przeniesienie - z lekarskiego na stomatologię

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
dent
Posty: 134
Rejestracja: 13 mar 2010, o 21:41

Re: przeniesienie - z lekarskiego na stomatologię

Post autor: dent »

Kaamil, mam to głęboko gdzies czy potrafi czy nie, nie o tym temat jest.
Awatar użytkownika
Medycyna Lwów
Posty: 5874
Rejestracja: 14 sty 2007, o 20:23

Re: przeniesienie - z lekarskiego na stomatologię

Post autor: Medycyna Lwów »

kolego, programy są kompletnie inne czy to 1 czy 5 rok - choćby godzinowo nie da się robić wszystkiego, co na lekarskim, więc pisanie takich bzdur że wymaga się tego samego jest albo leczeniem własnym kompleksów (częste wśród przyszłych dentystów) albo zaburzeniem spostrzegania czy myślenia (nie urągając osobom chorym).
Michch
Posty: 285
Rejestracja: 14 lip 2011, o 19:24

Re: przeniesienie - z lekarskiego na stomatologię

Post autor: Michch »

Kompletnie inne programy to mają ludzie studiujący matematykę i filologię polską. Na pierwszych latach stoma i lek trochę się od siebie różnią (w innym wypadku przenosiny z jednego kierunku na drugi nie byłyby możliwe, a jednak takie rzeczy się zdarzają). A to, że mają mniej godzin nie znaczy, że mniej się od nich wymaga. Trochę pokory.
Awatar użytkownika
Medycyna Lwów
Posty: 5874
Rejestracja: 14 sty 2007, o 20:23

Re: przeniesienie - z lekarskiego na stomatologię

Post autor: Medycyna Lwów »

znowu tym razem pierwszoroczniak(?) jakże znający oba kierunki doskonale, zabiera głos - trochę pokory to powiedz sam do siebie w tej chwili patrząc na swój mądry wywód.
David
Posty: 903
Rejestracja: 17 mar 2008, o 22:15

Re: przeniesienie - z lekarskiego na stomatologię

Post autor: David »

Pamiętam Kaamil, jak sam się wypowiadałeś na I roku, więc o więcej pokory to apelowałbym akurat do Ciebie.
lykorz
sia
Posty: 758
Rejestracja: 23 lut 2009, o 13:54

Re: przeniesienie - z lekarskiego na stomatologię

Post autor: sia »

A mozna przenieść się ze stomy na lek? Bez poprawy matury?
Awatar użytkownika
Stalowy
Posty: 2447
Rejestracja: 27 lut 2010, o 23:35

Re: przeniesienie - z lekarskiego na stomatologię

Post autor: Stalowy »

Kaamil, ogarnął mnie paniczny śmiech

Ostatnio sporo osób ma chyba PMS i leczy go właśnie na forum

Wypowiadam się o wydziale lekarskim z oddziałem lekarsko dentystycznym w Zabrzu, ponieważ tu studiuję - z pierwszej ręki wiem, że podobnie jest na większości uczelni w Polsce.

Medycyna i stoma na pierwszych dwóch latach to w zasadzie TO SAMO. Wszystko bierze się z tego, że mamy tych samych asystentów (1) i z tego, że nie ma praktycznie osobno książek dla stomy i leku. Nie spotkałem się jeszcze z katedrą, która by powiedziała: nie uczcie się stron od 273-284, a potem od 292 - 312. Bo nikomu się nie będzie chciało. Nikomu się też nie chce układać osobnych baz pytań dla nas i dla leku.

Tak więc na egzaminie wymaga się od nas dokładnie tego samego, a ta diametralna różnica godzin jak to określiłeś, która rzekomo uniemożliwia zrealizowanie materiału. Ale bullshit, przepraszam Cię bardzo. Jeżeli twierdzisz, że jedna godzina zajęć więcej w tyg. tak diametralnie zmienia Twoje życie, to whatever - jak dla mnie to 1 godzina bezsensownego siedzenia w sali mniej.

Bo tak czy siak: z anatomii mieliśmy te same preparaty, na których widzieliśmy to samo. Na histologii mieliśmy identyczne szkiełka i. o dziwo! widzieliśmy nie więcej, nie mniej niż nasi koledzy z leku.

Nawet z fizjologii, którą mamy pół roku krócej niż lek mieliśmy egzamin układany na podstawie tej samej bazy co lek - obowiązywały nas te same tematy w tym samym zakresie. Mieliśmy tylko zaliczenia 2x częściej.

Czy mnie to uwzniaśla? Czy ja czuję się dzięki temu prawdziwym lekarzem"? Nie bardzo wiesz. Więc sądzę, że osobą leczącą kompleksy jesteś tutaj TY.

Od 3 roku nasz materiał się rozejdzie: każdy pójdzie w swoją stronę. I tak jak mnie nie powinien nikt zarzucać, że nie będę ekspertem w farmakologii leków psychiatrycznych, tak ja się nie będę Ciebie, Kamilku, czepiał, że nie potrafisz rozpoznać próchnicy powierzchownej od głębokiej.

Więc idź leczyć kompleks gdzie indziej, bo ja Ci nie pomogę, panie DOKTORZE.
Awatar użytkownika
Stalowy
Posty: 2447
Rejestracja: 27 lut 2010, o 23:35

Re: przeniesienie - z lekarskiego na stomatologię

Post autor: Stalowy »

sia, wszystko jest kwestią uczelni i jej wewnętrznych zasad. Trzeba pytać, trzeba chodzić
sia
Posty: 758
Rejestracja: 23 lut 2009, o 13:54

Re: przeniesienie - z lekarskiego na stomatologię

Post autor: sia »

Chodzi mi o SUM,gdyby zabrakł mi jeden punkt do Katowic,a o 1 niższy byłby na stomie,to wybrałabym stomę i wtedy chciałabym za rok na medycynę,czy jest taka możliwość?
David
Posty: 903
Rejestracja: 17 mar 2008, o 22:15

Re: przeniesienie - z lekarskiego na stomatologię

Post autor: David »

Na SUMie takiej możliwości (stomalek) nie ma.
lykorz
york
Posty: 1902
Rejestracja: 27 gru 2007, o 22:05

Re: przeniesienie - z lekarskiego na stomatologię

Post autor: york »

na cmuj godzinowo jest to samo, sorry, mamy 10h anatomii mniej
ale za to masę innych przedmiotów i siedzimy na uczelni znacznie dłużej niż koledzy z medycyny, którzy na nic niby czasu przez studia nie mają
michaldance
Posty: 150
Rejestracja: 18 maja 2010, o 12:37

Re: przeniesienie - z lekarskiego na stomatologię

Post autor: michaldance »

mimi11 pisze:na cmuj godzinowo jest to samo, sorry, mamy 10h anatomii mniej
ale za to masę innych przedmiotów i siedzimy na uczelni znacznie dłużej niż koledzy z medycyny, którzy na nic niby czasu przez studia nie mają
a na drugim roku fizjologie mamy identyczną bo piszemy razem kolokwia i egzamin na tej samej sali z tymi samymi pytaniami, a z biochemii materiał też ten sam choć inni koordynatorzy.
kami1212
Posty: 92
Rejestracja: 28 mar 2013, o 12:11

Re: przeniesienie - z lekarskiego na stomatologię

Post autor: kami1212 »

Hej
Jest może na forum osoba, która ma dokładniejsze informację o przeniesieniu się ze stomy na lek we Wrocławiu
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości