Przerobienie materiału, a czas

Masz problem z biologią na lekcjach? Czegoś nie rozumiesz? Potrzebujesz pomocy w rozwiązaniu zadań? Napisz o tym na forum!
venominus
Posty: 9
Rejestracja: 3 sty 2012, o 18:32

Przerobienie materiału, a czas

Post autor: venominus »

Otóż jest mały problem, pierwszy rok się kończy na biol-chemie, a my na biologii jesteśmy na 155 z 400 stron podręcznika do I klasy (na tkankach zwierzęcych i gąbkach), niby w drugiej klasie go skończymy, no, ale przecież będzie już nowy podręcznik i niewiele chudszy. Tak samo z chemią, mamy 2 godziny tygodniowo (tyle samo co human, czy mat-fiz, czy jakakolwiek klasa) i dodatkowo nam wypadają (jeśli policzyć godzinowo, to religii mieliśmy więcej niż chemi O.o), chcę zdawać rozszerzenie z chemi i biologii, ale ciemno to widzę - co robić, bo chyba wyjdzie na to, że w wakacje wszyscy będziemy nadrabiać materiał.
Lucyfer
Posty: 636
Rejestracja: 8 sty 2012, o 15:27

Re: Przerobienie materiału, a czas

Post autor: Lucyfer »

Ucz się sam, na lekcji możesz dopytywać czego nie zrozumiałeś. Poza tym to jeszcze dwa lata masz, więc nie panikuj
Awatar użytkownika
wojtak
Posty: 795
Rejestracja: 22 lis 2009, o 21:33

Re: Przerobienie materiału, a czas

Post autor: wojtak »

Nawet jakbyście byli na końcu podręcznika to jak sam się nie będziesz uczył to nic Ci to nie da. Czytaj książki biologiczne i rób notatki, a w razie problemów masz nauczyciela/forum
Awatar użytkownika
Selene93
Posty: 216
Rejestracja: 16 mar 2011, o 18:16

Re: Przerobienie materiału, a czas

Post autor: Selene93 »

Ja pierwszą klasę skończyłam na gastrulacji ( Teraz kończę 3 klasę i z materiałem bez problemu się wyrobiliśmy, nawet powtórek trochę było. Nie ma co liczyć kartek w podręczniku, nauczyciel nie pierwszy raz chyba ma biol-chem, nie? (: A przed maturą i tak trzeba będzie ogarnąć materiał jeszcze raz.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości