Konkurs kuratoryjny z chemii 2012/2013 dla gimnazjum

Wzajemna pomoc osób przygotowujących się do olimpiady chemicznej. Wykaz niezbędnych materiałów. Opis atmosfery panującej na egzaminach.
Antygona123
Posty: 28
Rejestracja: 7 kwie 2012, o 16:00

Konkurs kuratoryjny z chemii 2012/2013 dla gimnazjum

Post autor: Antygona123 »

Cześć. We wrześniu idę do 3 klasy gimnazjum. Chciałabym wziąć udział w konkursie kuratoryjny z chemii. Mam do was kilka pytań: Też będziecie brali udział? Może ktoś już brał? Jak się uczyliście do niego? Z jakich książek się uczyliście Czy to prawda, że jak zostanie się laureatem to nie pisze się egzaminu z części przyrodniczej?
Przemeqq
Posty: 811
Rejestracja: 30 wrz 2007, o 16:40

Re: Konkurs kuratoryjny z chemii 2012/2013 dla gimnazjum

Post autor: Przemeqq »

Niby jestem maturzystą, ale mogę pokusić się o odpowiedź:

Przeglądnąłem testy z części wojewódzkiej i nie przesadzę, jesli powiem, że dobrze jest uczyć się z rozszerzonych zbiorów zadań dla LO ) Pazdro i Witowski wystarczą aż nadto.
Tak, po zostaniu laureatem masz max pkt z części przyrodniczej egzaminu.
Awatar użytkownika
Kasia888
Posty: 745
Rejestracja: 29 sie 2011, o 13:38

Re: Konkurs kuratoryjny z chemii 2012/2013 dla gimnazjum

Post autor: Kasia888 »

Przemeqq pisze:Niby jestem maturzystą, ale mogę pokusić się o odpowiedź:

Przeglądnąłem testy z części wojewódzkiej i nie przesadzę, jesli powiem, że dobrze jest uczyć się z rozszerzonych zbiorów zadań dla LO ) Pazdro i Witowski wystarczą aż nadto.
Tak, po zostaniu laureatem masz max pkt z części przyrodniczej egzaminu.
Przemeqq naprawdę taki poziom

Mógłbyś tu tak po krótce napisać z czego się uczyć i wgl ?
bioman
Posty: 718
Rejestracja: 24 wrz 2010, o 18:08

Re: Konkurs kuratoryjny z chemii 2012/2013 dla gimnazjum

Post autor: bioman »

Nie można powiedzieć taki poziom". Zadania z brązowego pazdro (czyli zakres rozszerzony) ja już np. robiłem w gimnazjum (oczywiście te łatwiejsze), wiec wydaje mi się, że przygotowywanie się robiąc zadania z tego zbioru to dobry pomysł - oczywiście poprzedź to odpowiednią teorią aby wiedzieć o co chodzi".

Dodam, że jestem z pierwszej klasy LO i z perspektywy czasu te zadania z konkursów gimnazjalnych wydają się naprawdę łatwe (choć nie twierdze, że nie sprawdzają wiedzy) i żałuję, że uczyłem się do konkursu z chemii i biologii z materiałów dla gimnazjum, kiedy pod nosem miałem książki o poziomie ponadgimnazjalnym, które mogą doskonale przygotować, a nawet umożliwić zostanie laureatem.

powodzenia
Awatar użytkownika
Kasia888
Posty: 745
Rejestracja: 29 sie 2011, o 13:38

Re: Konkurs kuratoryjny z chemii 2012/2013 dla gimnazjum

Post autor: Kasia888 »

bioman, bo ja znalazłam w domu Zbiór zadań z chemii dla szkół średnich WSiP Krzysztofa M. Pazdro Wydane w 1988 wydanie drugie taka niebieska okładka

czy to może mi pomóc w nauce czy to jednak trochę za stare ?
Dawidfw
Posty: 30
Rejestracja: 17 lip 2012, o 09:27

Re: Konkurs kuratoryjny z chemii 2012/2013 dla gimnazjum

Post autor: Dawidfw »

Cóż, mi się udało został laureatem z chemii:) Miałem 50 pkt z częścią matematyczno-przyrodniczej. Ale teraz jestem już w trzeciej LO.

