mechanizm reakcji otrzymywania octanu n-butylu

Forum chemiczne zajmujące się badaniem budowy, właściwości oraz reakcji związków chemicznych zawierających węgiel oraz opracowywaniem różnorodnych metod syntezy tych połączeń
aminka
Posty: 6
Rejestracja: 2 wrz 2010, o 15:44

mechanizm reakcji otrzymywania octanu n-butylu

Post autor: aminka »

J/w. Przeszukałam cały internet i fora chemiczne, niestety bez rezultatu. jedyne co znalazłam to poprostu przebieg reakcji 6 str, jednak nie ma tak tego właśnie mechanizmu. Czy byłby ktoś tak miły i mi pomógł?

z góry dziękuje za pomoc - studentka
Awatar użytkownika
DMchemik
Posty: 4052
Rejestracja: 26 wrz 2006, o 23:43

Re: mechanizm reakcji otrzymywania octanu n-butylu

Post autor: DMchemik »

Po pierwsze, nauczmy się określać co chcemy. Co to znaczy mechanizm octanu n-butylu? Wyrażajmy się ścisle, bo chemia jest nauką ścisłą. Jak już to mechanizm jakiejś reakcji, w której ma on powstać lub jej ulec. Ponieważ widze, że chodzi ci o otrzymywanie to mechanizm otrzymywania. Jest to klasyczny mechanizm estryfikacji, który znajdziesz przez google bez większego trudu -)
aminka
Posty: 6
Rejestracja: 2 wrz 2010, o 15:44

Re: mechanizm reakcji otrzymywania octanu n-butylu

Post autor: aminka »

Chodzi mi o rozpisanie tego mechanizmu w takiej postaci, że poprzez strzałeczki pokazane będzie co, gdzie zostało przekazane, co kto otrzymał, i gdyby to było na googlach to NA PEWNO bym to znalazła, ale skoro nie ma, więc o pomoc piszę do was. i chodzi mi o tę konkretną reakcję. proszę by mi to ktoś rozpisał. potrzebuje tego by zaliczyć ten jy preparat. napeawde nie ma tu nikogo kto by mógł mi pomoc? chemii organicznej nie mam juz od dobrego miesiąca a zaliczenie czeka.
Batha
Posty: 2658
Rejestracja: 20 maja 2007, o 16:32

Re: mechanizm reakcji otrzymywania octanu n-butylu

Post autor: Batha »

jak nie ma jak jest i to pełno
Awatar użytkownika
DMchemik
Posty: 4052
Rejestracja: 26 wrz 2006, o 23:43

Re: mechanizm reakcji otrzymywania octanu n-butylu

Post autor: DMchemik »

Za używanie wulgaryzmów należy się przynajmniej ostrzeżenie. Gdybyś szukała, to na pewno byś znalazła, kiepska wymówka z tym, że organiki nie masz już od miesiąca.
aminka
Posty: 6
Rejestracja: 2 wrz 2010, o 15:44

Re: mechanizm reakcji otrzymywania octanu n-butylu

Post autor: aminka »

Batha: chyba sie nie zrozumielismy. nie chce mechanizmów reakcji żadnych innych estrów oprócz octanu n-butylu, a na stronie którą mi podałaś nie ma takiej reakcji.

DMchemik, wymówka? z tym, że chemii organicznej już nie mam? Tak słońce, nie mam już. Biologia ma miesiąc labów, a potem wykłądy na których jest prawie wszystko co w liceum, tylko bardziej urozmaicone. I nie napisałam brzydkiego słówka
Awatar użytkownika
DMchemik
Posty: 4052
Rejestracja: 26 wrz 2006, o 23:43

Re: mechanizm reakcji otrzymywania octanu n-butylu

Post autor: DMchemik »

Czy każdy ester powstaje wg innego mechanizmu? Odpowiedź Bathy jest dobra i oczywista. Pomyśl trochę.
Zablokowany
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 6 gości