Studia medyczne a 3kl. technikum

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
Awatar użytkownika
vahti
Posty: 1110
Rejestracja: 30 kwie 2009, o 19:46

Re: Studia medyczne a 3kl. technikum

Post autor: vahti »

Wymień pazdrę na witowskiego. pazdrę policz jak witowski ci sie znudzi. operon do biologii jest ok, ja uczac sie z samego operonu się dostałem, ale różne opinie chodzą. Do tego dorzuć wszystkie arkusze z podstawy i rozszerzeń. Rozwiazuj wszystkie zadania na jakie wpadniesz, dokup jakieś zbiorki ponadto, coś z biologii obowiązkowo.

Fizyka juz nie jest wymagana na wiekszosci uczelni, progi to około 170/200 z dwóch przedmiotów(procentowe wartości z biologii+chemii), oscylują +- kilka punktów.

To tak skrótem, bo wątków na ten temat jest na forum mnóstwo, wystarczy poszukać.

A specjalizacja to zacznij sie interesować jak bedziesz wiedział chociaż jak studia wyglądają.
Ostatnio zmieniony 12 kwie 2012, o 19:24 przez vahti, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Calvino
Posty: 220
Rejestracja: 5 kwie 2012, o 18:45

Re: Studia medyczne a 3kl. technikum

Post autor: Calvino »

Kup jeszcze jakiś zbiór zadań z biologii.
młody technik
Posty: 625
Rejestracja: 11 kwie 2012, o 18:21

Re: Studia medyczne a 3kl. technikum

Post autor: młody technik »

A koniecznie muszę tego Pazdro wymieniać? Bo mam już ten zbiór w posiadaniu. Da się z tych książek, które zaproponowałem nauczyć samemu? Mogę kupić te książki z wydaniami kilka lat wstecz czy koniecznie muszą być najnowsze?
Lucyfer
Posty: 636
Rejestracja: 8 sty 2012, o 15:27

Re: Studia medyczne a 3kl. technikum

Post autor: Lucyfer »

Poszukaj wersji w pdf. Wydania nie muszą być najnowsze
hotdog1990
Posty: 599
Rejestracja: 18 mar 2008, o 16:57

Re: Studia medyczne a 3kl. technikum

Post autor: hotdog1990 »

ksyssiu pisze:A koniecznie muszę tego Pazdro wymieniać? Bo mam już ten zbiór w posiadaniu. Da się z tych książek, które zaproponowałem nauczyć samemu? Mogę kupić te książki z wydaniami kilka lat wstecz czy koniecznie muszą być najnowsze?
W Pazdrze jest duzo zadan ktore że tak powiem wykraczaja poza zakres matury rozszerzonej albo przynajmniej takich zadań nigdy jeszcze nie było Ja w szkole miałem Pazdre i robiliśmy te trudne i pozniej na maturze nie miałem problemow z zadanami ale to jest kwestia gustu. Witowski to bardziej takie typowo maturalne zadania powtarzane w sumie dziesiatki razy i można dobrze utrwalić potrzebne rzeczy.

Najważniejsze i tak są arkusze które warto robić by mieć takie szersze pojęcie na sposób oceniania matur, na problematykę zadań itp.
młody technik
Posty: 625
Rejestracja: 11 kwie 2012, o 18:21

Re: Studia medyczne a 3kl. technikum

Post autor: młody technik »

Jak najlepiej zacząć przerabiać materiał? Czy zaczęcie obu przedmiotów od początku (czyli od 1 rozdziału 1 części) z jednoczesnym robieniem zadań z tych tematów będzie odpowiednie?
Awatar użytkownika
vahti
Posty: 1110
Rejestracja: 30 kwie 2009, o 19:46

Re: Studia medyczne a 3kl. technikum

Post autor: vahti »

Ja ogarniałem całość z biologii żeby mieć ogólny rzut na materiał, a potem dopiero rozwiązywałem testy i douczałem się rozdziałów z których rozwiązywałem zadania.
Z chemii liczyłem po kolei całego Witowskiego i to czego nie umiałem policzyć doczytywałem w podręcznikach. Witowski to raczej taki must-have, o wiele lepszy maturalnie od pazdry, na samym pazdro dość trudno jest wykręcić wynik koło 95%, a lepiej w coś takiego celować bo wtedy masz bufor na biologie, którą różnie sprawdzają i różne arkusze sie trafiają.

Popróbuj, sprawdź jak tobie jest wygodnie się uczyć, masz jeszcze kupę czasu.

Ah, i sama wiedza nie wystarcza. Musisz sie nauczyć rozwiązywać zadania pod kątem klucza i wymagań. Bez tego jest kiepsko.
Awatar użytkownika
attyde
Posty: 764
Rejestracja: 28 mar 2010, o 18:37

Re: Studia medyczne a 3kl. technikum

Post autor: attyde »

U mnie w liceum przerabialiśmy Pazdro i dobrze na tym wyszłam, a Witowskiego na oczy nie widziałam :p
Dlatego wydaje mi się, że bez większej różnicy, jaki zbiór.
Awatar użytkownika
vahti
Posty: 1110
Rejestracja: 30 kwie 2009, o 19:46

Re: Studia medyczne a 3kl. technikum

Post autor: vahti »

Ja policzyłem oba, i Witowski jakiś taki bardziej pod maturę mi się wydał, pewnie dlatego że to posklejane nowe arkusze. Pazdro jednak bardziej staromaturalnie wygląda.
David
Posty: 903
Rejestracja: 17 mar 2008, o 22:15

Re: Studia medyczne a 3kl. technikum

Post autor: David »

Tyle, że Pazdro uczy myślenia moim zdaniem. Witowski to raczej otrzaskanie się z dużą ilością typowych zadań, i jeśli coś w arkuszu zmienią czy dadzą nowe zadanie, taki fan Witka jest moim zdaniem w przysłowiowej dupie. Pazdro jednak uczy chemicznego myślenia i kąsania zadań z na prawdę różnych stron.

No ale ile ludzi, tyle opinii. Każdy musi wypracować swój system który okaże się efektywny i nie ma na to bata .
lykorz
młody technik
Posty: 625
Rejestracja: 11 kwie 2012, o 18:21

Re: Studia medyczne a 3kl. technikum

Post autor: młody technik »

Dałoby radę się nauczyć bez korepetycji?
lith
Posty: 3117
Rejestracja: 28 wrz 2009, o 22:49

Re: Studia medyczne a 3kl. technikum

Post autor: lith »

Mi tam już zadania z Pazdry się wydawały na jedno kopyto . dobrze, że witka nie widziałem
cracko
Posty: 116
Rejestracja: 18 wrz 2011, o 14:10

Re: Studia medyczne a 3kl. technikum

Post autor: cracko »

Ja próbuję w tym roku, chodzę do technikum elektronicznego. Zacząłem od zera we wrześniue biologię i od listopada chemię. Z perspektywy czasu mogę Ci powiedzieć, że masz wystarczająco dużo czasu, a nawet za dużo
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 27 gości