Mogę ci powiedzieć, że ja na konkursy się za bardzo nie uczyłem, aczkolwiek Pazdro bardzo polecam. Rewelacja i dość prosty. Świętnie mi się z niego uczyło. Eh, co za czasy A teraz drżę przed maturą z chemii, bo chce mieć z 96% Wiem, mało ambitny jestem

A tak na poważnie. Na konkursy na luzie, ucz się z lekcji na lekcję. Nie wiem jak jest z niebieskim Pazdro, bo mam brązowy i ten ci polecam. Poza tym, jak masz zapał i chęci i jesteś ambitna to polecam podręczniki Operona. Co prawda to już wyższa szkoła jazdy, ale już coś do matury zrobisz i w Lo zabłyśniesz wiedzą Na konkursie nikt nie będzie wypytywał Cię o cykle termochemiczne, iloczyny rozpuszczalności, obliczanie pH, czy stany równowagi. Ale pojęcie mola, stężenia molowego w małym paluszku. Musisz porządnie przerobić całą chemię organiczną - tylko podręczniki gimnazjum, poziom liceum to przeżytek. Poza tym stechiometria, stechiometria i jeszcze raz stechiometria! To jest najważniejsze, bo na tym opiera się cały konkurs. Ważne są również roztwory, przeliczanie stężeń z procentowego na molowe i na odwrót.

Ale teraz najlepsza rada ode mnie.Ucząc się baw się chemią i traktuj to jako zabawę, bo o to w tym wszystkim chodzi. Nie stresuj się tylko luzik Musisz wzbudzić w sobie pewne zainteresowanie przedmiotem. Ja się wkręciłem robiąc doświadczenia chemiczne, takie najprostsze z możliwych - ocet + soda oczyszczona. Później odparowałem octan sodu i moglem zrobić szybki lód. A później już poszly reakcje, mole, stężenia molowe, procentowe, wzory związków organicznych. A robiłem to z pasją i sprawiało mi to wiele przyjemności i tego również Tobie życzę!

Pozdrawiam
LeStrange
Posty: 4
Rejestracja: 1 maja 2011, o 20:10

Re: Konkurs kuratoryjny z chemii 2012/2013 dla gimnazjum

Post autor: LeStrange »

Ja przerobiłem dokładnie 3 podręczniki z Nowej Ery, zrobiłem kilkanaście zadań Pazdro (te z gwiazdką), a co najważniejsze: zrobiłem niemalże wszystkie testy z poprzednich lat z wszystkich województw! To zaowocowało 58 punktami na 60 na etapie wojewódzkim.gt
powodzenia życzę! najważniejsze to robić to z pasją
Kamil12699
Posty: 2
Rejestracja: 22 wrz 2012, o 06:19

Re: Konkurs kuratoryjny z chemii 2012/2013 dla gimnazjum

Post autor: Kamil12699 »

Hej ja także będę uczestniczył w konkursie przedmiotowym z chemii (klasa 2 gim) mam książki ze wsipu nowej ery i operonu z których lepiej się uczyć

Maciej2011
Posty: 1
Rejestracja: 1 gru 2012, o 09:17

Re: Konkurs kuratoryjny z chemii 2012/2013 dla gimnazjum

Post autor: Maciej2011 »

Witam,
Właśnie dowiedziałem się, że udało mi się dostać do etapu rejonowego Wojewódzkiego Konkursu Chemicznego(Wielkopolska) i przeglądam zakres tego etapu. Zauważyłem tam, że są tam treści wykraczające poza program, znacie jakieś książki, dzięki którym przygotuję się z tych poza programowych zagadnień? (dotyczą one chemii organiczne)
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości