moje szanse!

Matura 2019 - Forum maturzystów i kandydatów na studia. Nie wiesz jaki wybrać kierunek? Nie wiesz jak wygląda rekrutacja? Masz pytanie dotyczące toku studiów?
lith
Posty: 3117
Rejestracja: 28 wrz 2009, o 22:49

Re: moje szanse!

Post autor: lith »

laugh, Ty pierwsza zaczęłaś żartować o jakichś latach wyciętych z życia.
Awatar użytkownika
laugh
Posty: 57
Rejestracja: 30 mar 2012, o 17:15

Re: moje szanse!

Post autor: laugh »

chodziło mi tylko i wyłącznie o to, że z powodu ogromu nauki na leku i lek-dent pewno nie ma zbytnio czasu na jakieś tam życie studenckie. przynajmniej wielu moich znajomych tak mówiło, ale nie zraża mnie to ] a zresztą tak naprawdę to wszystko zależy od człowieka. jeden za godzinę nauczy się więcej niż inny za 3h p
lith
Posty: 3117
Rejestracja: 28 wrz 2009, o 22:49

Re: moje szanse!

Post autor: lith »

Zależy od okresu, ale w sumie nie narzekam. Jak dla mnie i tak jest więcej czas niż w LO, gdzie jak się chciało wyjść w środku tygodnia to się wszyscy dziwnie patrzyli i wypominali, że przecież jutro szkoła.
Michch
Posty: 285
Rejestracja: 14 lip 2011, o 19:24

Re: moje szanse!

Post autor: Michch »

Gdybyś naprawdę wiedziała, co oznacza pojęcie wycięte z życiorysu 6 tudzież 5 lat to uwierz mi, zrażałoby cię to niemiłosiernie. Ludzie, którzy mówią, że idąc na studia medyczne są gotowi na kucie 24/7 bez większych chwil relaksu zwyczajnie kłamią , albo nie mają pojęcia o czym mówią. Osoby które tak kuły non stop w większości przypadków nie dotrwały do drugiego roku tudzież nawet semestru. Na studiach medycznych nauczyłem się, że umiejętność olewania pewnych rzeczy jest równie ważna jak umiejętność systematycznej nauki, ale nie takiej do przesady. ŻADNA z zasłyszanych legend o leku się nie sprawdziła.
Awatar użytkownika
laugh
Posty: 57
Rejestracja: 30 mar 2012, o 17:15

Re: moje szanse!

Post autor: laugh »

Michch, masz sporo racji. Nie samą nauką człowiek żyje, bo by się chyba zajechał, aczkolwiek uważam, że są to na pewno studia jedne z trudniejszych, bo w końcu po ich ukończeniu ma się wpływ na ludzkie życie. Może lek-dent mniej, ale lek na pewno i ktoś kto się na te studia wybiera, musi się z tym liczyć. Z drugiej strony jeśli kogoś to interesuje to na pewno nauka tego nie będzie przymusem, wręcz będzie sama wchodziła do głowy, choć wiadomo, są granice, bo pewnie w większości jest to po prostu zakuwanie. Wiadomo, że nie wszystko będzie kolorowe, a raczej mało co, ale mnie póki co nic nie zniechęca i chce się przekonać na własnej skórze ale na razie trzeba się dostać, co łatwe też nie będzie.
Awatar użytkownika
laugh
Posty: 57
Rejestracja: 30 mar 2012, o 17:15

Re: moje szanse!

Post autor: laugh »

Zresztą o czym tu gadać, moje zdanie na temat studiów medycznych jest o tyle subiektywne, że nie powinno w ogóle wychodzić na światło dzienne. Mówię/piszę tylko to, co gdzieś tam usłyszałam, przeczytałam, a to się może w jakichś 50% ma do rzeczywistości i nie znaczy, że ja będę tak samo pewne sprawy odbierać. Także za 2 lata o tej porze może będę mogła już coś więcej powiedzieć (mam nadzieję)
Michch
Posty: 285
Rejestracja: 14 lip 2011, o 19:24

Re: moje szanse!

Post autor: Michch »

Właśnie o to mi chodzi - żeby zasłyszane, przeczytane gdzieś informacje traktować z przymrużeniem oka, bo rzeczywistość jest o wieeeele przyjemniejsza, niż większość osób (często wylewających swoje żale po jakimś niepowodzeniu) przedstawia np. na forach. Studia to najpiękniejszy czas w życiu, także studia medyczne. Szkoda go zmarnować na niekończącą się naukę
Nauka w tygodniu, piątek i sobota to czas na radość.
Awatar użytkownika
Lektom
Posty: 1073
Rejestracja: 26 lis 2009, o 15:33

Re: moje szanse!

Post autor: Lektom »

Nauka w tygodniu, piątek i sobota to czas na radość.
a co z niedzielą ?
Awatar użytkownika
Selene93
Posty: 216
Rejestracja: 16 mar 2011, o 18:16

Re: moje szanse!

Post autor: Selene93 »

Odsypiać

Ale chwila. przecież sen=radość
Awatar użytkownika
laugh
Posty: 57
Rejestracja: 30 mar 2012, o 17:15

Re: moje szanse!

Post autor: laugh »

Spokojnie, ja na pewno nie dołączę do grona wiecznych kujonów, co świata poza książką zamiast za ukochanym/ukochaną nie widzą
Myślę, że wszystko w granicach rozsądku. Na początku pewnie będzie panika, bo ja nie mam wrodzonej systematyczności i pilności jeśli chodzi o naukę, ale o to będę się martwić później ale JEŚLI JUŻ DOŁĄCZĘ DO GRONA STUDENTÓW, to wtedy nie odpuszczę, nieeee ma takiej opcjiiiiii
A propos, myślicie że jakbym sobie dołożyła jeszcze fizykę na podstawie na ten roczek to dałoby radę? Sama nie wierzę w to co piszę, ale Wrocław kusi strsznie
Awatar użytkownika
laugh
Posty: 57
Rejestracja: 30 mar 2012, o 17:15

Re: moje szanse!

Post autor: laugh »

Selene93 pisze:Odsypiać

Ale chwila. przecież sen=radość
Właśnie. Spać przecież też trzeba, a nawet przede wszystkim
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości