Poczucie humoru u ludzi

Genetyka w życiu człowieka, zwierząt, roślin i innych organizmów to najczęściej poruszane tematy na forum genetyki
venominus
Posty: 9
Rejestracja: 3 sty 2012, o 18:32

Poczucie humoru u ludzi

Post autor: venominus »

Ludzie to pierwszy gatunek u którego wystąpiło poczucie humoru. Tak mnie po filozofowaniu naszło co to daje ludziom? Nie daje to większych możliwości do przetrwania, jak doskonała koordynacja wszystkich zmysłów etc., nie jest to też empatia, która zwiększa możliwość przetrwania osobników o podobnych genach, tak naprawdę wszystko co powstało na drodze ewolucji czemuś służy. Tak więc, czemu służy poczucie humoru i dlaczego w ogóle takie coś się wykształciło o ludzi?
Tomek900
Posty: 24
Rejestracja: 14 kwie 2012, o 07:24

Re: Poczucie humoru u ludzi

Post autor: Tomek900 »

Istnieje zależność pomiędzy zwiększaniem objętości kory nowej u np. szympansów które żyją społecznie i np. iskają się (ludzkie cześć, co tam słychać) , ogólnie rozwój złożonych zachowań społecznych o Homo sp. przyczyniał się na przestrzenii wielu tysięcy lat do ciągłego powiększania kory nowej, bo włączają się nowe potrzeby poznawcze. Myślę że poczucie humoru jest pewnego rodzaju rozwinięciem tego, poza tym nie tylko ludzie mają poczucie humory, szympansy też płatają figle, kombinują, knują intrygii i tworzą koalicje
Awatar użytkownika
Stalowy
Posty: 2447
Rejestracja: 27 lut 2010, o 23:35

[Film] Discovery - Tajemnice snu - Rozmarzony mózg

Post autor: Stalowy »

Ja powiedziałbym, że poczucie humoru ma duże znaczenie ewolucyjne

Śmiech indukuje sekrecję hormonów szczęścia", oczyszcza umysł, sprawia, że czujemy się lepiej - jesteśmy w stanie stawić czoła kolejnym przeciwnościom.

Polecam obejrzeć ten odcinek discovery i śnie, pozwoli zrozumieć troszkę więcej o tym jak poczucie humoru może nam się przydać:

ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości