Bariera krew-mózg?

Forum neurobiologiczne, którego przedmiotem dyskusji są badania nad układem nerwowym człowieka i innych organizmów
Sarah
Posty: 3
Rejestracja: 22 kwie 2012, o 11:25

Bariera krew-mózg?

Post autor: Sarah »

Mam gorącą prośbę pilnie poszukuję informacji na temat bariery krew mózg. Ogólnie mam zlecone dokładne jej opisanie, czyli tak naprawdę opisanie 3 barier. Nigdzie nie mogę znaleźć informacji na ten temat. Wszędzie jest opisana tylko podstawowa bariera krew-mózg, gdzieniegdzie znalazłam też wzmiankę o barierze krew-płyn mózgowo rdzeniowy, ale tylko tyle, że jest i jest lżejsza niż krew-mózg. istnieniu trzeciej nawet nigdzie nazwy nie mogę znaleźć jej. Przeszukuję ksiażki anatomii, neuroanatomii, neurofizjologii i nic. Pomocy! Będę wdzięczna za wszelkie informacje i odnośniki.
krzysztof2
Posty: 24
Rejestracja: 4 wrz 2011, o 09:07

Re: Bariera krew-mózg?

Post autor: krzysztof2 »

Możesz wykorzystać kola opisów z tego miejsca

Astrocyte–endothelial interactions at the blood–brain barrier

Kod: Zaznacz cały

nature.com/nrn/journal/v7/n1/full/nrn1824.html
Nature Reviews Neuroscience 7, 41-53 (January 2006) |
doi:10.1038/nrn1824
The blood–brain barrier, which is formed by the endothelial cells that line cerebral microvessels, has an important role in maintaining a precisely regulated microenvironment for reliable neuronal signalling. At present, there is great interest in the association of brain microvessels, astrocytes and neurons to form functional neurovascular units, and recent studies have highlighted the importance of brain endothelial cells in this modular organization. Here, we explore specific interactions between the brain endothelium, astrocytes and neurons that may regulate blood–brain barrier function. An understanding of how these interactions are disturbed in pathological conditions could lead to the development of new protective and restorative therapies.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości