Studia medyczne a 3kl. technikum

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
młody technik
Posty: 625
Rejestracja: 11 kwie 2012, o 18:21

Studia medyczne a 3kl. technikum

Post autor: młody technik »

Witam

Chodzę obecnie do 3 klasy technikum, ale z czasem doszedłem do wniosku, że myślenie z gimnazjum (granie godzinami na kompie = smykałka do informatyki) okazało się złudne. Myślę, by pójść na medycynę, która od dawna mnie interesowała (obecnie to zainteresowanie wzrosło). Jednak obawiam się, że może być za późno na naukę, gdyż biologię i chemię w podstawie skończyłem w 2 klasie, a na medycynę te 2 przedmioty są potrzebne w rozszerzeniu. I tu do Was pytanie: czy gdybym kupił odpowiednie książki to dałbym radę przez rok dobrze nauczyć się na maturę z nich? Czy lepiej dać sobie z tym spokój?
Z góry dziękuję za odpowiedzi.
ekim
Posty: 469
Rejestracja: 14 lut 2009, o 15:10

Re: Studia medyczne a 3kl. technikum

Post autor: ekim »

Jak nie spróbujesz to się nie dowiesz. A byli tacy, którym się udało. Najważniejsze to dążyć do marzeń i starać się robić w życiu to co Cię kręci, a nie robić bo żyć z czegoś trzeba.
Awatar użytkownika
miedwied
Posty: 30
Rejestracja: 23 kwie 2011, o 18:54

Re: Studia medyczne a 3kl. technikum

Post autor: miedwied »

Sam sobie odpowiedz: lepiej zaryzykować, czy nigdy nie spróbować i żałować do końca życia?
seqtek95
Posty: 69
Rejestracja: 8 kwie 2012, o 17:54

Re: Studia medyczne a 3kl. technikum

Post autor: seqtek95 »

ja mam podobną sytuację, ale strasznie mnie kręci medycyna, uwielbiam biologię, i jeśli mam ci coś doradzić to proponuje zaryzykować, kupić sobie (cały zestaw Omegi Trening przed maturą", podręczniki Operonu, Witkowski bądź persona pozdrawiam i nie poddawaj się, jeśli się zmobilizujesz to dasz radę
młody technik
Posty: 625
Rejestracja: 11 kwie 2012, o 18:21

Re: Studia medyczne a 3kl. technikum

Post autor: młody technik »

Spróbować nie zaszkodzi, bo i tak nie mam wiele do stracenia.

Teraz tylko zasadnicze pytanie: od czego zacząć?
Jakie książki zakupić, jak ułożyć sobie program nauki? Jak efektywnie kontrolować swoje postępy? Chciałbym to dobrze zaplanować, bo będę się uczył sam i nie chcę czegoś spieprzyć na dzień dobry".
seqtek95
Posty: 69
Rejestracja: 8 kwie 2012, o 17:54

Re: Studia medyczne a 3kl. technikum

Post autor: seqtek95 »

cały zestaw Omegi Trening przed maturą", podręczniki Operonu, Witkowski bądź persona, jeśli byś potrzebował jakieś testy to zapraszam do mnie, tam masz dużo do matury książek z mojego zbioru polecam
Awatar użytkownika
Collo
Posty: 1761
Rejestracja: 26 gru 2009, o 08:33

[Link] książki do matury z biologii 2012

Post autor: Collo »

ksyssiu pisze:Spróbować nie zaszkodzi, bo i tak nie mam wiele do stracenia.

Teraz tylko zasadnicze pytanie: od czego zacząć?
Jakie książki zakupić, jak ułożyć sobie program nauki? Jak efektywnie kontrolować swoje postępy? Chciałbym to dobrze zaplanować, bo będę się uczył sam i nie chcę czegoś spieprzyć na dzień dobry".
Jest wiele tematów dot. dobrych książek do matury:
ksiazki-do-matury-z-biologii-2012-vt27673-810.htm
zbiory-zadan-i-vademeca-ksiazki-vt13057.htm
podreczniki-vt12498.htm
Jak masz trochę czasu możesz pogrzebać. Generalnie za najlepsze podręczniki do chemii uznaje się te z wydawnictwa Rożak, a do biologii Operon/PWN. I właśnie od tych zwykłych podręczników powinno się zaczynać naukę, a po każdym przerobionym rozdziale robić zadania z różnych zbiorów zadań. Do matury został ci tak naprawdę rok, nie jest to mało czasu, ale dużo też nie, a oprócz tych matur musisz zdać przedmioty obowiązkowe i egzamin zawodowy. Przede wszystkim musisz sobie rozplanować czas tak aby wyrobić się z materiałem do marca/kwietnie by mieć czas na arkusze i powtórki.
Ostatnio zmieniony 11 kwie 2012, o 20:23 przez Collo, łącznie zmieniany 1 raz.
młody technik
Posty: 625
Rejestracja: 11 kwie 2012, o 18:21

Re: Studia medyczne a 3kl. technikum

Post autor: młody technik »

Dzięki, postaram się zdobyć ww. książki. A tak mniej więcej to ile godzin dziennie musiałbym poświęcić na naukę? Czy zacząć uczyć się obu przedmiotów jednocześnie?

I teraz takie już pytanie bardziej w kwestii marzeń . Interesuje mnie specjalizacja hematologia, a dowiedziałem się, ze to jest specjalizacja szczegółowa. Co należałoby zrobić by uzyskać taka specjalizację po studiach?
seqtek95
Posty: 69
Rejestracja: 8 kwie 2012, o 17:54

Re: Studia medyczne a 3kl. technikum

Post autor: seqtek95 »

masz ambicje to nie marzenia jak się postarasz to dasz radę
hotdog1990
Posty: 599
Rejestracja: 18 mar 2008, o 16:57

Re: Studia medyczne a 3kl. technikum

Post autor: hotdog1990 »

ksyssiu pisze:Dzięki, postaram się zdobyć ww. książki. A tak mniej więcej to ile godzin dziennie musiałbym poświęcić na naukę? Czy zacząć uczyć się obu przedmiotów jednocześnie?

I teraz takie już pytanie bardziej w kwestii marzeń . Interesuje mnie specjalizacja hematologia, a dowiedziałem się, ze to jest specjalizacja szczegółowa. Co należałoby zrobić by uzyskać taka specjalizację po studiach?

Odnośnie pierwszego to nie wiemy jak szybko przyswajasz wiedze i jak dużo powtórek potrzebujesz. Jeden zrobi 5 zadań z chemii i coś umie świetnie a inny potrzebuje zrobić 100 by mieć utrwalone. Sam zobaczysz jak szybko Ci to idzie ale trzeba sie nastawic ze wiele pracy przed Toba.

Odnośnie drugiego to nie wiem
Awatar użytkownika
Medycyna Lwów
Posty: 5874
Rejestracja: 14 sty 2007, o 20:23

Re: Studia medyczne a 3kl. technikum

Post autor: Medycyna Lwów »

ksyssiu - wpierw się dostań, a potem zobaczysz co jest czym. Pojęcie czym jest hematologia na tym etapie masz żadne lub conajwyzej spaczone, więc po co o tym myśleć - cele i marzenia się realizuje w jakieś rozsądnej kolejności.
Awatar użytkownika
Mati_P
Posty: 411
Rejestracja: 17 sie 2009, o 08:25

Re: Studia medyczne a 3kl. technikum

Post autor: Mati_P »

da sie z technikum na med, jestem tego najlepszym przykładem -)
spiąć pośladki, nie poddawać się i na pewno się uda -)
młody technik
Posty: 625
Rejestracja: 11 kwie 2012, o 18:21

Re: Studia medyczne a 3kl. technikum

Post autor: młody technik »

Przejrzałem opinie o podręcznikach i chyba skompletuję taki zestaw:
-chemia Rożak
-biologia Operon
-zbiór zdań z chemii Pazdro

Czy coś jeszcze będzie potrzebne? Czy zakładając, ze dobrze zdałbym maturę z obu tych przedmiotów dałbym radę się gdzieś dostać bez zdawania fizyki?
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 50 gości