medycyna bez możliwości poprawy matury

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
piwkoooo
Posty: 2
Rejestracja: 12 kwie 2012, o 12:48

medycyna bez możliwości poprawy matury

Post autor: piwkoooo »

Część mam takie pytanko do was jeśli nie mam już możliwości poprawy matury bo przegapiłam 5 lat to mogę próbować zdawać na medycynę pisząc jakieś egzaminy na danej uczelni czy jak to wygląda? Pozdrawiam i dzięki z góry za odp.
keehl
Posty: 251
Rejestracja: 18 paź 2009, o 21:09

Re: medycyna bez możliwości poprawy matury

Post autor: keehl »

Jak pisałaś nową maturę to chyba marne szanse, bo egzamin jest dla tych ze starą. Ale najlepiej będzie jak wyślesz zapytanie na uczelnię (do kogoś kto się rekrutacją zajmuje), bo może różnie takie przypadki traktują. Do CKE też nie zaszkodzi napisać i się dowiedzieć, czy te 5 lat to absolutnie nieprzekraczalny termin, czy może się da to jakoś ominąć.
plankk
Posty: 90
Rejestracja: 25 wrz 2010, o 08:25

Re: medycyna bez możliwości poprawy matury

Post autor: plankk »

Jeżeli pisałaś nową maturę i upłynęło 5 lat, to o ile się orientuję, musisz zdawać całą maturę od nowa tzn. zarówno polski, matematykę i obcy plus to co potrzebujesz na studia. Ale i tak najlepiej dowiedz się w biurze rekrutacyjnum i w CKE.
lith
Posty: 3117
Rejestracja: 28 wrz 2009, o 22:49

Re: medycyna bez możliwości poprawy matury

Post autor: lith »

Ja znowu słyszałem, że te 5 lat to jest na zdanie matury prez tych co jej nie zdali. A poprawiać to można do woli i kiedy się chce jak ma się samą maturę zaliczoną. Więc lepiej się zorientuj bardziej która wersja prawdziwa
keehl
Posty: 251
Rejestracja: 18 paź 2009, o 21:09

Re: medycyna bez możliwości poprawy matury

Post autor: keehl »

I koniecznie tu napisz jak już będziesz wiedzieć, co by dla potomności zostało
cava
Posty: 4
Rejestracja: 15 wrz 2011, o 22:23

Re: medycyna bez możliwości poprawy matury

Post autor: cava »

Lith przedstawił prawidłową wersję.
LinKaDr
Posty: 102
Rejestracja: 15 maja 2011, o 20:33

Re: medycyna bez możliwości poprawy matury

Post autor: LinKaDr »

lith pisze:Ja znowu słyszałem, że te 5 lat to jest na zdanie matury prez tych co jej nie zdali. A poprawiać to można do woli i kiedy się chce jak ma się samą maturę zaliczoną. Więc lepiej się zorientuj bardziej która wersja prawdziwa
Uściślę nieco: 5 lat mamy na poprawkę matury, jeśli chcemy ją zdawać na zasadach obowiązujących w latach, kiedy po raz pierwszy do matury przystąpiliśmy (np. gdy ktoś zdawał maturę w 2007, to w tym roku ma ostatnią szansę na to, by uniknąć konieczności zdawania podstawowej matmy na maturze - wtedy taki delikwent zdający w 2013 musi już podporządkować się zasadom nowszej matury i zdać dodatkowo matmę - ale generalnie do egzaminu przystępować może, aż zda albo aż mu się odechce D ).
piwkoooo
Posty: 2
Rejestracja: 12 kwie 2012, o 12:48

Re: medycyna bez możliwości poprawy matury

Post autor: piwkoooo »

Dziękuję Wam wszystkim za pomoc! Czyli do 50 mogę poprawiać Pozdrawiam
Amani
Posty: 485
Rejestracja: 3 lis 2011, o 19:11

Re: medycyna bez możliwości poprawy matury

Post autor: Amani »

gówno prawda LinKaDr, ja pierwsza maturę (z polskim i ustnymi włącznie, z tym ze bez matmy, bo wtedy nie obowiązywała) zdawałam w 2006 roku teraz jest 2012 i poprawiam tylko biologie i chemie, matmy nie zdaje bo mature mam.
Lekarsko-dentystyczny Uniwersytet Medyczny w Poznaniu
ekim
Posty: 469
Rejestracja: 14 lut 2009, o 15:10

Re: medycyna bez możliwości poprawy matury

Post autor: ekim »

Amani pisze:gówno prawda LinKaDr.
Dobrze, że dojrzali, kulturalni ludzie mają maturę.

Amani
Posty: 485
Rejestracja: 3 lis 2011, o 19:11

Re: medycyna bez możliwości poprawy matury

Post autor: Amani »

Ja mam mature, czytaj ze zrozumieniem ekim. Najlepiej ze zabieraja glos odnosnie podwyższania wynikow osoby, które nie maja o tym zielonego pojecia w kwesti tych paragrafów OKE.
Lekarsko-dentystyczny Uniwersytet Medyczny w Poznaniu
Awatar użytkownika
Mårran
Posty: 3873
Rejestracja: 8 kwie 2008, o 19:17

Re: medycyna bez możliwości poprawy matury

Post autor: Mårran »

Amani, to ty czytaj ze zrozumieniem ekim odniósł się do twojej (a zdałaś maturę z polskiego) kultury językowej.
Pani Buka
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot] i 6 gości