Fizyka techniczna AGH

Porady studentów, dzielimy się informacjami ze studiów przyrodniczych, w szczególności medycznych i pozostałych. Pomoc w wyborze kierunku studiów.
krukowy
Posty: 24
Rejestracja: 21 gru 2008, o 01:04

Fizyka techniczna AGH

Post autor: krukowy »

Zastanawiam się nad studiowaniem chemii, jednak strasznie interesują mnie aspekty chemii kwantowej, chemii atomu, fizyki jądrowej. Stąd w mojej głowie narodził się pomysł Fizyki Technicznej na AGH (specjalność: Fizyka Jądrowa). Czy ktoś może powiedzieć cokolwiek na temat tego kierunku? Fizykę na studiach bardzo lubiłem, matmę miałem przez 3 semestry, raz się nawet 4.5 trafiło. Piszę o tym gdyż czytałem mnóstwo negatywnych opinii nt tego kierunku i nie wiem czy dałbym sobie radę. Nie jestem wielkim pasjonatem fizyki, choć nie powiem, niesamowicie fascynują mnie np. teorie tachionowe, a zagadnienia z dynamiki wprost uwielbiam. Ponoć mało osób kończy Fizykę Techniczną na AGH, a biorąc pod uwagę moje dwa lata w plecy.cóż nie chcę się rozczarować i nie mam zamiaru marnować kolejnych lat. Proszę o miarodajne informacje.
zetsu
Posty: 190
Rejestracja: 22 maja 2009, o 12:49

Re: Fizyka techniczna AGH

Post autor: zetsu »

Bardzo ciekawy wybór. Fizykę techniczną w ogóle kończy mało osób w Polsce. Uważam, że fizycy techniczni to prawdziwi inżynierowie, którzy znają dodatkowo podstawy fizyczne swoich projektów. Gdybyś brał aktywny udział w badaniach naukowych, mógłbyś zostać cenionym specjalistą w Polsce, a ze znajomością angielskiego, nawet na świecie. Po fizyce technicznej możesz pracować dosłownie wszędzie, więc przy odpowiednim zaangażowaniu i kreatywności powinieneś znaleźć pracę w takiej branży jaką tylko zechcesz ]
lith
Posty: 3117
Rejestracja: 28 wrz 2009, o 22:49

Re: Fizyka techniczna AGH

Post autor: lith »

U mnie osoba w rodzinie skończyła coś z fizyką jądrową, czy czymś w tym stylu i sensownej pracy nie znalazła. Zwiała do stanów.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości