatu, jaką mogą wystawić inspektorzy. Jeżeli przepisy się nie zmienią, uzależniając rozmiar kar od wysokości obrotów firmy i kosztów niwelacji szkód, nadal będzie taniej zanieczyszczać środowisko niż utylizować uciążliwe odpady
Gazeta Poznańska

wredna
Posty: 71
Rejestracja: 8 lut 2006, o 11:53

Re: "Farmutil" firma Stokłosy znowu truje

Post autor: wredna » 1 mar 2006, o 12:33

Iwus pisze: mandat w wysokości 500 zł
kpina.

EdyŚka*

Re: "Farmutil" firma Stokłosy znowu truje

Post autor: EdyŚka* » 1 mar 2006, o 15:21

Iwus pisze: Powiatowy Inspektorat Weterynarii w Pile nałożył naFarmapol mandat w wysokości 500 zł,RzecznikFarmutilu Marek Barabasz potwierdził, iż mączka została rozsypana niezgodnie z przepisami i zapowiedział zapłacenie mandatu.
Skandal.
I to się nazywa polski wymiar sprawiedliwości.

Iwus
Posty: 1126
Rejestracja: 30 wrz 2000, o 01:00

Rzeka zanieczyszczona odpadami poubojowymi

Post autor: Iwus » 4 mar 2006, o 21:14

Nawet osiem tysięcy litrów odpadów poubojowych mogło trafić do rzeki Białki w okolicach Białej Rawskiej (Łódzkie). Policjanci zatrzymali 40-letniego pracownika ubojni, który prosto z beczkowozu wylał odpady na pole w pobliżu rzeki
Jak ustalono, pracownik ubojni zwierząt z terenu powiatu rawskiego prawdopodobnie na polecenie właściciela zakładu prosto z beczkowozu wylał na pole w pobliżu rzeki odpady poprodukcyjne. Ścieki spłynęły po skarpie do rzeki Białki i zanieczyściły ją.
gazeta.pl

EdyŚka*

Re: Rzeka zanieczyszczona odpadami poubojowymi

Post autor: EdyŚka* » 5 mar 2006, o 09:22

Nie ma to jak nasze woj. łódzkie
Najpierw afera z pogotowiem. potem z holdingiem Bełchatów-Opole-Turów, a teraz znowu jakieś ścieki. - fajne klimaty są w tym naszym łódzkim ita dbałość o środowisko.

Awatar użytkownika
Mawr
Posty: 542
Rejestracja: 26 sie 2005, o 01:00

Re: Rzeka zanieczyszczona odpadami poubojowymi

Post autor: Mawr » 6 mar 2006, o 00:42

Wylewanie nieczystosci na brzegu rzeki to jakis absurdalny idiotyzm. Przeciez nie tak dawno temu z podobnego powodu spore miasto(nie pamiętam juz gdzie to sie stało) nie miało wody przez pewien okres czasu.

Chlamydocassis
Posty: 179
Rejestracja: 5 mar 2006, o 15:05

Re: Rzeka zanieczyszczona odpadami poubojowymi

Post autor: Chlamydocassis » 6 mar 2006, o 16:34

Fakt, wlewanie odpadów to idiotyzm lecz dla właściciela ubojni opłacalny. Przy konflikcie interesów przyroda ZAWSZE jest spychana na dalszy plan, co boli

Iwus
Posty: 1126
Rejestracja: 30 wrz 2000, o 01:00

Hipermarket zamiast rezerwatu

Post autor: Iwus » 7 mar 2006, o 17:05

Górki Czechowskie(lubelskie)- tereny po dawnym poligonie . Teren, mimo użytkowania go przez armię, zachował niezwykłe walory krajobrazowe w postaci wspaniałych wąwozów lessowych, a także bogactwo flory. Z tego powodu, a także z braku w Lublinie terenów zielonych (są tam zaledwie dwa silnie zredukowane parki), botanicy z Uniwersytet im. Marii Curie-Skłodowskiej zaproponowali utworzenie w tym miejscu rezerwatu przyrody i arboretum. Echo Investment kupując Górki znało plan zagospodarowania przestrzennego,

Pomimo znajomości planu Echo Invesment nigdy nie przestało dążyć do wybudowania w tym miejscu ogromnego centrum handlowego. Po latach prób inwestora i odmów ze strony miasta, w końcu inwestorowi się powiodło. Pod koniec lutego radni głosami PO, SLD i SdPl przegłosowali wniosek o zmianie planu zagospodarowania przestrzennego.

Awatar użytkownika
Mawr
Posty: 542
Rejestracja: 26 sie 2005, o 01:00

Re: hipermarket zamiast rezerwatu

Post autor: Mawr » 8 mar 2006, o 20:46

Nic tylko pogratulowac wytrwałosci.
Moze jednak mozna jakos zablokowac taką inwestycje?

Iwus
Posty: 1126
Rejestracja: 30 wrz 2000, o 01:00

Re: hipermarket zamiast rezerwatu

Post autor: Iwus » 9 mar 2006, o 09:50

jeśli radni uchwalili już plan zagospodarowania przestrzennego to jest bodajże okres 30 dni na wniesienie sprzeciwu przez mieszkańców.W tym przypadku będzie to trudne gdyż właściciel terenu zgadza się na taki plan.Mieszkańcom pozostaje tylko walka w sądzie, albo nagłośnienie sprawy w mediach

Chlamydocassis
Posty: 179
Rejestracja: 5 mar 2006, o 15:05

Re: hipermarket zamiast rezerwatu

Post autor: Chlamydocassis » 9 mar 2006, o 15:55

Poczekamy, zobaczymy ale jakoś nie spodziewam się sprzeciwu

Awatar użytkownika
Guru
Moderator w spoczynku
Posty: 1025
Rejestracja: 30 wrz 2000, o 01:00

Re: hipermarket zamiast rezerwatu

Post autor: Guru » 9 mar 2006, o 15:57

Iwus pisze: Pod koniec lutego radni głosami PO, SLD i SdPl przegłosowali wniosek o zmianie planu zagospodarowania przestrzennego.
ze takich radnych nie ma w rzeszowie, nasi tylko odwelkaja jak sie da lub blokuja wszelkie inwestycje. niekiedy przekraczaja juz granice absurdu.

aquila

Działania zagrażające środowisku oraz katastrofy ekologiczne

Post autor: aquila » 13 kwie 2006, o 14:04

Witam potrzebuje rady i pomocy. Mój sąsiad co jakis czas opróŻnia swoje szambo na pobliską niezagospodarowaną działkę. Co wtedy wisi w powietrzu nie trzeba pisać.
Chciałbym mu to w jakiś sposób uniemoŻliwić, ale tak by nie wiedział kto muzaszkodził :x .
Gdzie mogę taki proceder zgłosić. Nadmieniam Że około raz w roku nieczystości wywozi od niego firma zajmująca się wywozem nieczystosci, ale robi to tylko po to by mieć papierek, jakby kto pytał.
Pozdrawiam ¦wiątecznie :)

ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post